- Org.nr.
- 923 742 298
- Adresse
- Luramyrveien 59, 4313 Sandnes
- Bransje
- Uspesifisert engroshandel
Driftsresultat−21 985ikke oppgitt
Årsresultat2 904 855ikke oppgitt
Egenkapital32 623 76294,8 % av eiendelene
Dalema Holding II AS er et aksjeselskap innen uspesifisert engroshandel, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 742 298
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.07.2019
- Registrert
- 02.11.2019
- Adresse
- Luramyrveien 59, 4313 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 4 716 292
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Detaljhandel, agentur- og importvirksomhet, samt å eie aksjer og andeler i andre virksomheter, herunder investering i verdipapirer, fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 12 496 | 9 000 | 9 000 | 8 000 |
| Sum driftskostnader | 21 985 | 12 496 | 9 000 | 9 000 | 8 000 |
| Driftsresultat | −21 985 | −12 496 | −9 000 | −9 000 | −8 000 |
| Annen renteinntekt | - | - | 45 000 | 6 000 | 1 000 |
| Annen finansinntekt | - | - | 2 677 000 | 3 323 000 | 1 994 000 |
| Sum finansinntekter | 3 009 028 | 3 031 202 | 2 721 000 | 3 329 000 | 1 995 000 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 3 000 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 000 | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 492 | 5 278 | 4 000 | - | - |
| Netto finans | 3 006 536 | 3 025 924 | 2 718 000 | 3 329 000 | 1 995 000 |
| Resultat før skatt | 2 984 551 | 3 013 429 | 2 708 000 | 3 320 000 | 1 987 000 |
| Årets skattekostnad | - | - | 29 000 | 21 000 | 12 000 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 679 000 | 3 299 000 | 1 975 000 |
| Årsresultat | 2 904 855 | 2 958 930 | 2 679 000 | 3 299 000 | 1 975 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 679 000 | 3 299 000 | 1 975 000 |
| Totalresultat | - | - | 2 679 000 | 3 299 000 | 1 975 000 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 750 000 | 1 500 000 | 1 000 000 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | 929 000 | 1 799 000 | 975 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 679 000 | 3 299 000 | 1 975 000 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 27 174 000 | 27 174 000 | 27 174 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 27 174 000 | 27 174 000 | 27 174 000 |
| Sum anleggsmidler | 27 173 580 | 27 173 580 | 27 174 000 | 27 174 000 | 27 174 000 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 147 000 | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | 1 717 000 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 1 865 000 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 3 201 000 | 3 904 000 | 1 595 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 3 201 000 | 3 904 000 | 1 595 000 |
| Sum omløpsmidler | 7 229 996 | 6 199 826 | 5 065 000 | 3 904 000 | 1 595 000 |
| Sum eiendeler | 34 403 577 | 33 373 406 | 32 239 000 | 31 077 000 | 28 769 000 |
| Aksjekapital | - | - | 4 691 000 | 4 691 000 | 4 691 000 |
| Ikke registrert kapitalendring | - | - | 25 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 716 292 | 4 716 292 | 4 716 000 | 4 691 000 | 4 691 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 25 794 000 | 24 865 000 | 23 066 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 907 469 | 26 702 615 | 25 794 000 | 24 865 000 | 23 066 000 |
| Sum egenkapital | 32 623 762 | 31 418 907 | 30 510 000 | 29 556 000 | 27 757 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 29 000 | 21 000 | 12 000 |
| Utbytte | - | - | 1 700 000 | 1 500 000 | 1 000 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 779 815 | 1 954 499 | 1 729 000 | 1 521 000 | 1 012 000 |
| Sum gjeld | 1 779 815 | 1 954 499 | 1 729 000 | 1 521 000 | 1 012 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 32 239 000 | 31 077 000 | 28 769 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,06▲ | 3,17 | 2,93 | 2,57 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,06 | 0,06 | 0,05 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,8 %▼ | 9,2 % | 8,6 % | 11,1 % | 6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,8 %▲ | 94,1 % | 94,6 % | 95,1 % | 96,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Camilla Louise Martinsen Kangas | 1985 |
| Styrets leder | Camilla Louise Martinsen Kangas | 1985 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Camilla Louise Martinsen Kangas100,0 %f. 1985 · Ålgård · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Dalema AS13,3 %821 707 862 · 319 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.