- Org.nr.
- 922 152 217
- Adresse
- Vækerøveien 128B, 0383 Oslo
Driftsresultat9 4369,0 % margin
Årsresultat9 3478,9 % margin
Egenkapital−195 660−469,8 % av eiendelene
Clinique Ullevål AS er et aksjeselskap innen aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 152 217
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.09.2026
- Stiftet
- 03.01.2019
- Registrert
- 11.02.2019
- Adresse
- Vækerøveien 128B, 0383 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 96.230 Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbadAktiviteter i dagspa, badstue og dampbad i Oslo (438)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Clinique Ullevål AS937 210 841 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og behandling av skjønnhets- og helseprodukter og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 104 740 | - | - | - | 2 677 707 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 29 911 |
| Sum driftsinntekter | 104 740 | 17 649 | 0 | 1 631 356 | 2 707 618 |
| Varekostnad | 46 831 | - | - | 437 310 | 1 139 235 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | 997 282 |
| Annen driftskostnad | 48 473 | - | - | 370 949 | 766 317 |
| Sum driftskostnader | 95 304 | 22 120 | 89 715 | 1 515 940 | 2 902 834 |
| Driftsresultat | 9 436 | −4 471 | −89 715 | 115 416 | −195 216 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 214 |
| Sum finansinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 214 |
| Annen rentekostnad | 89 | - | - | - | 17 079 |
| Sum finanskostnader | 89 | 1 902 | 9 488 | 13 808 | 17 079 |
| Netto finans | −89 | −1 902 | −9 488 | −13 808 | −16 866 |
| Resultat før skatt | - | −6 372 | −99 203 | 101 608 | −212 081 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 62 013 | −46 658 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −165 423 |
| Resultat før skattekostnad | 9 347 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 9 347 | −6 372 | −99 203 | 39 595 | −165 423 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −165 423 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −165 423 |
| Overføringer annen egenkapital | 9 347 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 347 | - | - | - | −165 423 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | 5 549 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | 8 359 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 443 922 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 648 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 648 | - | - | - | 443 922 |
| Sum omløpsmidler | 41 648 | 29 930 | 81 871 | 629 474 | 790 753 |
| Sum eiendeler | 41 648 | 29 930 | 81 871 | 629 474 | 852 766 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 62 013 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 62 013 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 62 013 |
| Varer | - | - | - | - | 338 471 |
| Sum varer | - | - | - | - | 338 471 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 2 810 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 225 660 | - | - | - | 169 027 |
| Sum opptjent egenkapital | −225 660 | −235 007 | −228 635 | −129 432 | −169 027 |
| Sum egenkapital | −195 660 | −205 007 | −198 635 | −99 432 | −139 027 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 262 728 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 262 728 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 59 352 | 161 040 | 262 728 |
| Leverandørgjeld | 14 502 | - | - | - | 108 582 |
| Skyldig offentlige avgifter | 8 957 | - | - | - | 127 695 |
| Annen kortsiktig gjeld | 213 849 | - | - | - | 492 788 |
| Sum kortsiktig gjeld | 237 308 | 234 938 | 221 154 | 567 867 | 729 065 |
| Sum gjeld | 237 308 | 234 938 | 280 506 | 728 907 | 991 793 |
| Sum egenkapital og gjeld | 41 648 | - | - | - | 852 766 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18▲ | 0,13 | 0,37 | 1,11 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,21▼ | −1,15 | −1,41 | −7,33 | −7,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,4 %▲ | −8,0 % | −25,2 % | 15,6 % | −22,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,0 %▲ | −25,3 % | - | 7,1 % | −7,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | −36,1 % | - | 2,4 % | −6,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −469,8 %▲ | −685,0 % | −242,6 % | −15,8 % | −16,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Clinique Ullevål AS9,0 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
Squeeze AS−2,2 % 96,4 mill.157 ansatte 2025
THE WELL AS2,8 % 260,2 mill.281 ansatte 2025
Clinique Ullevål AS9,0 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Solsenterdrift AS28,0 % 58,5 mill.11 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Wanrawee Sjøgren-Erichsen | 1979 |
| Styrets leder | Wanrawee Sjøgren-Erichsen | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Wanrawee Sjøgren-Erichsen100,0 %f. 1979 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.