- Org.nr.
- 931 596 187
- Adresse
- Bygg C, Midtunlia 13, 5224 Nesttun
- Hovedeier
- S. TVEDT INVEST AS, 90 %
Driftsresultat768 1543,6 % margin
EBITDA1 071 654før av- og nedskrivninger
Årsresultat259 1931,2 % margin
Egenkapital641 2537,9 % av eiendelene
DEMCO AS er et aksjeselskap innen riving av bygninger og andre byggverk, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 596 187
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 25.04.2023
- Registrert
- 11.07.2023
- Adresse
- Bygg C, Midtunlia 13, 5224 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.110 Riving av bygninger og andre byggverkRiving av bygninger og andre byggverk i Bergen (12)
- Aksjekapital
- 33 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DEMCO AS931 744 364 · BERGEN16 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenør herunder rivning av bygninger og andre konstruksjoner, samt deltagelse i virksomhet innen bygg og anlegg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 354 871 | - | 2 108 824 |
| Annen driftsinntekt | 70 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 21 354 941 | 11 208 953 | 2 108 824 |
| Varekostnad | 7 551 609 | 3 836 000 | 370 509 |
| Lønnskostnad | 9 885 044 | 5 511 018 | 1 135 126 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 303 500 | 180 400 | 15 900 |
| Annen driftskostnad | 2 846 634 | 1 277 858 | 426 417 |
| Sum driftskostnader | 20 586 787 | 10 805 276 | 1 947 952 |
| Driftsresultat | 768 154 | 403 678 | 160 873 |
| Annen renteinntekt | 10 458 | - | 171 |
| Annen finansinntekt | 3 695 | - | - |
| Sum finansinntekter | 14 153 | −1 550 | 171 |
| Annen rentekostnad | 18 057 | - | 457 |
| Annen finanskostnad | 263 085 | - | 14 661 |
| Sum finanskostnader | 281 142 | 100 388 | 15 118 |
| Netto finans | −266 988 | −101 938 | −14 947 |
| Resultat før skatt | - | 301 740 | 145 926 |
| Resultat før skattekostnad | 501 166 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 241 973 | 66 501 | 32 104 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 113 822 |
| Årsresultat | 259 193 | 235 239 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 259 193 | - | 113 822 |
| Totalresultat | 259 193 | - | 113 822 |
| Avsatt til annen egenkapital | 259 193 | - | 113 822 |
| Sum overføringer og disponeringer | 259 193 | - | 113 822 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 121 252 | - | 223 100 |
| Sum varige driftsmidler | 2 121 252 | - | 223 100 |
| Andre langsiktige fordringer | 193 233 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 193 233 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 314 485 | 879 619 | 223 100 |
| Sum varer | 405 285 | - | - |
| Kundefordringer | 3 828 444 | - | 657 534 |
| Andre kortsiktige fordringer | 778 692 | - | 6 109 |
| Sum fordringer | 4 607 135 | - | 663 643 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 784 321 | - | 182 539 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 784 321 | - | 182 539 |
| Sum omløpsmidler | 5 796 741 | 2 596 083 | 846 182 |
| Sum eiendeler | 8 111 226 | 3 475 702 | 1 069 282 |
| Aksjekapital | 33 000 | - | 33 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 000 | 33 000 | 33 000 |
| Annen egenkapital | 608 253 | - | 113 822 |
| Sum opptjent egenkapital | 608 253 | 349 060 | - |
| Sum egenkapital | 641 253 | 382 060 | 146 822 |
| Utsatt skatt | 188 253 | - | 9 121 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 188 253 | - | 9 121 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 193 707 | - | 317 256 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 193 707 | - | 317 256 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 381 960 | 703 375 | 326 377 |
| Leverandørgjeld | 2 355 098 | - | 33 984 |
| Betalbar skatt | 129 342 | - | 22 983 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 205 290 | - | 281 462 |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 496 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 385 787 | - | 257 654 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 088 012 | 2 390 267 | 596 084 |
| Sum gjeld | 7 469 973 | 3 093 642 | 922 460 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 111 226 | - | 1 069 282 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,14▲ | 1,09 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,65▲ | 8,10 | 6,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,5 %▼ | 17,7 % | 15,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,6 % | 3,6 % | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▼ | 2,1 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,9 %▼ | 11,0 % | 13,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 186 386
- Resultat per ansatt, kroner
- 42 675
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DEMCO AS3,6 %
21,4 mill. 18 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
NRC KEPT AS−2,3 % 213,0 mill.46 ansatte 2025
AF DECOM AS3,2 % 689,3 mill.139 ansatte 2025
DEMCO AS3,6 % 21,4 mill.18 ansatte 2025
URBAN REUSE NORWAY AS6,7 % 1 074,8 mill.466 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen Stavang Tvedt | 1979 |
| Styrets leder | Steffen Stavang Tvedt | 1979 |
| Styremedlem | Cato Mo | 1987 |
| Revisor | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
| Regnskapsfører | LIKVIDITAS REGNSKAP AS813 798 662 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- S. TVEDT INVEST AS90,0 %Paradis · 29 700 ordinære aksjer
- KISS MY AS10,0 %Frekhaug · 3 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- S. TVEDT INVEST AS
- DEMCO AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.