- Org.nr.
- 989 210 335
- Adresse
- Bjerkåsveien 70, 1391 Vollen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat5 993 77585,2 % margin
Årsresultat6 026 05585,6 % margin
Egenkapital114 189 46794,8 % av eiendelene
CJ Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 210 335
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 13.12.2005
- Registrert
- 21.01.2006
- Adresse
- Bjerkåsveien 70, 1391 Vollen
- Kommune
- Asker
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Asker (1 383)
- Aksjekapital
- 1 080 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CJ Holding AS930 438 022 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, investering i fast eiendom, aksjer og verdipapirer samt dertil tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avkastning på finansinvesteringer | 7 036 130 | 10 593 177 | - | - | 5 265 598 |
| Sum driftsinntekter | 7 036 130 | 10 593 177 | 11 229 246 | 0 | 5 265 598 |
| Lønnskostnad | 10 000 | 10 000 | 10 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 032 355 | 1 062 729 | 1 163 837 | 1 302 531 | 1 361 691 |
| Sum driftskostnader | 1 042 355 | 1 072 729 | 1 173 837 | 12 778 286 | 1 361 691 |
| Driftsresultat | 5 993 775 | 9 520 448 | 10 055 408 | −12 778 286 | 3 903 907 |
| Annen renteinntekt | 32 279 | 33 398 | - | - | 43 594 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 97 019 519 |
| Sum finansinntekter | 32 279 | 33 398 | 13 055 | 15 249 | 97 063 113 |
| Annen rentekostnad | - | 15 072 | - | - | 41 880 |
| Sum finanskostnader | - | 15 072 | 98 924 | 165 308 | 41 880 |
| Netto finans | 32 279 | 18 326 | −85 869 | −150 059 | 97 021 233 |
| Resultat før skatt | - | - | 9 969 539 | −12 928 345 | 100 925 140 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −190 069 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 101 115 209 |
| Resultat før skattekostnad | 6 026 055 | 9 538 773 | - | - | - |
| Årsresultat | 6 026 055 | 9 538 773 | 9 969 539 | −12 928 345 | 101 115 209 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 026 055 | 9 538 773 | - | - | 101 115 209 |
| Totalresultat | 6 026 055 | 9 538 773 | - | - | 101 115 209 |
| Ordinært utbytte | 6 000 000 | 6 000 000 | - | - | 36 500 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 26 055 | 3 538 773 | - | - | 64 615 209 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 026 055 | 9 538 773 | - | - | 101 115 209 |
| Andre kortsiktige fordringer | 233 329 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 233 329 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 59 434 829 | 58 148 752 | - | - | 73 914 861 |
| Markedsbaserte obligasjoner og pengemarkedsfond | 26 158 860 | 39 145 093 | - | - | 52 968 373 |
| Andre aksjer | 34 531 492 | 21 236 408 | - | - | 4 599 529 |
| Sum investeringer | 120 125 181 | 118 530 253 | - | - | 131 482 762 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 63 210 | 2 337 382 | - | - | 4 158 654 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 63 210 | 2 337 382 | - | - | 4 158 654 |
| Sum omløpsmidler | 120 421 720 | 120 867 635 | 116 302 520 | 110 431 326 | 135 641 416 |
| Sum eiendeler | 120 421 720 | 120 867 635 | 116 302 520 | 110 431 326 | 135 641 416 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 1 080 000 | 1 080 000 | - | - | 980 000 |
| Overkurs | 8 526 | 8 526 | - | - | 8 526 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 088 526 | 1 088 526 | 1 088 526 | 1 075 738 | 988 526 |
| Annen egenkapital | 113 100 941 | 113 074 887 | - | - | 117 847 707 |
| Sum opptjent egenkapital | 113 100 941 | 113 074 887 | 109 536 113 | 104 919 362 | 117 847 707 |
| Sum egenkapital | 114 189 467 | 114 163 413 | 110 624 639 | 105 995 100 | 118 836 233 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Utbytte | 6 000 000 | - | - | - | 7 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 232 253 | 704 222 | - | - | 9 305 183 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 232 253 | 6 704 222 | 5 677 881 | 4 436 226 | 16 805 183 |
| Sum gjeld | 6 232 253 | 6 704 222 | 5 677 881 | 4 436 226 | 16 805 183 |
| Sum egenkapital og gjeld | 120 421 720 | 120 867 635 | - | - | 135 641 416 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 19,32▲ | 18,03 | 20,48 | 24,89 | 8,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 8,1 % | 8,9 % | −10,4 % | 74,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 85,2 %▼ | 89,9 % | 89,5 % | - | 74,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 85,6 %▼ | 90,0 % | 88,8 % | - | 1 920,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,8 %▲ | 94,5 % | 95,1 % | 96,0 % | 87,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CJ Holding AS85,2 %
7,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CJ Holding AS85,2 % 7,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marit Iren Opaas | 1964 |
| Styremedlem | Vegard Opaas | 1962 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARIT IREN OPAAS40,0 %f. 1964 · Vollen · 40 A-aksjer
- VEGARD OPAAS40,0 %f. 1962 · Vollen · 40 A-aksjer
- CAMILLA OLIMB10,0 %f. 1988 · Nesbru · 10 B-aksjer
- JEANETT ERIKSEN OPAAS10,0 %f. 1991 · Snarøya · 10 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.