- Org.nr.
- 922 950 172
- Adresse
- Lilleengveien 8, 1523 Moss
- Hovedeier
- Cmedical AS, 55,6 %
Driftsresultat1 653 2926,8 % margin
Årsresultat533 6612,2 % margin
Egenkapital−13 435 242−244,6 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
COLOSSEUM FAUST AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 950 172
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 04.06.2019
- Registrert
- 22.06.2019
- Adresse
- Lilleengveien 8, 1523 Moss
- Kommune
- Moss
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Moss (55)
- Aksjekapital
- 540 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- COLOSSEUM FAUST AS922 967 709 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kirurgisk behandling og poliklinisk vurdering av pasienter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 21 097 090 | 22 015 082 | 17 529 336 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 24 151 526 | 20 394 226 | 21 098 090 | 22 015 082 | 17 529 336 |
| Varekostnad | - | 9 706 124 | 12 229 747 | 13 217 858 | 10 498 724 |
| Lønnskostnad | - | 3 399 320 | 3 797 968 | 3 295 456 | 1 963 723 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 1 286 530 | - | - | 1 410 873 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 1 270 303 | 1 429 180 | - |
| Annen driftskostnad | - | 6 518 002 | 7 405 546 | 6 073 095 | 4 951 463 |
| Sum driftskostnader | 22 498 234 | 20 909 976 | 24 703 564 | 24 015 589 | 18 824 783 |
| Driftsresultat | 1 653 292 | −515 750 | −3 605 474 | −2 000 507 | −1 295 447 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 4 981 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 59 | 18 | 10 |
| Sum finansinntekter | 33 | 55 | 59 | 4 999 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 859 242 | 712 447 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 42 334 | 86 909 | 701 687 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 47 |
| Sum finanskostnader | 1 119 664 | 1 242 121 | 901 576 | 799 356 | - |
| Netto finans | −1 119 631 | −1 242 066 | −901 517 | −794 357 | −701 734 |
| Resultat før skatt | 533 661 | −1 757 817 | −4 506 991 | −2 794 864 | −1 997 181 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −439 046 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 1 895 666 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −4 506 991 | −4 690 530 | −1 558 135 |
| Årsresultat | 533 661 | −1 757 817 | −4 506 991 | −4 690 530 | −1 558 135 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −4 506 991 | −4 690 530 | - |
| Totalresultat | - | - | −4 506 991 | −4 690 530 | - |
| Udekket tap | - | - | −4 506 991 | −4 690 530 | −1 558 135 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −4 506 991 | −4 690 530 | −1 558 135 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 3 229 835 | 3 796 915 | 4 363 995 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 2 462 737 |
| Driftsløsøre, inventar, kontormaskiner og lignende | - | - | 1 223 884 | 1 600 637 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 4 453 719 | 5 397 552 | 6 826 732 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 31 014 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 31 014 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 298 920 | 3 167 189 | 4 484 732 | 5 397 552 | 8 722 398 |
| Kundefordringer | - | - | 1 227 199 | 1 270 636 | 2 028 979 |
| Andre fordringer | - | - | 150 136 | 864 718 | 763 974 |
| Sum fordringer | - | - | 1 377 335 | 2 135 354 | 2 792 953 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 71 493 |
| Kontanter og bankbeholdning | - | - | 127 477 | 133 860 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 127 477 | 133 860 | 71 493 |
| Sum omløpsmidler | 3 193 610 | 1 500 637 | 1 504 812 | 2 269 214 | 2 864 446 |
| Sum eiendeler | 5 492 530 | 4 667 826 | 5 989 544 | 7 666 766 | 11 586 844 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 1 895 666 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 895 666 |
| Aksjekapital | - | - | 500 000 | 500 000 | - |
| Overkurs | - | - | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 500 000 | 3 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
| Udekket tap | - | - | −15 711 086 | −11 204 095 | 6 513 566 |
| Sum opptjent egenkapital | −16 935 242 | −17 468 903 | −15 711 086 | −11 204 095 | −6 513 566 |
| Sum egenkapital | −13 435 242 | −13 968 903 | −13 211 086 | −8 704 095 | −4 013 566 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 10 725 832 | 10 666 632 | 10 153 120 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 10 725 832 | 10 666 632 | 10 153 120 |
| Sum langsiktig gjeld | 16 820 603 | 9 821 011 | 10 725 832 | 10 666 632 | 10 153 120 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 280 701 | 2 682 393 | 3 947 869 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 135 427 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 388 294 | 272 083 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 6 805 803 | 2 749 753 | 1 363 994 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 107 168 | 8 815 717 | 8 474 798 | 5 704 229 | 5 447 290 |
| Sum gjeld | 18 927 772 | 18 636 728 | 19 200 630 | 16 370 861 | 15 600 410 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 5 989 544 | 7 666 766 | 11 586 844 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,52▲ | 0,17 | 0,18 | 0,40 | 0,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,41▼ | −1,33 | −1,45 | −1,88 | −3,89 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,5 %▲ | −9,7 % | −52,8 % | −20,7 % | −11,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | −2,5 % | −17,1 % | −9,1 % | −7,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,2 %▲ | −8,6 % | −21,4 % | −21,3 % | −8,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −244,6 %▲ | −299,3 % | −220,6 % | −113,5 % | −34,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
COLOSSEUM FAUST AS6,8 %
24,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−5 %05101520
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
COLOSSEUM FAUST AS6,8 % 24,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.42 ansatte 2025
−5 %05101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tom Henry Sundøen | 1972 |
| Styrets leder | Martin Sture Fagerlund | 1980 |
| Styremedlem | Kristian Mydske Vegsgaard | 1972 |
| Styremedlem | Tom Henry Sundøen | 1972 |
| Styremedlem | Anne Flo | 1962 |
| Styremedlem | Gard Lauvsnes | 1959 |
| Styremedlem | Vidar Aasbø | 1955 |
| Revisor | VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS987 632 380 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Cmedical AS55,6 %Oslo · 60 ordinære aksjer
- Anestesi Support AS7,41 %Gamle Fredrikstad · 8 ordinære aksjer
- BMBB AS7,41 %Brevik · 8 ordinære aksjer
- Nordkirurgi AS7,41 %Eiksmarka · 8 ordinære aksjer
- DINGO AS7,41 %Vesterøy · 8 ordinære aksjer
- DR. AASBØ AS7,41 %Kråkerøy · 8 ordinære aksjer
- Ørenesehals Klinikken AS7,41 %Moss · 8 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CMEDICAL GROUP AS
- Cmedical AS100,0 %
- CMEDICAL MOELV AS100,0 %
- CMEDICAL IVF-KLINIKKEN OSLO AS100,0 %
- SKI UROLOGISKE SPESIALISTSENTER AS100,0 %
- COLOSSEUM FAUST AS55,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.