- Org.nr.
- 932 259 877
- Adresse
- Tveiteråsvegen 12, 5232 Paradis
- Hovedeier
- Nesttun Invest AS, 100 %
Beløp i USD
Driftsresultat76 2922,1 % margin
Årsresultat3 0080,1 % margin
Egenkapital394 41624,4 % av eiendelene
Ansatte11i Aa‑registeret
Champion Management AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 259 877
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 26.06.2023
- Registrert
- 16.10.2023
- Adresse
- Tveiteråsvegen 12, 5232 Paradis
- Postadresse
- Postboks 413, Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bergen (1 810)
- Aksjekapital, kroner
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Champion Management AS932 338 068 · BERGEN14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive forretningsførervirksomhet, utleie av personell og annen virksomhet som står i forbindelse med dette, samt deltagelse i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 USDBeløp i USD
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sales revenue | 3 610 428 | 3 464 658 | 3 240 684 |
| Sum driftsinntekter | 3 610 428 | 3 464 658 | 3 240 684 |
| Payroll expenses | 2 520 594 | 2 262 922 | 2 315 220 |
| Depreciations | 58 304 | 56 594 | 22 751 |
| Other expenses | 955 238 | 983 394 | 830 906 |
| Sum driftskostnader | 3 534 136 | 3 302 910 | 3 168 876 |
| Driftsresultat | 76 292 | 161 749 | 71 808 |
| Other financial income/ (expenses) | −36 473 | 3 235 | 82 496 |
| Sum finansinntekter | −36 473 | 3 235 | 82 496 |
| Netto finans | −36 473 | 3 235 | 82 496 |
| Resultat før skatt | - | - | 154 305 |
| Resultat før skattekostnad | 39 819 | 164 984 | - |
| Tax expenses | 36 811 | 59 308 | 110 344 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 43 961 |
| Årsresultat | 3 008 | 105 676 | 43 961 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 008 | 105 676 | 43 961 |
| Totalresultat | 3 008 | 105 676 | 43 961 |
| Group distributions | - | - | 1 500 000 |
| Konsernbidrag | 3 008 | 105 676 | −1 456 039 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 008 | 105 676 | 43 961 |
| Utsatt skattefordel | 3 189 | - | 4 |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 189 | - | 4 |
| Fixtures and fittings, tools, etc | 496 125 | 545 877 | 510 117 |
| Sum varige driftsmidler | 496 125 | - | 510 117 |
| Sum anleggsmidler | 499 314 | 545 877 | 510 121 |
| Accounts receivables | 482 050 | 25 249 | 1 626 |
| Receivables from group companies | - | - | 1 394 248 |
| Prepaid expenses | 51 340 | 58 219 | 84 550 |
| Sum fordringer | 533 391 | 83 468 | 1 480 424 |
| Cash and cash equivalents | 586 210 | 312 425 | 311 712 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 586 210 | 312 425 | 311 712 |
| Sum omløpsmidler | 1 119 601 | 395 893 | 1 792 136 |
| Sum eiendeler | 1 618 915 | 941 770 | 2 302 257 |
| Share capital | 16 667 | 16 667 | 16 667 |
| Overkurs | 269 065 | 269 065 | 269 065 |
| Sum innskutt egenkapital | 285 732 | 285 732 | 285 732 |
| Other equity | 108 684 | 105 676 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 108 684 | 105 676 | - |
| Sum egenkapital | 394 416 | 391 408 | 285 732 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 789 | 45 684 | - |
| Tax payable | 40 000 | 59 304 | 109 548 |
| Public taxes payable | 355 142 | 253 325 | 251 538 |
| Group contribution | - | - | 1 500 000 |
| Short-term loan from group companies | 670 766 | 74 689 | - |
| Other current liabilities | 150 801 | 117 359 | 128 630 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 224 499 | 550 362 | 2 016 525 |
| Sum gjeld | 1 224 499 | 550 362 | 2 016 525 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 618 915 | 941 770 | 2 302 257 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,91▲ | 0,72 | 0,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,10▲ | 1,41 | 7,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▼ | 10,2 % | 6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▼ | 4,7 % | 2,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▼ | 3,1 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,4 %▼ | 41,6 % | 12,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, USD
- 328 221
- Resultat per ansatt, USD
- 6 936
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tone Bjørsvik Solstad | 1967 |
| Styrets leder | Karl Lødrup Kvalheim | 1951 |
| Styremedlem | Henning Brynjulfsen Kvalheim | 1981 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nesttun Invest AS100,0 %Paradis · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nesttun Invest AS
- Nesttun Invest Shipholding AS100,0 %
- Champion Tankers AS100,0 %
- Nesttun Shipping AS100,0 %
- NESTTUN TANK TWO AS100,0 %
- NESTTUN TANK ONE AS100,0 %
- NESTTUN TANK HOLDING AS100,0 %
- CHAMPION TANKERS AND PARTNERS AS100,0 %
- CHAMPION POOL AS100,0 %
- MRA PRODUCT INVEST AS100,0 %
- Champion Chemical Holding AS100,0 %
- CHAMPION CHEMICAL FOUR AS100,0 %
- CHAMPION CHEMICAL THREE AS100,0 %
- Champion Shipping AS94,9 %
- ORO TANKERS AS51,0 %
- Champion Management AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.