- Org.nr.
- 816 480 922
- Adresse
- Marken 32, 1 etg, 5017 Bergen
- Hovedeier
- TBL Medical AS, 51 %
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat119 9306,4 % margin
EBITDA184 055før av- og nedskrivninger
Årsresultat94 4315,1 % margin
Egenkapital714 08784,2 % av eiendelene
CLEAR INK AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 816 480 922
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.12.2015
- Registrert
- 22.12.2015
- Adresse
- Marken 32, 1 etg, 5017 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CLEAR INK AS916 483 503 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Medsinsk laserbehandling og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksjomhet og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 864 866 | 1 616 241 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 864 866 | 1 616 241 | 991 184 | 870 241 | 1 013 330 |
| Varekostnad | 1 101 982 | 700 650 | 532 744 | 470 138 | 496 275 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 64 125 | 10 460 | 6 997 | 17 076 | 10 700 |
| Annen driftskostnad | 578 829 | 421 256 | 440 355 | 200 386 | 188 150 |
| Sum driftskostnader | 1 744 936 | 1 132 366 | 980 096 | 687 599 | 695 125 |
| Driftsresultat | 119 930 | 483 875 | 11 088 | 182 641 | 318 205 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 537 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 537 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 606 | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 606 | 0 | - | 58 | 11 |
| Netto finans | −1 606 | 537 | 0 | −58 | −11 |
| Resultat før skatt | 118 324 | 484 412 | 11 088 | 182 583 | 318 194 |
| Skattekostnad | 23 893 | 77 712 | - | 25 050 | 25 126 |
| Årsresultat | 94 431 | 406 700 | 11 088 | 157 533 | 293 068 |
| Annen egenkapital | 94 431 | 406 700 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 134 882 | 70 007 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 134 882 | 70 007 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 165 380 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 165 380 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 300 262 | 70 007 | 6 342 | 13 339 | 30 415 |
| Kundefordringer | 174 646 | 103 062 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 62 245 | 17 637 | - | - | - |
| Sum fordringer | 236 891 | 120 699 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 310 888 | 540 273 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 310 888 | 540 273 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 547 779 | 660 972 | 231 301 | 237 341 | 903 051 |
| Sum eiendeler | 848 041 | 730 979 | 237 643 | 250 680 | 933 466 |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 666 | −5 666 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 44 334 | 44 334 | 44 334 | 44 334 | 1 244 334 |
| Annen egenkapital | 669 753 | 575 322 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 669 753 | 575 322 | 168 622 | 157 533 | −380 092 |
| Sum egenkapital | 714 087 | 619 656 | 212 956 | 201 867 | 864 242 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 72 941 | 14 687 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 23 893 | 77 712 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 18 924 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 37 121 | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 133 954 | 111 323 | 24 687 | 48 813 | 69 224 |
| Sum gjeld | 133 954 | 111 323 | 24 687 | 48 813 | 69 224 |
| Sum egenkapital og gjeld | 848 041 | 730 979 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,09▼ | 5,94 | 9,37 | 4,86 | 13,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▲ | 0,18 | 0,12 | 0,24 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,2 %▼ | 100,0 % | 4,5 % | 30,8 % | 34,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▼ | 29,9 % | 1,1 % | 21,0 % | 31,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▼ | 25,2 % | 1,1 % | 18,1 % | 28,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,2 %▼ | 84,8 % | 89,6 % | 80,5 % | 92,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CLEAR INK AS6,4 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
CLEAR INK AS6,4 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jimmy Walther Bergetun | 1978 |
| Styrets leder | Rebecca Bergetun | 1980 |
| Styremedlem | Helga Edith Bergetun | 1955 |
| Styremedlem | Jimmy Walther Bergetun | 1978 |
| Regnskapsfører | ASKVOLL REKNESKAPSTENESTE AS989 775 758 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TBL Medical AS51,0 %Bergen · 51 000 ordinære aksjer
- HELGA EDITH BERGETUN20,0 %f. 1955 · Isdalstø · 20 000 ordinære aksjer
- Bjerknes Invest AS12,5 %Bergen · 12 500 ordinære aksjer
- Bjørøyhamn · 12 500 ordinære aksjer
- JIMMY WALTHER BERGETUN4,00 %f. 1978 · Bønes · 4 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TBL Medical AS
- CLEAR INK AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.