- Org.nr.
- 932 683 113
- Adresse
- Sivblomstien 2, 4017 Stavanger
- Hovedeier
- C&M Forskaling AS, 100 %
Driftsresultat−144 367
EBITDA−78 067før av- og nedskrivninger
Årsresultat−123 531
Egenkapital−37 719−2,2 % av eiendelene
CM Investering AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 683 113
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 27.10.2023
- Registrert
- 15.12.2023
- Adresse
- Sivblomstien 2, 4017 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CM Investering AS932 805 790 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsdrift, investeringer og hva som forøvrig står i forbindelse med dette
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 76 957 | 65 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 76 957 | 65 000 | 0 |
| Varekostnad | 0 | 1 777 | - |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 66 300 | 43 301 | - |
| Annen driftskostnad | 155 025 | 58 477 | - |
| Sum driftskostnader | 221 325 | 103 555 | 0 |
| Driftsresultat | −144 367 | −38 555 | 0 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 2 628 | 103 | - |
| Sum finanskostnader | 2 628 | 103 | 0 |
| Netto finans | −2 628 | −103 | 0 |
| Resultat før skatt | −146 995 | −38 658 | 0 |
| Skattekostnad | −23 464 | −4 807 | - |
| Årsresultat | −123 531 | −33 851 | 0 |
| Konsernbidrag | 83 191 | 17 042 | - |
| Udekket tap | −40 340 | −16 809 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 477 343 | 1 543 643 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 477 343 | 1 543 643 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 1 477 343 | 1 543 643 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 14 365 | - |
| Konsernfordringer | 106 655 | 21 849 | - |
| Sum fordringer | 106 655 | 36 214 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 076 | 165 616 | 30 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 076 | 165 616 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 215 731 | 201 830 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 1 693 073 | 1 745 473 | 30 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 570 | −10 570 | −10 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 430 | 19 430 | 19 430 |
| Udekket tap | 57 149 | 16 809 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −57 149 | −16 809 | 0 |
| Sum egenkapital | −37 719 | 2 621 | 19 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 708 172 | 1 718 141 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 708 172 | 1 718 141 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 5 570 |
| Leverandørgjeld | 4 032 | 17 046 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 588 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 000 | 7 665 | 5 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 22 620 | 24 711 | 10 570 |
| Sum gjeld | 1 730 792 | 1 742 852 | 10 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 693 073 | 1 745 473 | 30 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,54▲ | 8,17 | 2,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −45,89▼ | 664,96 | 0,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,4 %▼ | −4,3 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −187,6 %▼ | −59,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −160,5 %▼ | −52,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,2 %▼ | 0,2 % | 64,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Michael Aase | 1965 |
| Styremedlem | Christer Michael Aase | 1994 |
| Regnskapsfører | ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS984 313 667 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- C&M Forskaling AS100,0 %Stavanger · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- C&M Forskaling AS
- CM Investering AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.