- Org.nr.
- 925 084 727
- Adresse
- Lagårdsveien 73, 4010 Stavanger
Driftsresultat79 1717,1 % margin
Årsresultat45 1944,1 % margin
Egenkapital491 68415,1 % av eiendelene
CTRL ALT AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 084 727
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 11.05.2020
- Registrert
- 18.05.2020
- Adresse
- Lagårdsveien 73, 4010 Stavanger
- Postadresse
- Brislingveien 47
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Stavanger (408)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CTRL ALT AS825 101 772 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentselskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekt | 1 113 720 | 1 304 650 | 2 430 829 | 2 664 086 | 2 420 174 |
| Sum driftsinntekter | 1 113 720 | 1 304 650 | 2 430 829 | 2 664 086 | 2 420 174 |
| Kjøp tjenester | - | - | 1 647 892 | 1 954 933 | 918 380 |
| Lønnskostnad | 629 914 | 81 667 | 7 012 | 319 480 | 321 565 |
| Annen driftskostnad | 404 635 | 336 530 | 431 852 | 245 624 | 198 597 |
| Sum driftskostnader | 1 034 549 | 418 197 | 2 086 755 | 2 520 037 | 1 438 543 |
| Driftsresultat | 79 171 | 886 453 | 344 074 | 144 049 | 981 631 |
| Annen renteinntekt | 2 006 | 1 | 60 | - | 32 |
| Annen finansinntekt | 85 | 34 | 44 052 | 250 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 22 137 | 18 813 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 24 228 | 18 847 | 44 112 | 250 | 32 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | 200 000 | 1 295 000 | - | 349 939 |
| Annen rentekostnad | 3 359 | 1 870 | 571 | 2 733 | 13 166 |
| Annen finanskostnad | 35 948 | 33 985 | 16 905 | 26 518 | 17 752 |
| Sum finanskostnader | 39 307 | 235 855 | 1 312 476 | 29 251 | 380 857 |
| Netto finans | −15 079 | −217 008 | −1 268 364 | −29 001 | −380 825 |
| Resultat før skatt | - | - | −924 290 | 115 048 | 600 806 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 212 060 |
| Resultat før skattekostnad | 64 091 | 669 445 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 18 897 | 189 031 | 107 485 | 27 778 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 031 775 | 87 270 | 388 746 |
| Årsresultat | 45 194 | 480 414 | −1 031 775 | 87 270 | 388 746 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 45 194 | 480 414 | −1 031 775 | 87 270 | 388 746 |
| Totalresultat | 45 194 | 480 414 | −1 031 775 | 87 270 | 388 746 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 388 746 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 388 746 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 59 015 | 37 015 | 37 015 | 29 119 | - |
| Sum varige driftsmidler | 59 015 | 37 015 | 37 015 | 29 119 | - |
| Investering i datterselskap | 1 077 208 | 1 010 208 | 525 000 | 1 820 000 | 1 820 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 359 683 | 350 000 | 365 000 | 365 000 | 365 000 |
| Investeringer i aksjer | 699 205 | 855 206 | 853 856 | 165 001 | 9 001 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 31 310 | 31 310 | 606 310 | 456 310 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 136 097 | 2 246 724 | 1 775 166 | 2 956 311 | 2 650 311 |
| Sum anleggsmidler | 2 195 111 | 2 283 739 | 1 812 181 | 2 985 429 | 2 650 311 |
| Kundefordringer | 240 371 | 233 688 | 9 228 | 240 394 | 502 186 |
| Andre kortsiktige fordringer | 185 953 | 28 000 | 7 265 | - | 250 |
| Konsernfordringer | 204 445 | 199 445 | 19 650 | 6 250 | - |
| Sum fordringer | 630 769 | 461 133 | 36 143 | 246 644 | 502 436 |
| Markedsbaserte aksjer | 115 537 | 93 666 | - | - | - |
| Sum investeringer | 115 537 | 93 666 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 322 693 | 231 925 | 219 895 | 517 431 | 71 729 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 322 693 | 231 925 | 219 895 | 517 431 | 71 729 |
| Sum omløpsmidler | 1 069 000 | 786 723 | 256 037 | 764 074 | 574 165 |
| Sum eiendeler | 3 264 111 | 3 070 462 | 2 068 218 | 3 749 504 | 3 224 475 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 63 925 | - | - |
| Annen egenkapital | 461 684 | 416 490 | - | 967 850 | 880 580 |
| Sum opptjent egenkapital | 461 684 | 416 490 | −63 925 | 967 850 | 880 580 |
| Sum egenkapital | 491 684 | 446 490 | −33 925 | 997 850 | 910 580 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 463 463 | 1 702 656 | 1 766 000 | 1 766 000 | 1 620 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 463 463 | 1 702 656 | 1 766 000 | 1 766 000 | 1 620 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 463 463 | 1 702 656 | 1 766 000 | 1 766 000 | 1 620 000 |
| Leverandørgjeld | 156 664 | 11 769 | 47 126 | 325 091 | 89 414 |
| Betalbar skatt | - | - | 107 485 | 27 778 | 212 060 |
| Skyldig offentlige avgifter | 107 788 | 3 377 | - | 290 813 | 284 906 |
| Kortsiktig konserngjeld | 986 068 | 906 171 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 58 444 | - | 181 531 | 341 973 | 107 516 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 308 964 | 921 316 | 336 143 | 985 654 | 693 895 |
| Sum gjeld | 2 772 427 | 2 623 972 | 2 102 143 | 2 751 654 | 2 313 895 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 264 111 | 3 070 462 | 2 068 218 | 3 749 504 | 3 224 475 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▼ | 0,85 | 0,76 | 0,78 | 0,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,64▼ | 5,88 | −61,96 | 2,76 | 2,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,3 %▼ | 35,2 % | 13,3 % | 4,1 % | 30,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,1 %▼ | 67,9 % | 14,2 % | 5,4 % | 40,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,1 %▼ | 36,8 % | −42,4 % | 3,3 % | 16,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,1 %▲ | 14,5 % | −1,6 % | 26,6 % | 28,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CTRL ALT AS7,1 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−10010
TIETO BANKTECH NORWAY AS−17,5 % 4 423,3 mill.995 ansatte 2025
MICROSOFT NORGE AS4,5 % 30 291,9 mill.265 ansatte 2025
CTRL ALT AS7,1 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SOPRA STERIA AS8,9 % 5 982,8 mill.3 671 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngve Bollie | 1982 |
| Styrets leder | Yngve Bollie | 1982 |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- YNGVE BOLLIE100,0 %f. 1982 · Hundvåg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LUME AS100,0 %925 406 678 · 40 047 ordinære aksjer
- 4083 Invest AS76,8 %926 113 321 · 1 820 ordinære aksjer
- MARS PROTOCOL AS25,9 %926 839 373 · 350 ordinære aksjer
- Knitandnote AS12,5 %927 153 041 · 20 000 ordinære aksjer
- BYR AS10,0 %928 236 447 · 10 ordinære aksjer
- Vintoni Jewellery AS7,98 %930 904 694 · 5 200 ordinære aksjer
- Dillien AS5,89 %928 008 002 · 60 000 ordinære aksjer
- Diggecard AS0,53 %914 046 688 · 10 595 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.