- Org.nr.
- 888 725 032
- Adresse
- Welhavens vei 5, 4319 Sandnes
Driftsresultat2 116 90459,6 % margin
Årsresultat5 028 981
Egenkapital19 595 00589,7 % av eiendelene
Devonian Drilling Consultants AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 888 725 032
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.08.2005
- Registrert
- 08.10.2005
- Adresse
- Welhavens vei 5, 4319 Sandnes
- Postadresse
- Postboks 277
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Devonian Drilling Consultants AS888 753 362 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenesteer innenfor boreteknikk og alt som hermed står i forbindelse samt deltakelse i selskap med samme formål. I tillegg driver selskapet med kjøp og salg av aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 549 600 | 2 767 892 | - | - | 2 018 533 |
| Sum driftsinntekter | 3 549 600 | 2 767 892 | 2 406 436 | 1 298 022 | 2 018 533 |
| Employee benefits expense | - | - | 1 126 677 | 1 122 065 | - |
| Other expenses | - | - | 207 394 | 196 606 | - |
| Lønnskostnad | 1 118 691 | 1 124 028 | - | - | 1 125 704 |
| Annen driftskostnad | 314 005 | 282 423 | - | - | 150 162 |
| Sum driftskostnader | 1 432 696 | 1 406 451 | 1 334 071 | 1 318 671 | 1 275 866 |
| Driftsresultat | 2 116 904 | 1 361 441 | 1 072 366 | −20 649 | 742 668 |
| Annen renteinntekt | 210 783 | 98 799 | 16 528 | 4 495 | - |
| Other financial income | - | - | 71 474 | 954 425 | - |
| Annen finansinntekt | 145 675 | 114 689 | - | - | 483 853 |
| Sum finansinntekter | 356 458 | 213 488 | 88 002 | 958 920 | 483 853 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | −683 979 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 37 269 |
| Increase in market value of financial current assets | - | - | −947 117 | 577 594 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 548 | - |
| Other financial expenses | - | - | - | 111 299 | - |
| Verdiendring markedsbaserte omløpsmidler | −3 766 668 | −989 705 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −3 766 668 | −989 705 | −947 117 | 689 441 | −646 710 |
| Netto finans | 4 123 125 | 1 203 193 | 1 035 119 | 269 479 | 1 130 564 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 107 485 | 248 830 | 1 873 231 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 256 474 |
| Income tax expense | - | - | 412 401 | 136 600 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 695 084 | 112 230 | 1 616 757 |
| Resultat før skattekostnad | 6 240 030 | 2 564 635 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 211 049 | 507 507 | - | - | - |
| Årsresultat | 5 028 981 | 2 057 128 | 1 695 084 | 112 230 | 1 616 757 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 028 981 | 2 057 128 | 1 695 084 | 112 230 | 1 616 757 |
| Totalresultat | 5 028 981 | 2 057 128 | 1 695 084 | 112 230 | 1 616 757 |
| Other equity | - | - | 1 695 084 | 112 230 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 5 028 981 | 2 057 128 | - | - | 1 616 757 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 028 981 | 2 057 128 | 1 695 084 | 112 230 | 1 616 757 |
| Revenue | - | - | 2 406 436 | 1 298 022 | - |
| Kundefordringer | 626 702 | 318 464 | - | - | 210 798 |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 333 | 16 230 | - | - | 9 581 |
| Sum fordringer | 643 035 | 334 694 | 336 583 | 137 219 | 220 379 |
| Markedsbaserte aksjer | 13 900 587 | 8 173 889 | 7 207 566 | 5 125 908 | 6 924 002 |
| Sum investeringer | 13 900 587 | 8 173 889 | 7 207 566 | 5 125 908 | 6 924 002 |
| Cash and cash equivalents | - | - | 6 002 640 | 6 298 731 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 294 296 | 7 457 578 | - | - | 4 446 287 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 294 296 | 7 457 578 | 6 002 640 | 6 298 731 | 4 446 287 |
| Sum omløpsmidler | 21 837 918 | 15 966 161 | 13 546 790 | 11 561 859 | 11 590 669 |
| Sum eiendeler | 21 837 918 | 15 966 161 | 13 546 790 | 11 561 859 | 11 590 669 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Accounts receivables | - | - | 322 000 | 126 146 | - |
| Other short-term receivables | - | - | 14 583 | 11 073 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Other equity | - | - | 12 408 897 | 10 713 813 | - |
| Annen egenkapital | 19 495 005 | 14 466 024 | - | - | 10 601 583 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 495 005 | 14 466 024 | 12 408 897 | 10 713 813 | 10 601 583 |
| Sum egenkapital | 19 595 005 | 14 566 024 | 12 508 897 | 10 813 813 | 10 701 583 |
| Utsatt skatt | 1 377 724 | 698 111 | 528 006 | 363 519 | 363 376 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 377 724 | 698 111 | 528 006 | 363 519 | 363 376 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 377 724 | 698 111 | 528 006 | 363 519 | 363 376 |
| Leverandørgjeld | 4 403 | 4 903 | 6 714 | 4 117 | 5 052 |
| Tax payable | - | - | 247 914 | 136 457 | - |
| Tax deduction and other deductions | - | - | 75 028 | 68 594 | - |
| Other current liabilities | - | - | 180 231 | 175 359 | - |
| Betalbar skatt | 531 436 | 337 402 | - | - | 253 649 |
| Skattetrekk og andre trekk | 66 851 | 74 091 | - | - | 83 815 |
| Annen kortsiktig gjeld | 262 499 | 285 629 | - | - | 183 194 |
| Sum kortsiktig gjeld | 865 189 | 702 025 | 509 887 | 384 527 | 525 710 |
| Sum gjeld | 2 242 913 | 1 400 136 | 1 037 893 | 748 046 | 889 086 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 837 918 | 15 966 161 | 13 546 790 | 11 561 859 | 11 590 669 |
| Share Capital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 25,24▲ | 22,74 | 26,57 | 30,07 | 22,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▲ | 0,10 | 0,08 | 0,07 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,1 %▲ | 10,7 % | 9,2 % | 8,1 % | 10,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 59,6 %▲ | 49,2 % | 44,6 % | −1,6 % | 36,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 141,7 %▲ | 74,3 % | 70,4 % | 8,6 % | 80,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,7 %▼ | 91,2 % | 92,3 % | 93,5 % | 92,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Devonian Drilling Consultants AS59,6 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
Devonian Drilling Consultants AS59,6 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Guy Hugo Bennett-Coleman | 1972 |
| Styrets leder | Guy Hugo Bennett-Coleman | 1972 |
| Varamedlem | Maria Jose Alves Bennett-Coleman | 1976 |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Coleman Holdings LTD100,0 %1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 995 568 217 · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.