- Org.nr.
- 926 782 541
- Adresse
- v/ Ragnhild Larsen, c/o Craft Studio AS, Depotgata 23J, 2000 Lillestrøm
Driftsresultat6 5043,3 % margin
Årsresultat3 9542,0 % margin
Egenkapital107 51598,4 % av eiendelene
CRAFT STUDIO AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 782 541
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 15.02.2021
- Registrert
- 12.03.2021
- Adresse
- v/ Ragnhild Larsen, c/o Craft Studio AS, Depotgata 23J, 2000 Lillestrøm
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 47.750 Detaljhandel med kosmetikk og toalettartiklerDetaljhandel med kosmetikk og toalettartikler i Lillestrøm (38)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CRAFT STUDIO AS926 872 656 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å markedsføre, selge og distribuere forbruksvarer. Herunder diverse støtteaktiviteter, investeringer og tjenester som styrker kundeopplevelsen og resultatene.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 196 294 | 160 168 | 279 747 | 234 392 | 25 872 |
| Sum driftsinntekter | 196 294 | 160 168 | 279 747 | 234 392 | 25 872 |
| Varekostnad | 37 210 | 24 853 | 94 974 | 43 394 | 21 163 |
| Annen driftskostnad | 152 580 | 111 237 | 143 050 | 137 944 | 16 783 |
| Sum driftskostnader | 189 790 | 136 090 | 238 024 | 181 338 | 37 946 |
| Driftsresultat | 6 504 | 24 078 | 41 723 | 53 054 | −12 074 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 101 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 101 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 89 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 435 | 812 | 909 | 636 | 1 917 |
| Sum finanskostnader | 1 435 | 901 | 909 | 636 | 1 917 |
| Netto finans | −1 435 | −901 | −909 | −535 | −1 917 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −13 991 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −13 991 |
| Resultat før skattekostnad | 5 069 | 23 177 | 40 814 | 52 519 | - |
| Skattekostnad | 1 115 | 16 138 | 0 | 7 251 | - |
| Årsresultat | 3 954 | 7 039 | 40 814 | 45 268 | −13 991 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −13 990 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 954 | 7 039 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 3 954 | 7 039 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 954 | 7 039 | 40 813 | 45 269 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 954 | 7 039 | 40 813 | 45 269 | −13 990 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | - | - | 15 100 |
| Varelager | 25 632 | 22 364 | 18 872 | 20 986 | - |
| Sum varer | 25 632 | 22 364 | 18 872 | 20 986 | 15 100 |
| Kundefordringer | 26 900 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 507 | 526 | 5 099 | −5 312 | - |
| Sum fordringer | 30 408 | 526 | 5 099 | −5 312 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 53 200 | 89 247 | 83 040 | 47 142 | 25 995 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 53 200 | 89 247 | 83 040 | 47 142 | 25 995 |
| Sum omløpsmidler | 109 240 | 112 137 | 107 011 | 62 816 | 41 095 |
| Sum eiendeler | 109 240 | 112 137 | 107 011 | 62 816 | 41 095 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 13 990 |
| Annen egenkapital | 77 515 | 73 560 | 66 522 | 25 708 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 77 515 | 73 560 | 66 522 | 25 708 | −13 990 |
| Sum egenkapital | 107 515 | 103 560 | 96 522 | 55 708 | 10 440 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | 3 359 | 10 000 | 1 935 | - |
| Betalbar skatt | 1 070 | 5 118 | −3 749 | 7 251 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 655 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | 4 238 | −2 078 | 30 656 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 725 | 8 577 | 10 489 | 7 108 | 30 656 |
| Sum gjeld | 1 725 | 8 577 | 10 489 | 7 108 | 30 656 |
| Sum egenkapital og gjeld | 109 240 | 112 137 | 107 011 | 62 816 | 41 096 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 63,33▲ | 13,07 | 10,20 | 8,84 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,08 | 0,11 | 0,13 | 2,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,9 %▼ | 22,0 % | 49,1 % | 102,3 % | −29,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▼ | 15,0 % | 14,9 % | 22,6 % | −46,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,0 %▼ | 4,4 % | 14,6 % | 19,3 % | −54,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,4 %▲ | 92,4 % | 90,2 % | 88,7 % | 25,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CRAFT STUDIO AS3,3 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Fredrik & Louisa AS2,1 % 1 345,3 mill.586 ansatte 2025
CRAFT STUDIO AS3,3 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
KICKS NORGE AS3,7 % 1 501,5 mill.786 ansatte 2025
NORMAL NORGE AS9,0 % 4 794,6 mill.2 869 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.750.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ragnhild Larsen | 1976 |
| Regnskapsfører | EXACTA AS963 740 085 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ragnhild Larsen100,0 %f. 1976 · Lillestrøm · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.