- Org.nr.
- 980 583 287
- Telefon
- 61 33 64 44
- Adresse
- Mohagasvingen 2, 2770 Jaren
- Bransje
- Materialgjenvinning
Driftsresultat−686 458−1,7 % margin
EBITDA468 084før av- og nedskrivninger
Årsresultat−551 229−1,3 % margin
Egenkapital8 566 78946,9 % av eiendelene
Containerservice Hadeland AS er et aksjeselskap innen materialgjenvinning, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 583 287
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 05.01.1999
- Registrert
- 17.03.1999
- Adresse
- Mohagasvingen 2, 2770 Jaren
- Telefon
- 61 33 64 44
- Postadresse
- Jensegutua 7
- Kommune
- Gran
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Containerservice Hadeland AS972 181 579 · GRAN19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive transport innen området for renovasjon, miljø- og gjenvinning samt annen transport, kjøp og salg av gjenvinningsprodukter og tilgrensende virksomheter, herunder deltagelse i andre selskaper det er naturlig å delta i.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 38 788 151 | 44 354 733 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 2 631 457 | 2 347 423 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 41 419 607 | 46 702 156 | 52 196 332 | 54 539 602 | 47 013 650 |
| Varekostnad | 2 235 254 | 3 484 585 | 4 783 076 | 5 631 783 | 3 835 544 |
| Lønnskostnad | 15 741 246 | 16 888 739 | 17 597 704 | 18 565 980 | 17 331 860 |
| Avskrivning varige driftsmidler | 1 154 542 | 1 308 332 | 1 590 421 | 1 773 145 | 2 050 000 |
| Annen driftskostnad | 22 975 024 | 24 935 272 | 26 495 424 | 29 726 302 | 24 400 044 |
| Sum driftskostnader | 42 106 066 | 46 616 929 | 50 466 625 | 55 697 210 | 47 617 448 |
| Driftsresultat | −686 458 | 85 228 | 1 729 707 | −1 157 609 | −603 799 |
| Annen renteinntekt | 174 845 | 162 548 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 9 720 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 184 565 | 162 548 | 239 764 | 97 921 | 170 158 |
| Annen rentekostnad | 49 336 | 97 114 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 49 336 | 97 114 | 175 011 | 405 426 | 47 810 |
| Netto finans | 135 229 | 65 434 | 64 753 | −307 505 | 122 348 |
| Resultat før skatt | −551 229 | 150 661 | 1 794 460 | −1 465 114 | −481 450 |
| Årsresultat | −551 229 | 150 661 | 1 794 460 | −1 465 114 | −481 450 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −551 229 | 150 661 | - | - | - |
| Totalresultat | −551 229 | 150 661 | - | - | - |
| Konsernbidrag | - | 1 000 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −551 229 | −849 339 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −551 229 | 150 661 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | 3 | - | 2 |
| Tomter og bygninger | 317 800 | 353 800 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 1 952 800 | 2 813 650 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 270 600 | 3 167 450 | - | - | - |
| Investering i aksjer og andeler | 21 450 | 21 450 | - | - | - |
| Langsiktige fordringer | 1 817 423 | 2 882 867 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 838 873 | 2 904 317 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 109 473 | 6 071 767 | 5 593 646 | 7 014 944 | 8 112 435 |
| Varebeholdning | 235 659 | - | - | - | - |
| Sum varer | 235 659 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 5 330 699 | 4 696 558 | - | - | - |
| Andre fordringer | 1 328 222 | 671 872 | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 658 920 | 5 368 430 | - | - | - |
| Bankinnskudd og kontanter | 7 243 688 | 7 857 199 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 243 688 | 7 857 199 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 14 138 267 | 13 225 629 | 16 149 360 | 16 544 649 | 11 989 319 |
| Sum eiendeler | 18 247 740 | 19 297 397 | 21 743 006 | 23 559 593 | 20 101 754 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | 8 066 789 | 8 618 018 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 066 789 | 8 618 018 | 9 467 356 | 8 272 896 | 9 738 010 |
| Sum egenkapital | 8 566 789 | 9 118 018 | 9 967 356 | 8 772 896 | 10 238 010 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 221 714 | 479 221 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 221 714 | 479 221 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 221 714 | 479 221 | 879 205 | 1 279 189 | 932 509 |
| Leverandørgjeld | 5 079 991 | 4 256 847 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 587 953 | 1 381 007 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 791 294 | 4 062 304 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 459 238 | 9 700 158 | 10 896 445 | 13 507 508 | 8 931 235 |
| Sum gjeld | 9 680 952 | 10 179 379 | 11 775 650 | 14 786 697 | 9 863 744 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 247 740 | 19 297 396 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,49▲ | 1,36 | 1,48 | 1,22 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,13▲ | 1,12 | 1,18 | 1,69 | 0,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,7 %▼ | 1,2 % | 8,7 % | −4,9 % | −2,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▼ | 0,2 % | 3,3 % | −2,1 % | −1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,3 %▼ | 0,3 % | 3,4 % | −2,7 % | −1,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,9 %▼ | 47,2 % | 45,8 % | 37,2 % | 50,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 301 089
- Resultat per ansatt, kroner
- −38 137
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Containerservice Hadeland AS−1,7 %
41,4 mill. 18 ansatte 2025
−2 %0246
Containerservice Hadeland AS−1,7 % 41,4 mill.18 ansatte 2025
Infinitum AS0,3 % 4 591,7 mill.107 ansatte 2025
NORSK GJENVINNING AS3,3 % 3 404,4 mill.767 ansatte 2025
Metallco AS5,2 % 2 513,3 mill.49 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 38.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Dalby Mathisen | 1981 |
| Styrets leder | Elin Dalby Mathisen | 1960 |
| Styremedlem | Stian Dalby Mathisen | 1981 |
| Styremedlem | Jonas Dalby Mathisen | 1992 |
| Varamedlem | Martine Dalby Mathisen | 1994 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | FRISIKT VEST AS991 606 823 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELIN DALBY MATHISEN70,0 %f. 1960 · Jaren · 70 ordinære aksjer
- JODMA HOLDING AS10,0 %Harestua · 10 ordinære aksjer
- MATHIS1 AS10,0 %Jaren · 10 ordinære aksjer
- M Mathisen Holding AS10,0 %Jaren · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TS-ØST HOLDING AS0,60 %991 949 518 · 648 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.