- Org.nr.
- 929 004 205
- Adresse
- Prestmovegen 77, 7514 Stjørdal
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−8 006ikke oppgitt
Årsresultat2 461 006ikke oppgitt
Egenkapital1 366 54627,1 % av eiendelene
Dahling Holding 2 AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 004 205
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 23.12.2021
- Registrert
- 19.04.2022
- Adresse
- Prestmovegen 77, 7514 Stjørdal
- Kommune
- Stjørdal
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Stjørdal (209)
- Aksjekapital
- 379 166
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selv, eller gjennom hel- eller deleide selskaper, eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, fast eiendom, samt annen virksomhet som har naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 8 006 | - | - | 35 819 |
| Sum driftskostnader | 8 006 | 9 500 | 11 000 | 35 819 |
| Driftsresultat | −8 006 | −9 500 | −11 000 | −35 819 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 2 400 000 | - | - | 6 000 000 |
| Annen renteinntekt | 107 306 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 507 306 | 2 554 207 | 67 | 6 000 000 |
| Annen rentekostnad | 608 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 608 | - | 327 | - |
| Netto finans | 2 506 698 | 2 554 207 | −260 | 6 000 000 |
| Resultat før skatt | - | 2 544 707 | −11 260 | 5 964 181 |
| Resultat før skattekostnad | 2 498 692 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 37 686 | - | - | 27 265 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 936 916 |
| Årsresultat | 2 461 006 | 2 499 437 | −11 260 | 5 936 916 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 461 006 | - | - | 5 936 916 |
| Totalresultat | 2 461 006 | - | - | 5 936 916 |
| Ordinært utbytte | 2 670 000 | - | - | 2 340 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 3 596 916 |
| Tilleggsutbytte | 650 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −858 994 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 461 006 | - | - | 5 936 916 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 420 695 | - | - | 420 695 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 1 900 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 320 695 | - | - | 420 695 |
| Sum anleggsmidler | 2 320 695 | 1 720 695 | 1 720 695 | 420 695 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 621 492 | - | - | 6 000 000 |
| Sum fordringer | 2 621 492 | - | - | 6 000 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 97 885 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 97 885 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 719 377 | 3 000 115 | 3 205 408 | 6 000 000 |
| Sum eiendeler | 5 040 072 | 4 720 810 | 4 926 104 | 6 420 695 |
| Aksjekapital | 379 166 | - | - | 379 166 |
| Overkurs | 111 514 | - | - | 111 514 |
| Sum innskutt egenkapital | 490 680 | 490 680 | 490 680 | 490 680 |
| Annen egenkapital | 875 866 | - | - | 3 506 684 |
| Sum opptjent egenkapital | 875 866 | 1 734 861 | 1 495 424 | 3 506 684 |
| Sum egenkapital | 1 366 546 | 2 225 540 | 1 986 104 | 3 997 363 |
| Utsatt skatt | 15 840 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 15 840 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 15 840 | 15 840 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 37 686 | - | - | 27 265 |
| Utbytte | 2 670 000 | - | - | 2 340 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 950 000 | - | - | 56 067 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 657 686 | 2 479 430 | 2 940 000 | 2 423 332 |
| Sum gjeld | 3 673 526 | 2 495 270 | 2 940 000 | 2 423 332 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 040 072 | - | - | 6 420 695 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,74▼ | 1,21 | 1,09 | 2,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,69▲ | 1,12 | 1,48 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 51,2 %▼ | 52,8 % | −0,2 % | 92,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,1 %▼ | 47,1 % | 40,3 % | 62,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tor Birger Dahling | 1963 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
| Regnskapsfører | REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE AS984 845 499 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOR BIRGER DAHLING100,0 %f. 1963 · Stjørdal · 379 166 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Spennarmering AS24,0 %950 174 617 · 48 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.