- Org.nr.
- 931 001 272
- Adresse
- Løkkafossen 29, 1350 Lommedalen
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat−36 626−1,7 % margin
Årsresultat−37 625−1,7 % margin
Egenkapital270 95482,1 % av eiendelene
DE INVEST AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 001 272
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 27.02.2023
- Registrert
- 10.03.2023
- Adresse
- Løkkafossen 29, 1350 Lommedalen
- Postadresse
- Langgata 55A
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DE INVEST AS931 021 591 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Detaljhandel med biler og lette motorvogner, unntatt motorsykler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 187 694 | 1 281 993 | 273 524 |
| Annen driftsinntekt | 7 923 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 195 617 | 1 281 993 | 273 524 |
| Varekostnad | 1 993 457 | 658 696 | 125 177 |
| Lønnskostnad | 140 325 | 308 668 | 73 745 |
| Annen driftskostnad | 98 461 | 70 564 | 50 989 |
| Sum driftskostnader | 2 232 243 | 1 037 928 | 249 911 |
| Driftsresultat | −36 626 | 244 065 | 23 613 |
| Annen finansinntekt | 4 | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 1 003 | 0 | 115 |
| Sum finanskostnader | 1 003 | 0 | 115 |
| Netto finans | −999 | 0 | −115 |
| Resultat før skatt | −37 625 | 244 065 | 23 498 |
| Skattekostnad | 0 | 53 816 | 5 169 |
| Årsresultat | −37 625 | 190 249 | 18 329 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −37 625 | 190 249 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - |
| Totalresultat | −37 625 | 190 249 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −37 625 | 190 249 | 18 330 |
| Sum overføringer og disponeringer | −37 625 | 190 249 | 18 330 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Varelager | 252 006 | 260 506 | 29 000 |
| Sum varer | 252 006 | 260 506 | 29 000 |
| Kundefordringer | 17 525 | 19 125 | 30 469 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 399 | 1 745 | - |
| Sum fordringer | 19 924 | 20 870 | 30 469 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 58 107 | 127 414 | 87 344 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 58 107 | 127 414 | 87 344 |
| Sum omløpsmidler | 330 037 | 408 790 | 146 813 |
| Sum eiendeler | 330 037 | 408 790 | 146 813 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 170 954 | 208 578 | 18 330 |
| Sum opptjent egenkapital | 170 954 | 208 578 | 18 330 |
| Sum egenkapital | 270 954 | 308 578 | 118 330 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 17 525 | 1 834 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 53 694 | 5 169 |
| Skyldig offentlige avgifter | 0 | 14 789 | 16 488 |
| Annen kortsiktig gjeld | 41 558 | 29 895 | 6 826 |
| Sum kortsiktig gjeld | 59 083 | 100 212 | 28 483 |
| Sum gjeld | 59 083 | 100 212 | 28 483 |
| Sum egenkapital og gjeld | 330 037 | 408 790 | 146 813 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,59▲ | 4,08 | 5,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,32 | 0,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,9 %▼ | 87,9 % | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▼ | 19,0 % | 8,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▼ | 14,8 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,1 %▲ | 75,5 % | 80,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DE INVEST AS−1,7 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
DE INVEST AS−1,7 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 120 ansatte 2025
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.379 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.350 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Danish Sharma | 1997 |
| Styrets leder | Elias Landquist | 1997 |
| Styremedlem | Danish Sharma | 1997 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Danish Sharma50,0 %f. 1997 · Oslo · 50 000 ordinære aksjer
- ELIAS LANDQUIST50,0 %f. 1997 · Oslo · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.