- Org.nr.
- 921 726 589
- Adresse
- Kanalveien 66, 5068 Bergen
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat554 6382,5 % margin
EBITDA614 099før av- og nedskrivninger
Årsresultat503 9732,3 % margin
Egenkapital532 51913,0 % av eiendelene
CONTA BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 726 589
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 23.08.2018
- Registrert
- 14.11.2018
- Adresse
- Kanalveien 66, 5068 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 11
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CONTA BYGG AS921 749 554 · BERGEN11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Virksomhet innen bygg og anlegg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 837 115 | 2 688 847 | - | - | 4 389 593 |
| Sum driftsinntekter | 21 837 115 | 2 688 847 | 3 918 721 | 4 632 841 | 4 389 593 |
| Varekostnad | 15 357 237 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 5 478 502 | 2 462 387 | 3 662 683 | 4 276 934 | 4 110 860 |
| Ordinære avskrivninger | 59 461 | 81 674 | 72 362 | 11 106 | - |
| Andre driftskostnader | 387 276 | 554 926 | - | - | 136 783 |
| Sum driftskostnader | 21 282 477 | 3 098 987 | 3 904 072 | 4 355 509 | 4 247 643 |
| Driftsresultat | 554 638 | −410 140 | 14 649 | 277 333 | 141 950 |
| Annen renteinntekt | 98 | 258 | - | - | - |
| Andre finansinntekter | 4 441 | 5 083 | - | - | 3 454 |
| Sum finansinntekter | 4 539 | 5 341 | 4 600 | 3 808 | 3 454 |
| Netto finans | 4 539 | 5 341 | 4 004 | 3 754 | 3 454 |
| Resultat før skatt | - | - | 18 653 | 281 087 | 145 404 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 4 137 | 61 839 | 31 989 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 113 415 |
| Resultat før skattekostnad | 559 177 | −404 799 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 55 204 | −21 241 | - | - | - |
| Årsresultat | 503 973 | −383 558 | 14 516 | 219 248 | 113 415 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 503 973 | −383 558 | - | - | 113 415 |
| Totalresultat | 503 973 | −383 558 | - | - | 113 415 |
| Overført til udekket tap | - | −1 455 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −382 103 | - | - | - |
| Udekket tap | 1 455 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 502 519 | - | - | - | 113 415 |
| Sum overføringer og disponeringer | 503 973 | −383 558 | - | - | 113 415 |
| Sum finanskostnader | - | - | 596 | 54 | - |
| Maskiner og anlegg | 83 810 | 548 664 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 83 810 | 548 664 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 83 810 | 548 664 | 630 337 | 433 142 | 0 |
| Kundefordringer | 3 403 656 | - | - | - | 359 792 |
| Andre kortsiktige fordringer | 27 172 | 123 618 | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 430 828 | 123 618 | - | - | 359 792 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 571 637 | 129 785 | - | - | 846 258 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 571 637 | 129 785 | - | - | 846 258 |
| Sum omløpsmidler | 4 002 465 | 253 403 | 459 418 | 1 082 289 | 1 206 050 |
| Sum eiendeler | 4 086 275 | 802 066 | 1 089 755 | 1 515 431 | 1 206 050 |
| å kr 300) | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | 1 455 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 502 519 | - | - | - | 328 930 |
| Sum opptjent egenkapital | 502 519 | −1 455 | 382 103 | 548 178 | 328 930 |
| Sum egenkapital | 532 519 | 28 545 | 412 103 | 578 178 | 358 930 |
| Utsatt skatt | 3 483 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 483 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 483 | - | 21 241 | 17 104 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 136 917 | 43 572 | - | - | 13 139 |
| Betalbar skatt | 51 721 | - | - | - | 31 989 |
| Skyldige offentlige avgifter | 951 953 | 338 393 | - | - | 519 240 |
| Annen kortsiktig gjeld | 409 683 | 391 556 | - | - | 282 752 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 550 274 | 773 521 | 656 411 | 920 149 | 847 120 |
| Sum gjeld | 3 553 757 | 773 521 | 677 652 | 937 253 | 847 120 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 086 275 | 802 066 | - | - | 1 206 050 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,13▲ | 0,33 | 0,70 | 1,18 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,67▼ | 27,10 | 1,64 | 1,62 | 2,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,9 %▲ | −42,8 % | 1,5 % | 20,7 % | 12,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | −15,3 % | 0,4 % | 6,0 % | 3,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | −14,3 % | 0,4 % | 4,7 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,0 %▲ | 3,6 % | 37,8 % | 38,2 % | 29,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 985 192
- Resultat per ansatt, kroner
- 50 422
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CONTA BYGG AS2,5 %
21,8 mill. 11 ansatte 2025
0 %246
CONTA BYGG AS2,5 % 21,8 mill.11 ansatte 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Andre Berland | 1976 |
| Styrets leder | Tore Andre Berland | 1976 |
| Styremedlem | Cecilie Berland Molland | 1985 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE ANDRE BERLAND100,0 %f. 1976 · Mathopen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.