- Org.nr.
- 916 309 716
- Telefon
- 984 30 579
- Adresse
- Georg Stangs gate 16, 3714 Skien
Driftsresultat−87 355ikke oppgitt
Årsresultat−262 604ikke oppgitt
Egenkapital79 14116,7 % av eiendelene
CURA HOLDING AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 309 716
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 17.11.2015
- Registrert
- 30.11.2015
- Adresse
- Georg Stangs gate 16, 3714 Skien
- Telefon
- 984 30 579
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Salg, kjøp og utleie av eiendom, foredragsvirksomhet, veiledervirksomhet, konsulentvirksomhet, barnehagevirksomhet, barnevernsvirksomhet omsorgsvirksomhet og relaterte tjenester til dette.
Tidligere navn
- CURA KOMPETANSE AS30.11.2015 til 22.12.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 87 355 | - | - | 23 577 | 64 898 |
| Sum driftskostnader | 87 355 | 81 893 | 40 599 | 23 577 | 64 898 |
| Driftsresultat | −87 355 | −81 893 | −40 599 | −23 577 | −64 898 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 70 |
| Resultat før skatt | - | −81 928 | −40 634 | −23 577 | −64 968 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −18 260 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −5 192 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −18 385 | −46 708 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 175 249 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 175 249 | 35 | 35 | - | 70 |
| Netto finans | −175 249 | −35 | −35 | - | −70 |
| Resultat før skattekostnad | −262 604 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −262 604 | −81 928 | −40 634 | −18 385 | −46 708 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −262 604 | - | - | −18 385 | −46 708 |
| Totalresultat | −262 604 | - | - | −18 385 | - |
| Konsernbidrag | −227 679 | - | - | −18 408 | −64 740 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 18 032 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 24 | - |
| Overført fra/til annen egenkapital | −34 925 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −262 604 | - | - | −18 385 | −46 708 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 130 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 71 300 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 201 300 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 201 300 | 141 300 | 130 000 | 30 000 | 30 000 |
| Konsernfordringer | 227 679 | - | - | 80 104 | 83 000 |
| Sum fordringer | 227 679 | - | - | 80 104 | 83 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 44 004 | - | - | 10 446 | 5 365 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 44 004 | - | - | 10 446 | 5 365 |
| Sum omløpsmidler | 271 683 | 239 670 | 268 291 | 90 550 | 88 365 |
| Sum eiendeler | 472 982 | 380 969 | 398 291 | 120 550 | 118 365 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 49 141 | - | - | 83 977 | 83 954 |
| Sum opptjent egenkapital | 49 141 | 84 066 | 83 993 | 83 977 | 83 954 |
| Sum egenkapital | 79 141 | 114 066 | 113 993 | 113 977 | 113 954 |
| Langsiktig konserngjeld | 178 246 | - | - | - | 6 496 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 178 246 | - | - | - | 6 496 |
| Sum langsiktig gjeld | 178 246 | 264 246 | 279 896 | 0 | 6 496 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 3 726 | −7 431 |
| Kortsiktig konserngjeld | 175 249 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 40 347 | - | - | 2 847 | 5 347 |
| Sum kortsiktig gjeld | 215 596 | 2 658 | 4 402 | 6 573 | −2 084 |
| Sum gjeld | 393 842 | 266 904 | 284 298 | 6 573 | 4 412 |
| Sum egenkapital og gjeld | 472 982 | - | - | 120 550 | 118 365 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▼ | 90,17 | 60,95 | 13,78 | −42,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,98▲ | 2,34 | 2,49 | 0,06 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −20,5 %▲ | −21,0 % | −15,6 % | −19,7 % | −54,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,7 %▼ | 29,9 % | 28,6 % | 94,5 % | 96,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torfinn Stave | 1976 |
| Styrets leder | Cathrine Skau | 1972 |
| Styremedlem | Torfinn Stave | 1976 |
| Revisor | SOLVANG REVISJON AS888 048 472 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORFINN STAVE25,0 %f. 1976 · Siljan · 250 ordinære aksjer
- SKAU INVEST AS25,0 %Skien · 250 ordinære aksjer
- CATHRINE SKAU25,0 %f. 1972 · Skien · 250 ordinære aksjer
- RUNE VEGRIM25,0 %f. 1969 · Vestskogen · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CURA KOMPETANSE AS100,0 %916 366 779 · 1 000 ordinære aksjer
- CURA OMSORG AS100,0 %932 750 449 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.