- Org.nr.
- 988 782 092
- Adresse
- Mor Åses vei 22, 4019 Stavanger
Driftsresultat−20 817ikke oppgitt
Årsresultat3 208 056ikke oppgitt
Egenkapital9 807 68186,2 % av eiendelene
CESA INVEST AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 782 092
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 06.10.2005
- Registrert
- 17.10.2005
- Adresse
- Mor Åses vei 22, 4019 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapet skal eie aksjer og andeler i andre virksomheter og lignende foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 13 327 | 12 755 |
| Sum driftskostnader | 20 817 | 20 702 | 13 949 | 13 327 | 12 755 |
| Driftsresultat | −20 817 | −20 702 | −13 949 | −13 327 | −12 755 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 33 152 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 297 031 | 3 235 255 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 544 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 39 471 | - |
| Sum finansinntekter | 3 320 078 | 3 479 207 | 2 438 086 | 2 369 654 | 3 235 799 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 22 626 | - |
| Sum finanskostnader | 39 852 | 400 | 31 208 | 22 626 | - |
| Netto finans | 3 280 226 | 3 478 807 | 2 406 878 | 2 347 028 | 3 235 799 |
| Resultat før skatt | 3 259 409 | 3 458 105 | 2 392 928 | 2 333 701 | 3 223 044 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 18 547 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 19 523 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 314 178 | 3 204 497 |
| Årsresultat | 3 208 056 | 3 384 987 | 2 368 072 | 2 314 178 | 3 204 497 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 2 314 178 | 3 204 497 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 865 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 339 497 |
| Totalresultat | - | - | - | 2 314 178 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 065 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 249 178 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 2 314 178 | 3 204 497 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 951 422 | 970 072 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 951 422 | 970 072 |
| Sum anleggsmidler | 2 105 162 | 1 110 439 | 1 109 032 | 951 422 | 970 072 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 2 297 031 | 3 235 255 |
| Sum fordringer | - | - | - | 2 297 031 | 3 235 255 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 143 733 | 6 912 |
| Sum investeringer | - | - | - | 143 733 | 6 912 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 4 314 254 | 2 299 438 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 4 314 254 | 2 299 438 |
| Sum omløpsmidler | 9 269 815 | 9 511 304 | 7 505 785 | 6 755 017 | 5 541 605 |
| Sum eiendeler | 11 374 977 | 10 621 743 | 8 614 817 | 7 706 439 | 6 511 677 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 7 030 565 | 5 781 387 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 707 681 | 10 448 625 | 8 098 637 | 7 030 565 | 5 781 387 |
| Sum egenkapital | 9 807 681 | 10 548 625 | 8 198 637 | 7 130 565 | 5 881 387 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 15 160 | 21 352 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 15 160 | 21 352 |
| Sum langsiktig gjeld | 17 741 | 15 943 | 0 | 15 160 | 21 352 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 25 714 | 8 938 |
| Utbytte | - | - | - | 535 000 | 600 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 549 555 | 57 175 | 416 180 | 560 714 | 608 938 |
| Sum gjeld | 1 567 296 | 73 118 | 416 180 | 575 874 | 630 290 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 7 706 439 | 6 511 677 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,98▼ | 166,35 | 18,03 | 12,05 | 9,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▲ | 0,01 | 0,05 | 0,08 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,0 %▼ | 36,0 % | 29,7 % | 33,1 % | 49,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,2 %▼ | 99,3 % | 95,2 % | 92,5 % | 90,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Haave Andreassen | 1971 |
| Varamedlem | Elisabet Saga | 1972 |
| Regnskapsfører | CROWE STAVANGER REVISJON AS985 182 736 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CHRISTIAN HAAVE ANDREASSEN100,0 %f. 1971 · Stavanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 991 824 073 · 39 936 B-aksjer
- Geoproceeds AS0,01 %933 917 290 · 305 ordinære aksjer
- LERØY SEAFOOD GROUP ASA0,00 %975 350 940 · 2 300 ordinære aksjer
- Bluenord ASA0,00 %987 989 297 · 45 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.