- Org.nr.
- 917 201 250
- Adresse
- Agnefestveien 290, 4580 Lyngdal
Driftsresultat−217 947−1,9 % margin
Årsresultat−4 355 685−38,4 % margin
Egenkapital7 224 52933,3 % av eiendelene
CTR Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 201 250
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 02.05.2016
- Registrert
- 21.05.2016
- Adresse
- Agnefestveien 290, 4580 Lyngdal
- Postadresse
- Postboks 97
- Kommune
- Lyngdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lyngdal (161)
- Aksjekapital
- 1 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og omsetning av aksjer, investering i andre selskaper, eiendomsutvikling, omsetning og utleie av fast eiendom og alt som naturlig hører til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 332 500 | 0 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 11 332 500 | 0 | 0 | - | 0 |
| Varekostnad | 11 233 888 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 316 559 | 120 225 | 37 603 | 44 785 | 28 395 |
| Sum driftskostnader | 11 550 447 | 120 225 | 37 603 | 44 785 | 28 395 |
| Driftsresultat | −217 947 | −120 225 | −37 603 | −44 785 | −28 395 |
| Annen renteinntekt | 685 573 | 286 239 | 266 536 | 263 522 | 234 509 |
| Annen finansinntekt | 113 | 2 506 | 1 487 | - | 696 780 |
| Sum finansinntekter | 685 686 | 288 745 | 268 023 | 263 522 | 931 289 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 256 499 | 6 906 624 | - | - | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 2 919 934 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 469 621 | 935 331 | 269 668 | 186 335 | 74 985 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 11 236 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 7 450 | - |
| Sum finanskostnader | 4 646 054 | 7 841 955 | 269 668 | 193 785 | 86 221 |
| Netto finans | −3 960 369 | −7 553 210 | −1 645 | 69 737 | 845 068 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 816 673 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 44 980 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 771 693 |
| Resultat før skattekostnad | −4 178 316 | −7 673 435 | −39 248 | 24 952 | - |
| Skattekostnad | 177 369 | −168 812 | −8 557 | 5 538 | - |
| Årsresultat | −4 355 685 | −7 504 623 | −30 691 | 19 414 | 771 693 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 771 693 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 771 693 |
| Udekket tap | −4 355 685 | −5 849 786 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | −1 654 836 | −30 691 | 19 414 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −30 691 | 19 414 | 771 693 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 177 369 | 8 557 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 177 369 | 8 557 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 28 951 | 28 951 | 6 935 575 | - | 6 935 575 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 12 010 005 | 10 599 830 | 9 606 665 | 7 784 488 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 054 965 | 1 311 464 | 1 311 464 | 1 221 068 | 994 268 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 941 | 941 | 941 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 857 991 | 13 351 361 | 18 847 809 | 17 763 308 | 15 714 331 |
| Sum anleggsmidler | 10 857 991 | 13 528 730 | 18 856 366 | 17 763 308 | 15 714 331 |
| Varer | 10 831 938 | 22 027 748 | 5 891 325 | 5 891 325 | 5 891 325 |
| Sum varer | - | - | 5 891 325 | 5 891 325 | 5 891 325 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 76 500 |
| Konsernfordringer | - | - | 125 366 | 125 366 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 125 366 | 125 366 | 76 500 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 162 183 |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 16 990 | 25 501 | 17 525 | 62 646 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 16 990 | 25 501 | 17 525 | 62 646 | 162 183 |
| Sum omløpsmidler | 10 848 928 | 22 053 250 | 6 034 216 | 6 079 337 | 6 130 008 |
| Sum eiendeler | 21 706 919 | 35 581 980 | 24 890 581 | 23 842 645 | 21 844 340 |
| Aksjekapital | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
| Overkurs | 16 230 000 | 16 230 000 | 16 230 000 | 16 230 000 | 16 230 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 17 430 000 | 17 430 000 | 17 430 000 | 17 430 000 | 17 430 000 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 1 654 836 | 1 685 527 | 1 666 113 |
| Udekket tap | 10 205 471 | 5 849 786 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −10 205 471 | −5 849 786 | 1 654 836 | 1 685 527 | 1 666 113 |
| Sum egenkapital | 7 224 529 | 11 580 214 | 19 084 836 | 19 115 527 | 19 096 113 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 18 603 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | 18 603 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 023 142 | 12 000 000 | 4 036 912 | 3 466 929 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 428 687 | 2 527 537 | 29 718 | 29 718 | 2 432 834 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 451 829 | 14 527 537 | 29 718 | - | 2 432 834 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 29 718 | - | 2 451 437 |
| Leverandørgjeld | 30 796 | 77 525 | 1 349 | 4 900 | 2 453 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 24 141 | 92 906 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 008 935 | 4 988 400 | 1 737 766 | 1 201 430 | 201 430 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 030 562 | 9 474 229 | 5 776 027 | 4 697 400 | 296 789 |
| Sum gjeld | 14 482 391 | 24 001 766 | 5 805 745 | 4 727 118 | 2 748 226 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 706 919 | 35 581 980 | 24 890 581 | - | 21 844 340 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,54▼ | 2,33 | 1,04 | 1,29 | 20,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,00▼ | 2,07 | 0,30 | 0,25 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 %▲ | 0,6 % | 0,9 % | 1,0 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,9 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −38,4 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,3 %▲ | 32,5 % | 76,7 % | 80,2 % | 87,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CTR Invest AS−1,9 %
11,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
CTR Invest AS−1,9 % 11,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Torsøe | 1975 |
| Styrets leder | Rune Torsøe | 1975 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CORA AS33,3 %Lyngdal · 500 ordinære aksjer
- Migliori Invest AS33,3 %Stavanger · 500 ordinære aksjer
- Weintraub AS33,3 %Stavanger · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bergesletta Utvikling AS66,7 %991 351 051 · 200 ordinære aksjer
- CORA INVEST AS50,0 %912 650 685 · 500 ordinære aksjer
- OPT-E AS2,82 %920 449 050 · 259 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.