- Org.nr.
- 977 213 630
- Telefon
- 95 10 75 00
- Adresse
- Sløvågen 1, 5960 Dalsøyra
Driftsresultat795 9532,8 % margin
Årsresultat980 9283,5 % margin
Egenkapital52 611 95792,8 % av eiendelene
DC Halsvik Aggregates AS er et aksjeselskap innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 977 213 630
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 27.01.1997
- Registrert
- 05.02.1997
- Adresse
- Sløvågen 1, 5960 Dalsøyra
- Telefon
- 95 10 75 00
- Postadresse
- Eidsvågveien 115
- Kommune
- Gulen
- Aksjekapital
- 142 400 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.dcresources-norway.eu
Underenheter
1
- DC Halsvik Aggregates AS977 217 067 · GULEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive steinknuseverk, samt hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Halsvik Aggregates AS18.02.1997 til 12.01.2013
- Yeoman Halsvik AS12.01.2013 til 10.06.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sales revenue | - | 248 922 524 | 230 432 358 | - | - |
| Other operating income | - | 915 916 | 16 734 821 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 28 063 369 | 249 838 439 | 247 167 179 | 166 364 233 | 149 563 893 |
| Cost of stocks | - | 190 659 405 | 109 095 558 | - | - |
| Payroll expenses | - | 70 749 | 42 713 626 | - | - |
| Depreciation and amortization | - | 541 983 | 21 939 404 | - | - |
| Other operating expenses | - | 22 682 199 | 69 346 123 | - | - |
| Loss on sale of business segment | - | - | 76 774 115 | - | - |
| Sum driftskostnader | 27 267 417 | 213 954 337 | 319 868 825 | 196 331 544 | 159 275 337 |
| Driftsresultat | 795 953 | 35 884 103 | −72 701 646 | −29 967 311 | −9 711 444 |
| Other financial income | - | 4 343 113 | 2 303 257 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 014 230 | 4 343 113 | 2 303 257 | 1 064 216 | 891 395 |
| Other financial expenses | - | 3 087 554 | 11 624 771 | - | - |
| Sum finanskostnader | 829 255 | 3 087 554 | 11 624 771 | 8 859 876 | 8 680 642 |
| Netto finans | 184 975 | 1 255 559 | −9 321 514 | −7 795 660 | −7 789 247 |
| Resultat før skatt | 980 928 | 37 139 662 | −82 023 160 | −37 762 971 | −17 500 691 |
| Årsresultat | 980 928 | 37 139 662 | −82 023 160 | −37 762 971 | −17 500 691 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 37 139 662 | −82 023 160 | - | - |
| Totalresultat | - | 37 139 662 | −82 023 160 | - | - |
| Other equity | - | 37 139 662 | −82 023 160 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 37 139 662 | −82 023 160 | - | - |
| Varekostnad | - | - | - | 59 892 504 | 55 155 964 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 41 367 303 | 34 257 788 |
| Avskrivninger | - | - | - | 25 410 374 | 20 732 088 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 69 661 363 | 49 129 497 |
| Buildings and land | - | 6 217 175 | 2 999 944 | - | - |
| Machinery and equipment | - | 406 264 | 1 570 141 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 6 623 439 | 4 570 085 | - | - |
| Other long-term receivables | - | 1 166 185 | 1 166 185 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 1 166 185 | 1 166 185 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 36 116 109 | 7 789 624 | 5 736 270 | 143 527 009 | 147 942 219 |
| Sum varer | - | 11 880 013 | 29 086 178 | - | - |
| Accounts receivables | - | 25 487 781 | 44 268 719 | - | - |
| Other short-term receivables | - | 22 688 889 | 33 923 500 | - | - |
| Sum fordringer | - | 48 176 671 | 78 192 219 | - | - |
| Cash and cash equivalents | - | 9 467 241 | 37 662 527 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 9 467 241 | 37 662 527 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 20 599 295 | 69 523 925 | 144 940 924 | 138 337 548 | 100 484 976 |
| Sum eiendeler | 56 715 404 | 77 313 549 | 150 677 194 | 281 864 557 | 248 427 195 |
| Share capital | - | 142 400 000 | 142 400 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 142 400 000 | 142 400 000 | 142 400 000 | 142 400 000 | 142 300 000 |
| Other equity | - | −90 768 971 | −127 908 633 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −89 788 043 | −90 768 971 | −127 908 633 | −45 885 473 | −118 022 501 |
| Sum egenkapital | 52 611 957 | 51 631 029 | 14 491 367 | 96 514 527 | 24 277 499 |
| Other provisions | - | 2 250 000 | 2 025 000 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 2 250 000 | 2 025 000 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 743 730 | - | - |
| Other non-current liabilities | - | 12 | 55 923 926 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 56 667 657 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 2 250 000 | 58 692 657 | 94 997 883 | 157 494 928 |
| Liabilities to financial institutions | - | 206 192 | 882 080 | - | - |
| Leverandørgjeld | - | 23 226 329 | 66 534 177 | - | - |
| Public duties payable | - | - | 2 270 732 | - | - |
| Other current liabilities | - | - | 7 806 181 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 628 447 | 23 432 520 | 77 493 171 | 90 352 147 | 66 654 768 |
| Sum gjeld | 4 103 447 | 25 682 520 | 136 185 827 | 185 350 030 | 224 149 696 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 77 313 549 | 150 677 194 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,65▲ | 2,97 | 1,87 | 1,53 | 1,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,50 | 9,40 | 1,92 | 9,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,7 %▼ | 35,3 % | −32,6 % | −10,9 % | −3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▼ | 14,4 % | −29,4 % | −18,0 % | −6,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,5 %▼ | 14,9 % | −33,2 % | −22,7 % | −11,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,8 %▲ | 66,8 % | 9,6 % | 34,2 % | 9,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DC Halsvik Aggregates AS2,8 %
28,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
FRANZEFOSS PUKK AS−1,4 % 471,8 mill.113 ansatte 2025
DC Halsvik Aggregates AS2,8 % 28,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MIBAU STEMA NORGE AS6,1 % 1 520,8 mill.506 ansatte 2025
GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS7,1 % 456,1 mill.125 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christophe Rodolphe Edmond Daulmerie | 1968 |
| Styrets leder | Gery J J E L P De Cloedt | 1969 |
| Styremedlem | Christophe Rodolphe Edmond Daulmerie | 1968 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DC Industrial SA100,0 %14 240 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.