- Org.nr.
- 926 356 313
- Adresse
- C/O Firouz Rezvani Dehaghani, Niels Juels gate 47A, 0259 Oslo
- Hovedeier
- Capital AS, 86 %
Driftsresultat−551 598
EBITDA−371 798før av- og nedskrivninger
Årsresultat−551 673
Egenkapital−897 570−195,4 % av eiendelene
CMEYE AS er et aksjeselskap innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 356 313
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 16.12.2020
- Registrert
- 08.01.2021
- Adresse
- C/O Firouz Rezvani Dehaghani, Niels Juels gate 47A, 0259 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 72.100 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo (474)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CMEYE AS936 422 195 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Teknologi, forskning, utvikling, kommersialisering av tekniske og kommersielle produkter, verktøy, anlegg og løsninger samt alt som står i forbindelse dermed.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 52 000 | 0 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 52 000 | 0 | - | - | 0 |
| Varekostnad | −260 | 0 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 179 800 | 179 800 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 424 058 | 121 532 | 25 863 | 19 940 | 5 774 |
| Sum driftskostnader | 603 598 | 301 332 | 25 863 | 19 940 | 5 774 |
| Driftsresultat | −551 598 | −301 332 | −25 863 | −19 940 | −5 774 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | 75 | 0 | 22 989 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 75 | 0 | 22 989 | 0 | 0 |
| Netto finans | −75 | 0 | −22 989 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −48 852 | −19 940 | −5 774 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 0 | 0 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −48 852 | −19 940 | −5 774 |
| Resultat før skattekostnad | −551 673 | −301 332 | - | - | - |
| Årsresultat | −551 673 | −301 332 | −48 852 | −19 940 | −5 774 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −48 852 | −19 940 | −5 774 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −551 673 | −301 332 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −551 673 | −301 332 | - | - | −5 774 |
| Udekket tap | −551 673 | −301 332 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −551 673 | −301 332 | −48 852 | −19 940 | −5 774 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | 389 567 | 569 367 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 389 567 | 569 367 | 749 167 | 585 100 | 282 309 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 389 567 | 569 367 | 749 167 | 585 100 | 282 309 |
| Andre fordringer | - | - | 35 000 | 0 | - |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 40 924 | 35 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 40 924 | 35 000 | 35 000 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 35 407 | 31 087 | 36 180 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 28 845 | 23 882 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 28 845 | 23 882 | 35 407 | 31 087 | 36 180 |
| Sum omløpsmidler | 69 769 | 58 882 | 70 407 | 31 087 | 36 180 |
| Sum eiendeler | 459 336 | 628 249 | 819 574 | 616 187 | 318 488 |
| Patenter | - | - | 749 167 | 585 100 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | - | - | - | 282 309 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | −74 566 | −25 714 | −5 774 |
| Øreavrunding | 1 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 927 571 | 375 898 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −927 570 | −375 898 | −74 566 | −25 714 | −5 774 |
| Sum egenkapital | −897 570 | −345 898 | −44 566 | 4 286 | 24 226 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 712 554 | 712 554 | 712 554 | 565 138 | 220 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 590 573 | 210 573 | 100 573 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 303 127 | 923 127 | 813 127 | 565 138 | 220 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 303 127 | 923 127 | 813 127 | 565 138 | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 016 | 4 257 | 4 250 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 29 063 | 29 063 | 29 063 | 29 063 | 56 563 |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 700 | 17 700 | 17 700 | 17 700 | 17 700 |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 779 | 51 020 | 51 013 | 46 763 | 74 263 |
| Sum gjeld | 1 356 906 | 974 147 | 864 140 | 611 901 | 294 263 |
| Sum egenkapital og gjeld | 459 336 | 628 249 | 819 574 | 616 187 | 318 488 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▲ | 1,15 | 1,38 | 0,66 | 0,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,51▲ | −2,82 | −19,39 | 142,77 | 12,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −101,4 %▼ | −41,6 % | −3,6 % | −4,3 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 060,8 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 060,9 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −195,4 %▼ | −55,1 % | −5,4 % | 0,7 % | 7,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Davoud Tayebi | 1968 |
| Styremedlem | Firouz Rezvani Dehaghani | 1965 |
| Styremedlem | Lars Kilaas | 1955 |
| Regnskapsfører | BHL ACCOUNTING AS917 823 871 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Capital AS86,0 %Oslo · 8 600 ordinære aksjer
- LK-Consulting AS10,0 %Trondheim · 1 000 ordinære aksjer
- Firouz Rezvani Dehaghani4,00 %f. 1965 · Oslo · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Capital AS
- Granfoss AS100,0 %
- CMEYE AS86,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.