- Org.nr.
- 925 075 981
- Adresse
- Hagevegen 4, 2613 Lillehammer
- Bransje
- Produksjon av meierivarer
Driftsresultat−11 399 432
EBITDA−11 373 032før av- og nedskrivninger
Årsresultat−12 195 476
Egenkapital35 623 21171,6 % av eiendelene
DET NORSKE MEIERI AS er et aksjeselskap innen produksjon av meierivarer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 075 981
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 25.02.2020
- Registrert
- 28.05.2020
- Adresse
- Hagevegen 4, 2613 Lillehammer
- Kommune
- Lillehammer
- Aksjekapital
- 2 055 015
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DET NORSKE MEIERI AS925 219 584 · LILLEHAMMER13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av meierivarer.
Tidligere navn
- CCA M INVEST AS28.05.2020 til 21.08.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 137 740 | 0 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 56 379 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 137 740 | 56 379 | - | - | 0 |
| Varekostnad | 1 127 858 | 0 | 7 669 | 119 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 345 137 | 1 072 646 | - |
| Lønnskostnad Il, | 2 967 257 | 825 877 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 26 400 | 11 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 7 415 658 | 5 945 154 | 3 254 241 | 2 894 513 | - |
| Sum driftskostnader | 11 537 172 | 6 782 032 | 3 607 047 | 3 967 278 | 827 753 |
| Driftsresultat | −11 399 432 | −6 725 653 | −3 607 047 | −3 967 278 | −827 753 |
| Annen renteinntekt | 21 123 | 418 | 45 | 52 | - |
| Annen finansinntekt | 8 535 | 23 607 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 29 658 | 24 025 | 45 | 52 | 293 |
| Annen rentekostnad | 679 053 | 304 206 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 146 648 | 29 238 | 353 | 11 269 | - |
| Sum finanskostnader | 825 702 | 333 444 | 353 | 11 269 | 42 049 |
| Netto finans | −796 044 | −309 419 | −308 | −11 217 | −41 756 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 607 355 | −3 978 495 | −869 509 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 607 355 | −3 978 495 | - |
| Resultat før skattekostnad | −12 195 476 | −7 035 072 | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −12 195 476 | −7 035 072 | −3 607 355 | −3 978 495 | −986 292 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −3 607 355 | −3 978 495 | - |
| Totalresultat | - | - | −3 607 355 | −3 978 495 | - |
| Udekket tap | - | - | −3 607 355 | −3 978 495 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −3 607 355 | −3 978 495 | - |
| Annen egenkapital | −12 195 476 | −7 035 072 | - | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 1 105 550 | 1 080 109 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 105 550 | 1 080 109 | 980 109 | 914 166 | - |
| Maskiner og anlegg | 45 804 020 | 23 240 047 | 9 784 325 | 9 624 139 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 94 600 | 121 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 45 898 620 | 23 361 047 | 9 784 325 | 9 624 139 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 72 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 72 000 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 47 076 170 | 24 441 156 | 10 764 434 | 10 538 305 | 7 335 836 |
| Kundefordringer | 0 | 70 474 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 565 093 | 2 795 257 | 564 | 220 542 | - |
| Sum fordringer | 2 565 093 | 2 865 731 | 564 | 220 542 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 11 597 | 70 866 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 104 616 | 5 965 416 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 104 616 | 5 965 416 | 11 597 | 70 866 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 669 709 | 8 831 147 | 12 161 | 291 407 | 1 246 466 |
| Sum eiendeler | 49 745 879 | 33 272 304 | 10 776 594 | 10 829 712 | 8 582 303 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | 980 109 | 914 166 | - |
| Aksjekapital | 1 651 224 | 481 151 | 61 376 | 43 475 | - |
| Overkurs | 33 971 986 | 15 754 657 | 11 827 483 | 6 501 865 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 35 623 211 | 16 235 808 | 11 888 859 | 6 545 340 | 30 000 |
| Udekket tap | 0 | 0 | 8 986 191 | 5 378 836 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | −8 986 191 | −5 378 836 | −1 400 342 |
| Sum egenkapital | 35 623 211 | 16 235 808 | 2 902 668 | 1 166 504 | −1 370 342 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 249 994 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 249 994 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 5 240 350 | 3 037 194 | 3 966 628 | 2 182 351 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 12 261 | 87 500 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 139 932 | 86 736 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 720 340 | 8 737 912 | 3 895 037 | 7 393 357 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 872 675 | 17 036 496 | 7 873 927 | 9 663 208 | 9 952 644 |
| Sum gjeld | 14 122 669 | 17 036 496 | 7 873 927 | 9 663 208 | 9 952 644 |
| Sum egenkapital og gjeld | 49 745 879 | 33 272 304 | 10 776 594 | 10 829 712 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,27▼ | 0,52 | 0,00 | 0,03 | 0,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▼ | 1,05 | 2,71 | 8,28 | −7,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −27,4 %▲ | −30,4 % | −33,4 % | −40,9 % | −9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8 276,1 %▲ | −11 929,4 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8 854,0 %▲ | −12 478,2 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,6 %▲ | 48,8 % | 26,9 % | 10,8 % | −16,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 9 839
- Resultat per ansatt, kroner
- −814 245
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sverre Gjefsen | 1964 |
| Styrets leder | Harald Christopher Antonius Isaksen | 1983 |
| Styremedlem | Bjørnar Gulliksen | 1965 |
| Styremedlem | Camilla Hjælm Rydland | 1998 |
| Styremedlem | Anita Sundby | 1961 |
| Styremedlem | Eivin Johnsrud | 1982 |
| Revisor | REVISJONSSELSKAPET AS974 481 596 | - |
| Regnskapsfører | NOVUS RÅD OG REGNSKAP AS985 534 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CCA INVEST AS48,3 %Sandnes · 2 661 109 ordinære aksjer
- Salatmestern Holding AS21,5 %Gressvik · 1 180 732 ordinære aksjer
- BOG INVEST AS20,2 %Sandefjord · 1 112 425 ordinære aksjer
- Eidsaa Invest AS2,83 %Nesøya · 155 518 ordinære aksjer
- MACAI AS2,75 %Sandefjord · 151 252 ordinære aksjer
- Hageveien 4 AS1,26 %Lillehammer · 69 222 ordinære aksjer
- BJØRN OLE GLEDITSCH1,19 %f. 1963 · Sandefjord · 65 238 ordinære aksjer
- JEFE AS0,66 %Follebu · 36 547 ordinære aksjer
- CLAJ HOLDING AS0,66 %Skien · 36 269 ordinære aksjer
- BECC AS0,37 %Larvik · 20 636 ordinære aksjer
- + 5 andre0,27 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.