- Org.nr.
- 930 181 781
- Adresse
- Havnegata 7, 7010 Trondheim
- Hovedeier
- Nutriaq AS, 99,4 %
Driftsresultat−193 497ikke oppgitt
Årsresultat32 372 432ikke oppgitt
Egenkapital91 851 88367,5 % av eiendelene
Circulariaq AS er et aksjeselskap innen innsamling av ikke-farlig avfall, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 181 781
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 01.10.2022
- Registrert
- 08.11.2022
- Adresse
- Havnegata 7, 7010 Trondheim
- Postadresse
- c/o Sparebank 1 Regnskapshuset, Strandgata 31
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 615
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper.
Tidligere navn
- NFH 221065 AS08.11.2022 til 09.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 193 497 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 193 497 | 505 189 | 118 209 | - |
| Driftsresultat | −193 497 | −505 189 | −118 209 | - |
| Inntekt på investering i datterselskap | 37 608 205 | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 223 486 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 66 611 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 37 898 302 | 2 766 184 | 580 319 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 1 185 883 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 447 583 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 633 466 | 61 880 866 | 12 866 | - |
| Netto finans | 35 264 836 | −59 114 682 | 567 453 | - |
| Resultat før skatt | 35 071 339 | −59 619 871 | 449 245 | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 698 907 | - | - | - |
| Årsresultat | 32 372 432 | −59 946 731 | 351 637 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 32 372 432 | - | - | - |
| Totalresultat | 32 372 432 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 32 372 432 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 32 372 432 | - | - | - |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 0 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 114 039 461 | - | - | 150 882 353 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 524 529 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 312 500 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 481 849 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 121 358 339 | - | - | 150 882 353 |
| Sum anleggsmidler | 121 358 339 | 128 205 605 | 165 290 926 | 150 882 353 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | 30 000 |
| Konsernfordringer | 13 620 563 | - | - | - |
| Sum fordringer | 13 620 563 | - | - | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 023 319 | - | - | 15 200 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 023 319 | - | - | 15 200 000 |
| Sum omløpsmidler | 14 643 882 | 191 900 | 12 296 197 | 15 230 000 |
| Sum eiendeler | 136 002 221 | 128 397 505 | 177 587 123 | 166 112 353 |
| Aksjekapital | 100 615 | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 59 384 406 | - | - | 166 012 353 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 59 479 451 | 95 852 820 | 166 106 783 | 166 106 783 |
| Annen egenkapital | 32 372 432 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 32 372 432 | - | 351 637 | - |
| Sum egenkapital | 91 851 883 | 95 852 820 | 166 458 420 | 166 106 783 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 570 |
| Leverandørgjeld | 7 529 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 44 142 808 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 44 150 337 | 32 544 685 | 11 128 703 | 5 570 |
| Sum gjeld | 44 150 337 | 32 544 685 | 11 128 703 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 136 002 221 | - | - | 166 112 353 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,33▲ | 0,01 | 1,10 | 2 734,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▲ | 0,34 | 0,07 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,5 %▲ | 1,5 % | 0,3 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,5 %▼ | 74,7 % | 93,7 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Johansen | 1990 |
| Styrets leder | Christian Johansen | 1990 |
| Styremedlem | Ivar Strand | 1982 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nutriaq AS99,4 %Trondheim · 100 000 ordinære aksjer
- Slotterøy Holding AS0,44 %Bjugn · 441 ordinære aksjer
- Vallersund · 174 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Innovakapital AS
- Nutriaq AS57,5 %
- Circulariaq AS99,4 %
- KYSTMILJØ AQUA AS100,0 %
- Circulariaq Eiendom AS100,0 %
- Kystmiljø AS100,0 %
- Salten Marine Resource AS100,0 %
- Circulariaq AS99,4 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KYSTMILJØ AQUA AS100,0 %931 125 788 · 3 000 ordinære aksjer
- Circulariaq Eiendom AS100,0 %929 048 695 · 3 000 ordinære aksjer
- Kystmiljø AS100,0 %971 220 074 · 1 823 ordinære aksjer
- Salten Marine Resource AS100,0 %925 946 907 · 402 ordinære aksjer
- RØRVIK FISK KYSTMILJØ AS25,0 %920 542 654 · 2 625 ordinære aksjer
- 888 153 772 · 123 ordinære aksjer
- MOEN INDUSTRIER AS0,60 %998 379 830 · 136 638 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.