- Org.nr.
- 997 993 675
- Telefon
- 97943225
- Adresse
- Bruksenhetsnummer H1002, Laberget 116, 4020 Stavanger
Driftsresultat149 22885,3 % margin
Årsresultat−18 757−10,7 % margin
Egenkapital1 996 04845,2 % av eiendelene
Constantia Holding AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 993 675
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 08.02.2012
- Registrert
- 23.04.2012
- Adresse
- Bruksenhetsnummer H1002, Laberget 116, 4020 Stavanger
- Telefon
- 97943225
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Stavanger (1 040)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Constantia Holding AS921 100 604 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte aksjer i andre selskaper og hva herved står i forbindelse. Tilby konsulent-bistand innenfor styrearbeide og annen type bedriftsutvikling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 364 500 | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 175 000 | 0 | 364 500 | 0 | 280 000 |
| Annen driftskostnad | - | 18 332 | 1 228 | - | 39 942 |
| Sum driftskostnader | 25 772 | 18 332 | 1 228 | 0 | 39 942 |
| Driftsresultat | 149 228 | −18 332 | 363 272 | 0 | 240 058 |
| Annen renteinntekt | - | - | 60 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 223 584 | - | - |
| Sum finansinntekter | 19 275 | 60 | 223 644 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 153 | - | - |
| Sum finanskostnader | 187 260 | 0 | 153 | 0 | 560 |
| Netto finans | −167 985 | 60 | 223 491 | 0 | −560 |
| Resultat før skatt | −18 757 | −18 272 | 586 763 | 0 | 239 498 |
| Skattekostnad | - | −898 | 81 375 | 0 | - |
| Årsresultat | −18 757 | −17 374 | 505 388 | - | 239 498 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 505 389 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 505 389 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 3 863 632 | 3 863 632 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 3 863 632 | 3 863 632 | - |
| Sum anleggsmidler | 4 058 178 | 4 132 632 | 3 863 632 | 3 863 632 | 3 866 632 |
| Kundefordringer | - | - | 55 625 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 261 290 | 627 442 | - |
| Sum fordringer | - | - | 316 915 | 627 442 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | −41 634 | 268 789 | - |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 90 000 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 48 366 | 268 789 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 100 487 | 280 228 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 100 487 | 280 228 | - |
| Sum omløpsmidler | 361 823 | 243 021 | 465 768 | 1 176 459 | 280 552 |
| Sum eiendeler | 4 420 001 | 4 375 653 | 4 329 400 | 5 040 091 | 4 147 184 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 725 197 |
| Annen egenkapital | - | - | 2 002 180 | 1 496 791 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 966 048 | 1 984 805 | 2 002 180 | 1 496 791 | −32 463 |
| Sum egenkapital | 1 996 048 | 2 014 805 | 2 032 180 | 1 526 791 | 692 734 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 2 045 951 | 3 395 951 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 045 951 | 3 395 951 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 421 453 | 2 245 951 | 2 045 951 | 3 395 951 | 3 386 670 |
| Betalbar skatt | - | - | 56 769 | 82 349 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 53 407 | 35 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 141 094 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 500 | 114 898 | 251 270 | 117 349 | 67 780 |
| Sum gjeld | 2 423 953 | 2 360 849 | 2 297 221 | 3 513 300 | 3 454 450 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 329 401 | 5 040 091 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 144,73▲ | 2,12 | 1,85 | 10,03 | 4,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,21▲ | 1,17 | 1,13 | 2,30 | 4,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▲ | −0,4 % | 12,5 % | 0,0 % | 5,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 85,3 % | - | 99,7 % | - | 85,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,7 % | - | 138,7 % | - | 85,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,2 %▼ | 46,0 % | 46,9 % | 30,3 % | 16,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
706,3 mill. 107 ansatte 2025
Constantia Holding AS85,3 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
BAIN & COMPANY NORWAY AS−6,2 % 422,6 mill.64 ansatte 2025
THE BOSTON CONSULTING GROUP NORDIC AB NUF3,4 % 1 315,1 mill.202 ansatte 2025
MCKINSEY & COMPANY INC NORWAY norsk avdeling av utenlandsk foretak NUF4,7 % 706,3 mill.107 ansatte 2025
Constantia Holding AS85,3 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Eirik Renli | 1961 |
| Varamedlem | Eva Birgitta Renli | 1964 |
| Regnskapsfører | INFOREGN AS936 354 890 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EVA BIRGITTA RENLI50,0 %f. 1964 · Stavanger · 50 ordinære aksjer
- EIRIK RENLI50,0 %f. 1961 · Stavanger · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Minerall AS50,0 %927 049 651 · 15 000 ordinære aksjer
- Coreall AS33,3 %998 192 323 · 10 000 ordinære aksjer
- Testall AS20,0 %920 440 169 · 7 500 ordinære aksjer
- Fishbones AS2,79 %987 560 053 · 6 723 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.