- Org.nr.
- 989 092 480
- Adresse
- c/o Kenneth Rasmus Greve, Nedre Krohnegården 10, 5144 Fyllingsdalen
Driftsresultat−163 972
EBITDA−105 172før av- og nedskrivninger
Årsresultat47 46362,6 % margin
Egenkapital2 000 75799,4 % av eiendelene
DEUX AS er et aksjeselskap innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 092 480
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 22.11.2005
- Registrert
- 25.01.2006
- Adresse
- c/o Kenneth Rasmus Greve, Nedre Krohnegården 10, 5144 Fyllingsdalen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 90.201 Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikkUtøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Bergen (2 037)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.aptdeux.com
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper, samt forretningsutvikling og forretningsmessig tjenesteyting innenfor digitale medier. Som en forlengelse av sistnevnte, vil selskapet også produsere lyd- og visuell kunst.
Tidligere navn
- REPUBLIC OF NORWAY AS25.01.2006 til 30.08.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 303 | - | 15 000 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 67 463 | - | 4 285 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 75 766 | 50 175 | 19 285 | - | 0 |
| Varekostnad | 3 761 | - | - | - | 5 930 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 10 903 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 58 800 | - | 59 730 | 34 227 | - |
| Annen driftskostnad | 177 177 | - | 145 512 | 95 917 | 19 464 |
| Sum driftskostnader | 239 738 | 225 329 | 205 242 | 130 144 | 36 297 |
| Driftsresultat | −163 972 | −175 155 | −185 958 | −130 144 | −36 297 |
| Annen renteinntekt | - | - | 154 | - | 39 |
| Annen finansinntekt | 215 860 | - | 373 525 | 309 397 | 262 133 |
| Sum finansinntekter | 215 860 | 321 161 | 373 679 | 309 397 | 262 172 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | −7 049 | - |
| Annen finanskostnad | 4 425 | - | 963 | 7 721 | - |
| Sum finanskostnader | 4 425 | 20 929 | 963 | 672 | - |
| Netto finans | 211 435 | 300 232 | 372 716 | 308 724 | 262 172 |
| Resultat før skatt | - | 125 078 | 186 758 | 178 580 | 225 875 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 186 758 | 178 581 | 225 875 |
| Resultat før skattekostnad | 47 463 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 47 463 | 125 078 | 186 758 | 178 580 | 225 875 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 47 463 | - | 186 758 | 178 581 | 225 875 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 225 875 |
| Totalresultat | 47 463 | - | 186 758 | 178 581 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 47 463 | - | 186 758 | 178 580 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 47 463 | - | 186 758 | 178 580 | 225 875 |
| Maskiner og anlegg | 88 400 | - | 206 000 | 236 500 | 164 200 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 12 500 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 88 400 | - | 218 500 | 236 500 | 164 200 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 745 657 | - | 1 563 380 | 1 423 489 | 1 317 863 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 745 657 | - | 1 563 380 | 1 423 489 | 1 317 863 |
| Sum anleggsmidler | 1 834 057 | 1 882 636 | 1 781 880 | 1 659 989 | 1 482 063 |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 154 | - | 43 037 | - | - |
| Sum fordringer | 19 154 | - | 43 037 | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 29 723 | 29 723 | 29 723 |
| Sum investeringer | - | - | 29 723 | 29 723 | 29 723 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 160 046 | - | 31 104 | 7 519 | 1 092 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 160 046 | - | 31 104 | 7 519 | 1 092 |
| Sum omløpsmidler | 179 200 | 70 657 | 103 864 | 37 242 | 30 815 |
| Sum eiendeler | 2 013 257 | 1 953 294 | 1 885 744 | 1 697 231 | 1 512 878 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 970 757 | - | 1 848 216 | 1 661 458 | 1 482 878 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 970 757 | 1 923 294 | 1 848 216 | 1 661 458 | 1 482 878 |
| Sum egenkapital | 2 000 757 | 1 953 294 | 1 878 216 | 1 691 458 | 1 512 878 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 7 528 | 5 773 | - |
| Leverandørgjeld | 12 500 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 500 | - | 7 528 | 5 773 | - |
| Sum gjeld | 12 500 | 0 | 7 528 | 5 773 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 013 257 | - | 1 885 744 | 1 697 231 | 1 512 878 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,34 | - | 13,80 | 6,45 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▼ | 7,6 % | 10,5 % | 11,2 % | 14,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −216,4 %▲ | −349,1 % | −964,3 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 62,6 %▼ | 249,3 % | 968,4 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,4 %▼ | 100,0 % | 99,6 % | 99,7 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kenneth Rasmus Greve | 1971 |
| Styremedlem | Rakel Aasheim Greve | 1976 |
| Regnskapsfører | VINJE & ERIKSEN AS928 834 875 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KENNETH RASMUS GREVE100,0 %f. 1971 · Fyllingsdalen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HORDE AS0,60 %921 695 322 · 90 000 ordinære aksjer
- Knowit Experience AS0,54 %916 834 926 · 18 936 ordinære aksjer
- Victrix AS0,53 %911 903 334 · 28 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.