- Org.nr.
- 926 461 982
- Adresse
- Stenkjørerbakken 21, 1684 Vesterøy
- Hovedeier
- Cloudberry Investment AS, 100 %
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−128 861ikke oppgitt
Årsresultat−257 022ikke oppgitt
Egenkapital−1 650 209−59,7 % av eiendelene
Cloudberry Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 461 982
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 10.11.2020
- Registrert
- 27.01.2021
- Adresse
- Stenkjørerbakken 21, 1684 Vesterøy
- Postadresse
- Dikeveien 44
- Kommune
- Hvaler
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Hvaler (28)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper, eiendom og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 67 085 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 61 776 | - | - | 367 379 |
| Sum driftskostnader | 128 861 | 838 262 | 1 033 391 | 418 823 |
| Driftsresultat | −128 861 | −628 262 | −1 033 391 | −418 823 |
| Annen renteinntekt | 119 | - | - | 221 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 871 550 |
| Sum finansinntekter | 119 | 134 | 1 | 871 771 |
| Annen rentekostnad | 128 280 | - | - | 44 927 |
| Sum finanskostnader | 128 280 | 112 899 | 76 791 | 44 927 |
| Netto finans | −128 161 | −112 765 | −76 790 | 826 844 |
| Resultat før skatt | - | −741 027 | −1 110 181 | 408 022 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 408 022 |
| Resultat før skattekostnad | −257 022 | - | - | - |
| Årsresultat | −257 022 | −741 027 | −1 110 181 | 408 022 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −257 022 | - | - | 408 022 |
| Totalresultat | −257 022 | - | - | 408 022 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 408 022 |
| Udekket tap | −257 022 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −257 022 | - | - | 408 022 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 51 444 |
| Sum driftsinntekter | - | 210 000 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 142 302 | - | - | 11 550 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 558 600 | - | - | 558 600 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 2 090 752 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 700 902 | - | - | 2 660 902 |
| Sum anleggsmidler | 2 700 902 | 3 860 902 | 2 660 902 | 2 660 902 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 148 | - | - | 16 480 |
| Sum fordringer | 2 148 | - | - | 16 480 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 61 303 | - | - | 364 140 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 61 303 | - | - | 364 140 |
| Sum omløpsmidler | 63 451 | 83 186 | 852 049 | 380 620 |
| Sum eiendeler | 2 764 353 | 3 944 088 | 3 512 951 | 3 041 522 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | 50 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 408 022 |
| Udekket tap | 1 700 209 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 700 209 | −1 443 187 | −702 160 | 408 022 |
| Sum egenkapital | −1 650 209 | −1 393 187 | −652 160 | 458 022 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 616 682 | - | - | 1 916 670 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 797 880 | - | - | 500 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 82 475 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 414 562 | - | - | 2 499 145 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 414 562 | 5 324 558 | 4 124 554 | 2 499 145 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 32 912 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 51 443 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 12 717 | 40 557 | 84 355 |
| Sum gjeld | 4 414 562 | 5 337 275 | 4 165 111 | 2 583 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 764 353 | - | - | 3 041 522 |
Nøkkeltall 2021 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 6,54 | 21,01 | 4,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,68▲ | −3,83 | −6,39 | 5,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,8 %▲ | −16,8 % | −31,5 % | 14,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −299,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −352,9 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −59,7 %▼ | −35,3 % | −18,6 % | 15,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sigbjørn Mikal Røst | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Cloudberry Investment AS100,0 %Vesterøy · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Cloudberry Investment AS
- Cloudberry Holding AS100,0 %
- RUG HOLDING AS66,7 %
- Heatgreener AS66,7 %
- Cloudberry Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RUG HOLDING AS66,7 %933 791 769 · 20 000 ordinære aksjer
- Heatgreener AS66,7 %933 791 572 · 20 000 ordinære aksjer
- HALO AKTIVA AS38,5 %926 422 014 · 11 550 ordinære aksjer
- Skygge AS12,0 %926 970 844 · 3 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.