- Org.nr.
- 921 560 176
- Adresse
- Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Hovedeier
- Vingruppen AS, 100 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat174 0002,7 % margin
Årsresultat19 0000,3 % margin
Egenkapital51 0001,4 % av eiendelene
CREATIVE WINES AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 560 176
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 20.09.2018
- Registrert
- 16.10.2018
- Adresse
- Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse
- Postboks 64
- Kommune
- Nittedal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CREATIVE WINES AS921 674 430 · NITTEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av næringsmidler, herunder alkoholholdige drikkevarer, og samhørende varer, samt annen virksomhet i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 424 000 | 2 108 000 | 1 634 000 | 2 506 000 | 1 196 000 |
| Sum driftsinntekter | 6 424 000 | 2 108 000 | 1 634 000 | 2 506 000 | 1 196 000 |
| Varekostnad | 5 289 000 | 1 672 000 | 1 293 000 | 1 995 000 | 995 000 |
| Annen driftskostnad | 962 000 | 368 000 | 336 000 | 402 000 | 142 000 |
| Sum driftskostnader | 6 250 000 | 2 040 000 | 1 629 000 | 2 397 000 | 1 137 000 |
| Driftsresultat | 174 000 | 68 000 | 5 000 | 109 000 | 59 000 |
| Annen renteinntekt | 6 000 | 5 000 | 28 000 | 6 000 | - |
| Annen finansinntekt | 7 000 | 1 000 | 197 000 | 442 000 | 100 000 |
| Sum finansinntekter | 12 000 | 6 000 | 225 000 | 448 000 | 100 000 |
| Annen rentekostnad | 111 000 | 44 000 | 68 000 | 69 000 | 7 000 |
| Annen finanskostnad | 50 000 | 22 000 | 146 000 | 201 000 | 108 000 |
| Sum finanskostnader | 162 000 | 66 000 | 214 000 | 270 000 | 115 000 |
| Netto finans | −149 000 | −60 000 | 10 000 | 178 000 | −15 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 16 000 | 287 000 | 44 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 10 000 |
| Resultat før skattekostnad | 24 000 | 8 000 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 5 000 | 2 000 | 3 000 | 63 000 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 12 000 | 224 000 | 34 000 |
| Årsresultat | 19 000 | 7 000 | 12 000 | 224 000 | 34 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 19 000 | 7 000 | 12 000 | 224 000 | 34 000 |
| Totalresultat | 19 000 | 7 000 | 12 000 | 224 000 | 34 000 |
| Overført fra annen egenkapital | 19 000 | 7 000 | 12 000 | 224 000 | 34 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 000 | 7 000 | 12 000 | 224 000 | 34 000 |
| Utsatt skattefordel | 5 000 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 5 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 000 | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 2 001 000 | 1 709 000 | 386 000 | 403 000 | 435 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 5 000 | 2 000 | 1 000 |
| Konsernfordringer | 961 000 | 395 000 | 146 000 | 279 000 | 122 000 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 607 000 | 127 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 569 000 | 521 000 | 151 000 | 280 000 | 124 000 |
| Sum omløpsmidler | 3 569 000 | 2 230 000 | 538 000 | 683 000 | 559 000 |
| Sum eiendeler | 3 574 000 | 2 231 000 | 538 000 | 683 000 | 559 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 21 000 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 21 000 | - | - | - | - |
| Sum egenkapital | 51 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 33 000 | 121 000 | 250 000 | 197 000 | 28 000 |
| Utbytte | 45 000 | 9 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 907 000 | 1 574 000 | 185 000 | 456 000 | 306 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 537 000 | 496 000 | 72 000 | - | 195 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 523 000 | 2 201 000 | 507 000 | 653 000 | 529 000 |
| Sum gjeld | 3 523 000 | 2 201 000 | 507 000 | 653 000 | 529 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 574 000 | 2 231 000 | 538 000 | 683 000 | 559 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,01 | 1,01 | 1,06 | 1,05 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 69,08▼ | 73,37 | 16,90 | 21,77 | 17,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▲ | 5,3 % | 37,7 % | 89,7 % | 28,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,7 %▼ | 3,2 % | 0,3 % | 4,3 % | 4,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 % | 0,3 % | 0,7 % | 8,9 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,4 %▲ | 1,3 % | 5,6 % | 4,4 % | 5,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CREATIVE WINES AS2,7 %
6,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
CREATIVE WINES AS2,7 % 6,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stein Alexander Eriksen | 1974 |
| Styremedlem | Thomas Erik Johannes Heinonen | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vingruppen AS100,0 %Hagan · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Arcus-Gruppen AS
- Vingruppen AS100,0 %
- SYMPOSIUM WINES AS100,0 %
- Excellars AS100,0 %
- ARCUS WINE BRANDS AS100,0 %
- Vinuniq AS100,0 %
- Vinordia AS100,0 %
- HEYDAY WINES AS100,0 %
- CLASSIC WINES AS100,0 %
- WONGRAVEN WINES AS90,0 %
- CREATIVE WINES AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.