- Org.nr.
- 822 829 082
- Adresse
- Slemdalsveien 1, 0369 Oslo
- Hovedeier
- TANNLEGE DARYA BASSARI AS, 100 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat4 387 73311,9 % margin
EBITDA5 222 640før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 425 5909,3 % margin
Egenkapital61 1770,6 % av eiendelene
CLEAR TANNLEGESENTER AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 822 829 082
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 07.05.2019
- Registrert
- 03.06.2019
- Adresse
- Slemdalsveien 1, 0369 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 86.230 TannlegetjenesterTannlegetjenester i Oslo (1 255)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
3
- CLEAR TANNLEGESENTER AS923 032 959 · OSLO13 ansatte
- CLEAR TANNLEGESENTER AS AVD JERNBANEGATA925 332 356 · DRAMMEN
- CLEAR TANNLEGESENTER AS AVD NEDRE TORGGATE930 020 605 · DRAMMEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannhelsevirksomhet og det som dertil hører til, herunder også deltagelse i andre selskap med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 36 862 917 | 46 648 956 | 42 389 124 | 32 335 905 | 27 454 736 |
| Sum driftsinntekter | 36 862 917 | 46 648 956 | 42 389 124 | 32 335 905 | 27 454 736 |
| Varekostnad | 16 093 903 | 20 805 252 | 19 103 136 | 13 252 478 | 12 400 653 |
| Lønnskostnad | 3 872 230 | 4 206 979 | 4 177 482 | 3 139 404 | 2 582 624 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 834 907 | 855 678 | 898 432 | 795 225 | 345 654 |
| Annen driftskostnad | 11 674 146 | 11 680 926 | 11 316 894 | 8 639 659 | 7 851 285 |
| Sum driftskostnader | 32 475 185 | 37 548 835 | 35 495 943 | 25 826 766 | 23 180 217 |
| Driftsresultat | 4 387 733 | 9 100 121 | 6 893 181 | 6 509 139 | 4 274 520 |
| Annen renteinntekt | 113 840 | 103 564 | 53 825 | 19 309 | 4 891 |
| Annen finansinntekt | 1 613 | 6 026 | 2 242 | 829 | 14 628 |
| Sum finansinntekter | 115 453 | 109 590 | 56 066 | 20 138 | 19 518 |
| Annen rentekostnad | 42 040 | 28 007 | 31 265 | 34 595 | 11 488 |
| Annen finanskostnad | 66 570 | 12 108 | 38 953 | 1 281 | 18 490 |
| Sum finanskostnader | 108 611 | 40 116 | 70 218 | 35 876 | 29 978 |
| Netto finans | 6 842 | 69 474 | −14 151 | −15 737 | −10 460 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 879 030 | 6 493 401 | 4 264 060 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 996 650 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 1 514 623 | 1 377 238 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 364 407 | 5 116 163 | 3 267 410 |
| Resultat før skattekostnad | 4 394 575 | 9 169 595 | - | - | - |
| Årsresultat | 3 425 590 | 7 152 058 | 5 364 407 | 5 116 163 | 3 267 410 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 425 590 | 7 152 058 | 5 364 407 | 5 116 163 | 3 267 410 |
| Totalresultat | 3 425 590 | 7 152 058 | 5 364 407 | 5 116 163 | 3 267 410 |
| Ordinært utbytte | 3 450 000 | 7 150 000 | 6 000 000 | 8 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 2 058 | - | - | 3 267 410 |
| Overført fra annen egenkapital | −24 410 | - | −635 593 | −2 883 837 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 425 590 | 7 152 058 | 5 364 407 | 5 116 163 | 3 267 410 |
| Utsatt skattefordel | 216 646 | 74 909 | 97 042 | 95 246 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 216 646 | 78 347 | 104 230 | 106 184 | 14 688 |
| Påkostning leide lokaler | - | - | 5 210 995 | 5 697 171 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 781 331 | 4 489 432 | - | - | 2 112 590 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 129 131 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 195 673 | 319 041 | 414 147 | 404 866 | 127 735 |
| Sum varige driftsmidler | 3 977 004 | 4 808 473 | 5 625 142 | 6 102 037 | 2 369 456 |
| Andre langsiktige fordringer | 660 494 | 652 961 | 644 308 | 640 708 | 640 178 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 660 494 | 652 961 | 644 308 | 640 708 | 640 178 |
| Sum anleggsmidler | 4 854 144 | 5 539 781 | 6 373 680 | 6 848 930 | 3 024 322 |
| Kundefordringer | 190 232 | 1 120 235 | 1 463 867 | 1 615 341 | 260 549 |
| Andre kortsiktige fordringer | 133 851 | 107 116 | 154 559 | 6 960 | 74 981 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 2 531 | 2 531 |
| Sum fordringer | 324 083 | 1 227 351 | 1 618 426 | 1 624 832 | 338 062 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 344 264 | 5 415 710 | 6 436 400 | 4 824 608 | 5 490 533 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 344 264 | 5 415 710 | 6 436 400 | 4 824 608 | 5 490 533 |
| Sum omløpsmidler | 4 668 347 | 6 643 061 | 8 054 826 | 6 449 440 | 5 828 595 |
| Sum eiendeler | 9 522 491 | 12 182 842 | 14 428 506 | 13 298 370 | 8 852 917 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | 3 438 | - | - | - |
| Webside | - | - | 7 188 | 10 938 | 14 688 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 31 177 | 55 587 | 53 530 | 689 123 | 3 572 960 |
| Sum opptjent egenkapital | 31 177 | 55 587 | 53 530 | 689 123 | 3 572 960 |
| Sum egenkapital | 61 177 | 85 587 | 83 530 | 719 123 | 3 602 960 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 809 501 | 862 981 | 2 091 318 | 1 476 763 | 2 414 052 |
| Betalbar skatt | 1 110 722 | 1 995 404 | 1 516 419 | 1 472 484 | 1 004 988 |
| Skyldig offentlige avgifter | 196 251 | 260 693 | 307 722 | 259 325 | 230 110 |
| Utbytte | 3 450 000 | 7 150 000 | 6 000 000 | 8 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 194 719 | 44 719 | 2 044 719 | 47 250 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 700 122 | 1 783 458 | 2 384 799 | 1 323 424 | 1 600 807 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 461 314 | 12 097 254 | 14 344 976 | 12 579 246 | 5 249 957 |
| Sum gjeld | 9 461 314 | 12 097 254 | 14 344 976 | 12 579 246 | 5 249 957 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 522 491 | 12 182 842 | 14 428 506 | 13 298 370 | 8 852 917 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,49▼ | 0,55 | 0,56 | 0,51 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 154,65▲ | 141,34 | 171,73 | 17,49 | 1,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,5 %▼ | 69,2 % | 50,1 % | 59,0 % | 48,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,9 %▼ | 19,5 % | 16,3 % | 20,1 % | 15,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,3 %▼ | 15,3 % | 12,7 % | 15,8 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,6 %▼ | 0,7 % | 0,6 % | 5,4 % | 40,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 633 066
- Resultat per ansatt, kroner
- 313 410
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CLEAR TANNLEGESENTER AS11,9 %
36,9 mill. 14 ansatte 2025
0 %51015
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.803 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
CLEAR TANNLEGESENTER AS11,9 % 36,9 mill.14 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Darya Bassari | 1984 |
| Styrets leder | Darya Bassari | 1984 |
| Revisor | STYRK REVISJON AS936 161 731 | - |
| Regnskapsfører | AGENDA REGNSKAP AS996 756 238 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TANNLEGE DARYA BASSARI AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TANNLEGE DARYA BASSARI AS
- Bassari Invest AS100,0 %
- Majorstua Tannlegene AS100,0 %
- CLEAR TANNLEGESENTER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.