- Org.nr.
- 928 468 984
- Adresse
- Tempevegen 35, 7031 Trondheim
- Hovedeier
- Jonssen Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 407 5445,1 % margin
Årsresultat152 9320,6 % margin
Egenkapital3 315 93915,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Culinova AS er et aksjeselskap innen produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 468 984
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 22.11.2021
- Registrert
- 04.01.2022
- Adresse
- Tempevegen 35, 7031 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 10.890 Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet stedProduksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted i Trondheim (12)
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Culinova AS928 514 242 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenester, import/eksport, produksjon og salg av mat, utvikling av næringsmidler og alt som hermed står i forbindelse, samt deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- TRADE CONCEPT AS04.01.2022 til 25.05.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 740 555 | 15 931 364 | 7 795 883 | 0 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 240 963 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 27 740 555 | 15 931 364 | 8 036 846 | 0 | - |
| Varekostnad | 24 994 849 | 14 362 239 | 6 699 649 | 0 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad Il, | 26 374 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 311 789 | 791 861 | 457 814 | 23 424 | - |
| Sum driftskostnader | 26 333 011 | 15 154 099 | 7 157 463 | 23 424 | - |
| Driftsresultat | 1 407 544 | 777 264 | 879 383 | −23 424 | - |
| Annen renteinntekt | 717 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 12 859 | 23 723 | 25 595 | - | - |
| Sum finansinntekter | 13 576 | 23 723 | 25 595 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 1 124 995 | 103 546 | 23 676 | 0 | - |
| Annen finanskostnad | 74 018 | 47 441 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 199 013 | 150 988 | 23 676 | 0 | - |
| Netto finans | −1 185 437 | −127 265 | 1 919 | 0 | - |
| Resultat før skatt | 222 107 | 650 000 | 881 302 | −23 424 | - |
| Skattekostnad | 69 175 | 148 550 | 187 003 | 0 | - |
| Årsresultat | 152 932 | 501 450 | 694 299 | −23 424 | 0 |
| Udekket tap | 0 | 0 | 23 424 | −23 424 | - |
| Annen egenkapital | 152 932 | 501 450 | 670 877 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 694 301 | −23 424 | - |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 14 700 000 | 14 700 000 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 700 000 | 14 700 000 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 14 700 000 | 14 700 000 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 2 475 542 | - | 1 831 248 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 1 831 248 | 0 | - |
| Kundefordringer | 4 144 080 | 696 813 | 1 611 959 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 133 379 | 763 798 | 205 780 | 0 | - |
| Sum fordringer | 4 277 459 | 1 460 611 | 1 817 739 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 827 | 753 773 | 678 907 | 33 293 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 827 | 753 773 | 678 907 | 33 293 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 6 754 828 | 4 429 016 | 4 327 894 | 33 293 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 21 454 828 | 19 129 016 | 4 327 894 | 33 293 | 30 000 |
| Aksjekapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 60 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Overkurs | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −9 320 | −9 320 | −9 320 | −9 320 | −9 320 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 990 680 | 1 990 680 | 1 990 680 | 50 680 | 20 680 |
| Annen egenkapital | 1 325 259 | 1 172 327 | 670 877 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 23 424 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 325 259 | 1 172 327 | 670 877 | −23 424 | - |
| Sum egenkapital | 3 315 939 | 3 163 007 | 2 661 557 | 27 256 | 20 680 |
| Utsatt skatt | 559 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 559 | 0 | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 15 789 331 | 14 756 384 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 789 331 | 14 756 384 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 446 487 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 681 925 | 763 719 | 904 235 | 5 731 | - |
| Betalbar skatt | 68 616 | 148 550 | 187 003 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 135 115 | 195 936 | 464 132 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 16 856 | 101 420 | 110 967 | 305 | 9 320 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 348 999 | 1 209 625 | 1 666 337 | - | 9 320 |
| Sum gjeld | 18 138 889 | 15 966 009 | 1 666 337 | 6 036 | 9 320 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 454 828 | 19 129 016 | 4 327 894 | 33 292 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,88▼ | 3,66 | 2,60 | - | 3,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,47▲ | 5,05 | 0,63 | 0,22 | 0,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,0 %▲ | 6,8 % | 41,5 % | −74,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▲ | 4,9 % | 10,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 3,1 % | 8,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,5 %▼ | 16,5 % | 61,5 % | 81,9 % | 68,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Culinova AS5,1 %
27,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %10203040
Culinova AS5,1 % 27,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
MILLS AS10,7 % 2 374,2 mill.340 ansatte 2025
Pharma Marine AS17,3 % 607,1 mill.93 ansatte 2025
KAPPA BIOSCIENCE AS33,1 % 664,3 mill.43 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.890.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon Nilssen | 1988 |
| Styrets leder | Jon Nilssen | 1988 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | RETT REGNSKAP AS917 132 143 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jonssen Holding AS100,0 %Fjellhamar · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Jonssen Holding AS
- Culinova AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kokkeriet AS49,0 %918 109 927 · 490 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.