- Org.nr.
- 822 266 142
- Adresse
- Haltveien 85, 7105 Stadsbygd
Driftsresultat−23 779ikke oppgitt
Årsresultat1 866 073ikke oppgitt
Egenkapital5 253 96579,7 % av eiendelene
Dahle-Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 822 266 142
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.01.2019
- Registrert
- 21.02.2019
- Adresse
- Haltveien 85, 7105 Stadsbygd
- Kommune
- Indre Fosen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Indre Fosen (134)
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad Il, | 23 779 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 23 779 | 11 431 | 31 001 | 25 314 | 14 474 |
| Driftsresultat | −23 779 | −11 431 | −31 001 | −25 314 | −14 474 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 188 215 | - | - | - | - |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | 1 700 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 636 | - | - | 529 | - |
| Sum finansinntekter | 1 889 851 | 2 001 943 | 900 759 | 529 | 1 400 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 294 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 253 | 294 | 216 |
| Netto finans | 1 889 851 | 2 001 942 | 900 506 | 234 | 1 399 784 |
| Resultat før skatt | - | 1 990 511 | 869 505 | −25 080 | 1 385 310 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −25 080 | - |
| Resultat før skattekostnad | 1 866 073 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 866 073 | 1 990 511 | 869 505 | −25 080 | 1 385 310 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 866 073 | - | - | −25 080 | - |
| Totalresultat | 1 866 073 | - | - | −25 080 | - |
| Ordinært utbytte | 1 200 000 | - | - | 750 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −775 080 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 666 073 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 866 073 | - | - | −25 080 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 25 314 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 3 212 490 | - | - | 2 060 000 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 135 000 | - | - | 135 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 266 250 | - | - | 120 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 500 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 113 740 | - | - | 2 315 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 4 113 740 | 2 885 000 | 2 365 000 | 2 315 000 | 2 315 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 678 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 340 705 | - | - | 752 213 | - |
| Sum fordringer | 1 343 383 | - | - | 752 213 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 137 547 | - | - | 360 663 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 137 547 | - | - | 360 663 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 480 930 | 1 702 892 | 1 232 381 | 1 112 876 | 2 114 231 |
| Sum eiendeler | 6 594 670 | 4 587 892 | 3 597 381 | 3 427 876 | 4 429 231 |
| Aksjekapital | 250 000 | - | - | 250 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 3 091 086 | - | - | 3 091 086 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 341 086 | 3 341 086 | 3 341 086 | 3 341 086 | 3 341 086 |
| Annen egenkapital | 1 912 878 | - | - | 86 789 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 912 878 | 1 246 806 | 256 294 | 86 789 | 861 869 |
| Sum egenkapital | 5 253 965 | 4 587 892 | 3 597 381 | 3 427 876 | 4 202 956 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 340 705 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 340 705 | - | - | - | 226 275 |
| Sum gjeld | 1 340 705 | 0 | 0 | 0 | 226 275 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 594 670 | - | - | 3 427 876 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,85 | - | - | - | 9,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,4 %▼ | 48,6 % | 24,8 % | −0,6 % | 31,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,7 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 94,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Dahle | 1981 |
| Revisor | SYSTEMREVISJON FOSEN AS980 545 717 | - |
| Regnskapsfører | TIDY ACCOUNT AS996 131 416 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE DAHLE100,0 %f. 1981 · Stadsbygd · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Dahle-Eiendom AS100,0 %922 434 069 · 30 ordinære aksjer
- 923 543 627 · 30 ordinære aksjer
- MYRA AS33,3 %819 336 512 · 10 ordinære aksjer
- Bustad Næringspark AS25,0 %926 487 450 · 25 ordinære aksjer
- Prosess Eiendom AS6,25 %933 127 354 · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.