- Org.nr.
- 921 692 102
- Adresse
- Kattholmveien 14A, 3090 Hof
- Bransje
- Uspesifisert engroshandel
Driftsresultat−116 752ikke oppgitt
Årsresultat627 384ikke oppgitt
Egenkapital3 939 78962,7 % av eiendelene
Clearfield Invest AS er et aksjeselskap innen uspesifisert engroshandel, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 692 102
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.10.2018
- Registrert
- 08.11.2018
- Adresse
- Kattholmveien 14A, 3090 Hof
- Kommune
- Holmestrand
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøpe, selge og eie aksjer samt diverse konsulentvirksomhet.
Tidligere navn
- ESPEN KLARENG AS04.12.2018 til 15.01.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 5 231 | 21 199 |
| Sum driftskostnader | 116 752 | 8 208 | 9 640 | 5 231 | 21 199 |
| Driftsresultat | −116 752 | −8 208 | −9 640 | −5 231 | −21 199 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 58 702 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 100 000 | - |
| Sum finansinntekter | 782 000 | 3 112 137 | - | 2 158 702 | 500 000 |
| Netto finans | 744 136 | 3 112 137 | −3 282 219 | 2 158 702 | 500 001 |
| Resultat før skatt | 627 384 | 3 103 929 | −3 291 859 | 2 153 471 | 478 802 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 153 471 | - |
| Årsresultat | 627 384 | 3 100 807 | −3 291 859 | 2 153 471 | 478 802 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 2 153 471 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 2 153 471 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 2 153 471 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 2 153 471 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 37 864 | - | 3 282 219 | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 190 576 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 3 762 649 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 3 953 225 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 162 920 | 6 200 721 | 649 406 | 3 953 225 | 3 552 977 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 58 702 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 58 702 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 113 130 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 113 130 | - |
| Sum omløpsmidler | 121 553 | 2 275 678 | 184 058 | 171 832 | 500 731 |
| Sum eiendeler | 6 284 473 | 8 476 399 | 833 464 | 4 125 057 | 4 053 708 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 4 073 457 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 909 789 | 3 782 405 | 781 598 | 4 073 457 | 1 919 986 |
| Sum egenkapital | 3 939 789 | 3 812 405 | 811 598 | 4 103 457 | 1 949 986 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 21 600 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 344 685 | 4 663 994 | 21 866 | 21 600 | 2 103 722 |
| Sum gjeld | 2 344 685 | 4 663 994 | 21 866 | 21 600 | 2 103 722 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 4 125 057 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▼ | 0,49 | 8,42 | 7,96 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,60▼ | 1,22 | 0,03 | 0,01 | 1,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,0 %▼ | 66,7 % | −0,4 % | 52,7 % | 11,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,7 %▲ | 45,0 % | 97,4 % | 99,5 % | 48,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Klareng | 1968 |
| Styrets leder | Espen Klareng | 1968 |
| Varamedlem | Hege Meinich | 1967 |
| Regnskapsfører | ECIT ELVERUM AS923 758 941 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ESPEN KLARENG100,0 %f. 1968 · Hof · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Ridian AS100,0 %833 886 282 · 255 ordinære aksjer
- LAKE TAHOE HOLDING AS20,0 %927 498 812 · 6 000 ordinære aksjer
- Aanonsen Jernvarer AS20,0 %946 595 845 · 120 ordinære aksjer
- 925 194 395 · 17 ordinære aksjer
- ENVIROM GROUP AS7,20 %994 825 143 · 18 942 094 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.