- Org.nr.
- 927 986 663
- Adresse
- c/o Ørjan Johansen, Teigarustene 12F, 5460 Husnes
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat−30 443ikke oppgitt
Årsresultat−137 411ikke oppgitt
Egenkapital408 04617,2 % av eiendelene
CORE HOLDING AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 986 663
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 22.09.2021
- Registrert
- 23.10.2021
- Adresse
- c/o Ørjan Johansen, Teigarustene 12F, 5460 Husnes
- Kommune
- Kvinnherad
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 30 443 | - | - | 20 229 | 62 |
| Sum driftskostnader | 30 443 | 31 180 | 28 056 | 20 229 | 62 |
| Driftsresultat | −30 443 | −31 180 | −28 056 | −20 229 | −62 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 17 700 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 91 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 36 037 | - | - | 1 000 000 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 37 008 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 90 836 | 293 468 | 127 631 | 1 000 000 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 23 464 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 9 491 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 197 804 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 197 804 | - | 6 636 | 32 955 | 956 |
| Netto finans | −106 968 | 293 469 | 120 995 | 967 045 | −956 |
| Resultat før skatt | - | 262 289 | 92 940 | 946 816 | −1 018 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 946 816 | - |
| Resultat før skattekostnad | −137 411 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −137 411 | 262 289 | 92 940 | 946 816 | −1 018 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −137 411 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −137 411 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −137 411 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −137 411 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 530 000 | - | - | 500 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 530 000 | - | - | 500 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 530 000 | 530 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Konsernfordringer | 617 700 | - | - | 96 100 | - |
| Sum fordringer | 617 700 | - | - | 96 100 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 980 718 | - | - | 585 776 | - |
| Andre finansielle instrumenter | 100 016 | - | - | 94 914 | - |
| Sum investeringer | 1 080 735 | - | - | 680 690 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 148 836 | - | - | 7 054 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 148 836 | - | - | 7 054 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 847 271 | 1 392 982 | 1 035 693 | 783 843 | 156 413 |
| Sum eiendeler | 2 377 271 | 1 922 982 | 1 535 693 | 1 283 843 | 656 413 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | 50 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 |
| Annen egenkapital | 363 616 | - | - | 945 798 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 363 616 | 1 001 027 | 1 038 738 | 945 798 | −1 018 |
| Sum egenkapital | 408 046 | 1 045 457 | 1 083 168 | 990 228 | 43 413 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 625 | - | - | 1 625 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 291 990 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 967 600 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 969 225 | 877 525 | 452 525 | 293 615 | 613 000 |
| Sum gjeld | 1 969 225 | 877 525 | 452 525 | 293 615 | 613 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 377 271 | - | - | 1 283 843 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▼ | 1,59 | 2,29 | 2,67 | 0,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,83▲ | 0,84 | 0,42 | 0,30 | 14,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,8 %▼ | 15,2 % | 7,1 % | 101,0 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,2 %▼ | 54,4 % | 70,5 % | 77,1 % | 6,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ørjan Ersland Johansen | 1991 |
| Styremedlem | Robin Løyning Rye | 1991 |
| Regnskapsfører | SUMARUM AS894 915 072 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ØRJAN ERSLAND JOHANSEN50,0 %f. 1991 · Husnes · 2 500 ordinære aksjer
- ROBIN LØYNING RYE50,0 %f. 1991 · Valen · 2 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CORE INVEST AS100,0 %925 947 466 · 5 000 ordinære aksjer
- Detaljisten AS100,0 %929 405 471 · 30 ordinære aksjer
- MAD SOFTWARE AS0,09 %930 585 548 · 3 250 ordinære aksjer
- NORAM DRILLING AS0,01 %990 947 619 · 3 750 ordinære aksjer
- VÅR ENERGI ASA0,00 %919 160 675 · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.