- Org.nr.
- 914 752 442
- Adresse
- Lykkmarka 17, 7081 Sjetnemarka
Driftsresultat−39 440ikke oppgitt
Årsresultat166 110ikke oppgitt
Egenkapital140 49147,9 % av eiendelene
CYVIN HOLDING AS er et aksjeselskap innen aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 752 442
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 16.12.2014
- Registrert
- 06.01.2015
- Adresse
- Lykkmarka 17, 7081 Sjetnemarka
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 96.230 Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbadAktiviteter i dagspa, badstue og dampbad i Trondheim (93)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andre verdipapirer samt alt som hører under dette, herunder å delta aktivt i utvikling av nye selskaper. Kan yte konsulenttjenester i saker av juridisk og økonomisk art.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | - | 18 772 |
| Annen driftskostnad Il, | 39 440 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 39 440 | 43 696 | 30 429 | 23 714 | 18 772 |
| Driftsresultat | −39 440 | −43 696 | −30 429 | −23 714 | −18 772 |
| Resultat før skatt | - | −43 696 | 0 | - | −18 772 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −18 772 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 215 783 | - | - | 119 832 | - |
| Sum finansinntekter | 215 783 | 0 | 30 429 | 119 832 | - |
| Annen rentekostnad | 620 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 620 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 215 163 | 0 | 30 429 | 119 832 | - |
| Resultat før skattekostnad | 175 723 | - | - | 96 118 | - |
| Skattekostnad | 9 613 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 166 110 | −34 083 | 0 | 96 118 | −18 772 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −18 772 |
| Udekket tap | 55 619 | - | - | 96 118 | −18 772 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 96 118 | −18 772 |
| Annen egenkapital | 110 491 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad l, 2, 3, | - | - | - | 23 714 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 260 000 | - | - | 60 000 | 60 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 260 000 | - | - | 60 000 | 60 000 |
| Sum anleggsmidler | 260 000 | 269 613 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 239 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 667 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 15 783 | - | - | 119 832 | - |
| Sum fordringer | 33 450 | - | - | 119 832 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 33 | - | - | 394 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 33 | - | - | 394 | 239 |
| Sum omløpsmidler | 33 483 | 18 223 | 55 039 | 120 226 | 239 |
| Sum eiendeler | 293 483 | 287 836 | 115 039 | 180 226 | 60 239 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 110 491 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | 21 536 | 117 655 |
| Sum opptjent egenkapital | 110 491 | −55 619 | −21 536 | −21 536 | −117 655 |
| Sum egenkapital | 140 491 | −25 619 | 8 464 | 8 464 | −87 655 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 41 834 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 41 834 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 5 500 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 15 158 | - | - | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 75 763 | 51 894 |
| Annen kortsiktig gjeld | 96 000 | - | - | 96 000 | 96 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 111 158 | 307 955 | 106 575 | 171 763 | 147 894 |
| Sum gjeld | 152 992 | 313 455 | 106 575 | 171 763 | 147 894 |
| Sum egenkapital og gjeld | 293 483 | - | - | 180 226 | 60 239 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,30▲ | 0,06 | 0,52 | 0,70 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,09▲ | −12,24 | 12,59 | 20,29 | −1,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 60,7 %▲ | −21,7 % | 0,0 % | 79,9 % | −31,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,9 %▲ | −8,9 % | 7,4 % | 4,7 % | −145,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karl-Sigurd Verason Cyvin | 1985 |
| Styrets leder | Karl-Sigurd Verason Cyvin | 1985 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
| Regnskapsfører | PROXO REGNSKAP AS924 923 180 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KARL-SIGURD VERASON CYVIN100,0 %f. 1985 · Sjetnemarka · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Centrum Solstudio AS100,0 %992 112 123 · 2 500 ordinære aksjer
- SUNCHASER DRIFT AS100,0 %912 754 685 · 30 ordinære aksjer
- BUTY AS100,0 %919 689 846 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.