- Org.nr.
- 830 053 352
- Adresse
- Hollundsvegen 65, 5427 Urangsvåg
- Hovedeier
- COAST SUPPLY AS, 66,7 %
Driftsresultat446 63624,9 % margin
Årsresultat355 04819,8 % margin
Egenkapital553 17869,4 % av eiendelene
CS Multimekanisk AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 830 053 352
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 05.09.2022
- Registrert
- 19.10.2022
- Adresse
- Hollundsvegen 65, 5427 Urangsvåg
- Kommune
- Bømlo
- Næring
- 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskinerReparasjon og vedlikehold av maskiner i Bømlo (14)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CS Multimekanisk AS930 080 322 · BØMLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Service og vedlikehold på marinemotorar, generatorar og kompressorar. Salg av reservedeler, oljeprodukter samt alt som hører dette naturlig til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 795 423 | 1 093 458 | 269 044 | 83 312 |
| Sum driftsinntekter | 1 795 423 | 1 093 458 | 269 044 | 83 312 |
| Varekostnad | 1 229 401 | 764 321 | 225 381 | 37 422 |
| Lønnskostnad | 553 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 118 833 | 128 165 | 39 166 | 34 383 |
| Sum driftskostnader | 1 348 787 | 892 486 | 264 546 | 71 805 |
| Driftsresultat | 446 636 | 200 972 | 4 498 | 11 507 |
| Annen finansinntekt | 7 743 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 743 | - | - | - |
| Annan rentekostnad | 1 195 | 349 | 1 042 | 36 |
| Sum finanskostnader | 1 195 | 349 | 1 042 | 36 |
| Netto finans | 6 548 | −349 | −1 042 | −36 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 456 | 11 471 |
| Resultat før skattekostnad | 453 184 | 200 623 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 98 136 | 44 137 | 760 | 2 524 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 696 | 8 947 |
| Årsresultat | 355 048 | 156 486 | 2 696 | 8 947 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 355 048 | 156 486 | 2 696 | 8 947 |
| Totalresultat | 355 048 | 156 486 | 2 696 | 8 947 |
| Avsatt til annen egenkapital | 355 048 | 156 486 | 2 696 | 8 947 |
| Sum overføringar og disponeringar | 355 048 | 156 486 | 2 696 | 8 947 |
| Sum varer | 40 340 | 37 278 | 21 404 | - |
| Kundefordringer | 194 166 | 100 783 | 31 107 | 45 210 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 2 144 | 9 640 | 8 831 |
| Sum krav | 194 166 | 102 927 | 40 747 | 54 041 |
| Aksjar og partar i føretak i same konsern | 557 991 | 187 748 | 74 748 | - |
| Sum investeringar | 557 991 | 187 748 | 74 748 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 028 | 46 723 | 14 792 | 27 247 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 4 028 | 46 723 | 14 792 | 27 247 |
| Sum omløpsmiddel | 796 525 | 374 676 | 151 691 | 81 288 |
| Sum eiendeler | 796 525 | 374 676 | 151 691 | 81 288 |
| Sum anleggsmiddel | - | - | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 523 178 | 168 129 | 11 643 | 8 947 |
| Sum opptent eigenkapital | 523 178 | 168 130 | 11 644 | 8 947 |
| Sum egenkapital | 553 178 | 198 130 | 41 644 | 38 947 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 111 013 | 103 570 | 104 166 | 39 817 |
| Betalbar skatt | 98 136 | 44 137 | 760 | 2 524 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 5 121 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 34 198 | 28 839 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 243 347 | 176 546 | 110 047 | 42 341 |
| Sum gjeld | 243 347 | 176 546 | 110 047 | 42 341 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 796 525 | 374 676 | 151 691 | 81 288 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,27▲ | 2,12 | 1,38 | 1,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,44▼ | 0,89 | 2,64 | 1,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 77,6 %▲ | 76,4 % | 3,9 % | 14,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,9 %▲ | 18,4 % | 1,7 % | 13,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 19,8 %▲ | 14,3 % | 1,0 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,4 %▲ | 52,9 % | 27,5 % | 47,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CS Multimekanisk AS24,9 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Toyota Material Handling Norway AS3,6 % 1 794,4 mill.344 ansatte 2026
Bilfinger Norway AS6,4 % 2 122,0 mill.1 244 ansatte 2025
Wärtsilä Norway AS10,8 % 3 606,8 mill.541 ansatte 2025
CS Multimekanisk AS24,9 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Axel Sortland | 1979 |
| Styremedlem | Victor Ludvig Sortland | 1969 |
| Styremedlem | Marileth Urangsæter | 1987 |
| Regnskapsfører | ARILD MATHIESEN986 005 773 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- COAST SUPPLY AS66,7 %Foldrøyhamn · 20 000 ordinære aksjer
- Marileth Urangsæter33,3 %f. 1987 · Mosterhamn · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- COAST SUPPLY AS
- CS Multimekanisk AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.