- Org.nr.
- 991 923 829
- Telefon
- 69 15 79 55
- Adresse
- Kløvningsten 1, 1739 Borgenhaugen
- Hovedeier
- VINCI ENERGIES NORWAY AS, 85 %
Driftsresultat−3 505 823−5,9 % margin
Årsresultat−2 667 587−4,5 % margin
Egenkapital7 220 65031,1 % av eiendelene
Ansatte48i Aa‑registeret
Conductor AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 923 829
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 29.10.2007
- Registrert
- 17.11.2007
- Adresse
- Kløvningsten 1, 1739 Borgenhaugen
- Telefon
- 69 15 79 55
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Conductor AS991 969 721 · SARPSBORG45 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Prosjektering, installasjon og service av elektro, automasjon og instrumentering i industri-, maritime-, bygning- og infrastruktur anlegg og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Conductor AS17.11.2007 til 25.04.2022
- Actemium Electro AS25.04.2022 til 13.12.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 58 151 300 | 82 002 687 | 93 926 343 | 97 822 566 | 64 019 491 |
| Annen driftsinntekt | 1 137 265 | 17 922 | - | 75 642 | - |
| Sum driftsinntekter | 59 288 565 | 82 020 610 | 93 926 343 | 97 898 208 | 64 019 491 |
| Varekostnad | - | - | 39 620 958 | 54 116 022 | 29 157 015 |
| Varekostnad og underleverandører | 11 546 470 | 19 618 491 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 37 052 172 | 39 750 112 | 34 079 677 | 31 925 064 | 26 182 778 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 16 570 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 115 091 | 99 926 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 14 080 655 | 18 275 007 | 14 021 792 | 14 925 603 | 11 316 802 |
| Sum driftskostnader | 62 794 388 | 77 743 536 | 87 738 997 | 100 966 689 | 66 656 595 |
| Driftsresultat | −3 505 823 | 4 277 074 | 6 187 346 | −3 068 481 | −2 637 103 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 121 306 | 159 618 | 149 806 | 7 662 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 468 | 13 511 | 35 525 |
| Annen finansinntekt | - | 17 882 | 20 188 | 13 910 | 2 780 |
| Sum finansinntekter | 121 306 | 177 500 | 170 462 | 35 083 | 38 305 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 4 702 | 3 082 | 46 652 | 6 803 |
| Annen rentekostnad | 34 196 | 3 448 | 33 728 | 42 694 | 59 858 |
| Annen finanskostnad | - | 30 903 | 26 932 | 15 088 | 27 489 |
| Sum finanskostnader | 34 196 | 39 053 | 63 742 | 104 434 | 94 150 |
| Netto finans | 87 110 | 138 447 | 106 720 | −69 351 | −55 845 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 294 066 | −3 137 832 | −2 692 948 |
| Resultat før skattekostnad | −3 418 713 | 4 415 521 | - | - | - |
| Skattekostnad | −751 126 | 974 083 | 1 388 560 | −673 765 | −592 663 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 905 506 | −2 464 067 | −2 100 285 |
| Årsresultat | −2 667 587 | 3 441 438 | 4 905 506 | −2 464 067 | −2 100 285 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 667 587 | 3 441 438 | - | - | −2 100 285 |
| Totalresultat | −2 667 587 | 3 441 438 | - | - | −2 100 285 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −2 100 285 |
| Overført fra/til annen egenkapital | −2 667 587 | 3 441 438 | 4 905 506 | −2 464 067 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 667 587 | 3 441 438 | 4 905 506 | −2 464 067 | −2 100 285 |
| Utsatt skattefordel | 159 540 | - | 382 497 | 1 771 057 | 1 097 292 |
| Sum immaterielle eiendeler | 159 540 | - | 382 497 | 1 771 057 | 1 097 292 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 88 430 | - | - |
| Driftsmidler, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 342 015 | 442 702 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 342 015 | 442 702 | 88 430 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 501 556 | 442 702 | 470 927 | 1 771 057 | 1 097 292 |
| Varelager | - | - | 350 000 | 700 000 | - |
| Sum varer | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 700 000 | 700 000 |
| Kundefordringer l, | - | - | - | - | 18 550 030 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 942 507 |
| Kundefordringer | 15 238 548 | 18 098 864 | 16 389 768 | 30 192 809 | - |
| Andre fordringer | 289 861 | 2 900 390 | 523 714 | 237 626 | - |
| Konsernfordringer | 560 014 | 4 556 183 | 8 066 113 | - | 5 527 636 |
| Sum fordringer | 16 088 423 | 25 555 438 | 24 979 595 | 30 430 435 | 25 020 173 |
| Bankinnskudd (0) | - | - | - | 1 369 | - |
| Bankinnskudd | 6 303 540 | - | - | - | 10 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 303 540 | - | 0 | 1 369 | 10 000 |
| Sum omløpsmidler | 22 741 963 | 25 905 438 | 25 329 595 | 31 131 804 | 25 730 173 |
| Sum eiendeler | 23 243 518 | 26 348 140 | 25 800 522 | 32 902 861 | 26 827 465 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 7 120 650 | 9 788 237 | 6 346 799 | 1 441 293 | 3 905 360 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 120 650 | 9 788 237 | 6 346 799 | 1 441 293 | 3 905 360 |
| Sum egenkapital | 7 220 650 | 9 888 237 | 6 446 799 | 1 541 293 | 4 005 360 |
| Utsatt skatt | - | 591 586 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 591 586 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 591 586 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 585 971 | 2 271 492 | 3 705 904 | 6 612 261 | 5 236 061 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 4 207 539 | 1 838 651 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 653 362 | 4 860 180 | - | - | 5 750 914 |
| Kortsiktig konserngjeld | 57 056 | 678 536 | 346 871 | 5 858 472 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 726 479 | 8 058 109 | 11 093 409 | 17 052 184 | 11 835 130 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 022 868 | 15 868 317 | 19 353 723 | 31 361 568 | 22 822 105 |
| Sum gjeld | 16 022 868 | 16 459 903 | 19 353 723 | 31 361 568 | 22 822 105 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 243 518 | 26 348 140 | 25 800 522 | 32 902 861 | 26 827 465 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,42▼ | 1,63 | 1,31 | 0,99 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,22▲ | 1,66 | 3,00 | 20,35 | 5,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,6 %▼ | 17,1 % | 21,7 % | −10,2 % | −9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,9 %▼ | 5,2 % | 6,6 % | −3,1 % | −4,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,5 %▼ | 4,2 % | 5,2 % | −2,5 % | −3,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 31,1 %▼ | 37,5 % | 25,0 % | 4,7 % | 14,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 235 178
- Resultat per ansatt, kroner
- −73 038
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Conductor AS−5,9 %
59,3 mill. 48 ansatte 2025
−10 %−50510
Conductor AS−5,9 % 59,3 mill.48 ansatte 2025
BRAVIDA NORGE AS4,9 % 5 746,4 mill.3 384 ansatte 2025
ONECO ELEKTRO AS7,2 % 1 961,0 mill.624 ansatte 2025
CAVERION NORGE AS9,0 % 3 809,2 mill.1 831 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon Ottar Ellefsen | 1963 |
| Styrets leder | Jon Ottar Ellefsen | 1963 |
| Styremedlem | Elin Marie Holm Julsen | 1976 |
| Revisor | SOLHØI REVISJON AS952 011 677 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VINCI ENERGIES NORWAY AS85,0 %Oslo · 850 ordinære aksjer
- JON OTTAR ELLEFSEN15,0 %f. 1963 · Torp · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VINCI ENERGIES NORWAY AS
- INFRATEK NORGE AS100,0 %
- Omexom Elsikkerhet AS100,0 %
- OTERA INFRA AS100,0 %
- Traftec AS100,0 %
- Conductor AS85,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.