- Org.nr.
- 914 769 868
- Adresse
- Godtland 7C, 2040 Kløfta
Driftsresultat304 7634,6 % margin
Årsresultat219 7623,3 % margin
Egenkapital1 606 49251,2 % av eiendelene
Ansatte26i Aa‑registeret
DIAZ SECURITY AS er et aksjeselskap innen etterforskningstjenester og private vakttjenester, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 769 868
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 16.11.2014
- Registrert
- 08.01.2015
- Adresse
- Godtland 7C, 2040 Kløfta
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 80.010 Etterforskningstjenester og private vakttjenesterEtterforskningstjenester og private vakttjenester i Ullensaker (10)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DIAZ SECURITY AS914 774 292 · ULLENSAKER58 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Private vakttjenester, vektertjenester, sikerhetsvakttjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 3 815 062 | - |
| Sum driftsinntekter | 6 691 583 | 3 930 577 | 3 986 813 | 3 815 062 | 2 912 843 |
| Lønnskostnad | - | 3 905 107 | - | 3 573 250 | - |
| Annen driftskostnad | - | 134 437 | - | 118 471 | - |
| Sum driftskostnader | 6 386 820 | 4 039 544 | 3 738 225 | 3 691 721 | 2 613 228 |
| Driftsresultat | 304 763 | −108 967 | 248 588 | 123 341 | 299 615 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 2 034 | - |
| Sum finanskostnader | 15 448 | 1 024 | 3 608 | 2 034 | 2 244 |
| Netto finans | −15 448 | −1 024 | −3 608 | −2 034 | −2 244 |
| Resultat før skatt | 289 315 | −109 991 | 244 980 | 121 307 | 297 371 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 26 687 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 94 620 | - |
| Årsresultat | 219 762 | −109 991 | 23 803 | 94 620 | 75 950 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 102 640 | - |
| Andre fordringer | - | - | - | 657 732 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 760 372 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 570 627 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 570 627 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 136 114 | 2 363 997 | 2 188 523 | 2 330 999 | 2 176 137 |
| Sum eiendeler | 3 136 114 | 2 363 997 | 2 188 523 | 2 330 999 | 2 176 137 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 1 442 918 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 576 492 | 1 356 730 | 1 657 806 | 1 442 918 | 1 348 298 |
| Sum egenkapital | 1 606 492 | 1 386 730 | 1 687 806 | 1 472 918 | 1 378 298 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 26 687 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 167 116 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 664 278 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 529 623 | 977 267 | 691 802 | 858 081 | 797 839 |
| Sum gjeld | 1 529 623 | 977 267 | 691 802 | 858 081 | 797 839 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 330 999 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,05▼ | 2,42 | 3,16 | 2,72 | 2,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,95▲ | 0,70 | 0,41 | 0,58 | 0,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,1 %▲ | −4,8 % | 11,0 % | 5,5 % | 13,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▲ | −2,8 % | 6,2 % | 3,2 % | 10,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▲ | −2,8 % | 0,6 % | 2,5 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,2 %▼ | 58,7 % | 77,1 % | 63,2 % | 63,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 257 369
- Resultat per ansatt, kroner
- 11 722
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DIAZ SECURITY AS4,6 %
6,7 mill. 26 ansatte 2025
0 %246
LOOMIS NORGE AS2,1 % 410,7 mill.220 ansatte 2025
AVARN SECURITY AVIATION AS3,3 % 920,3 mill.1 879 ansatte 2025
DIAZ SECURITY AS4,6 % 6,7 mill.26 ansatte 2025
Securitas AS5,0 % 2 075,7 mill.2 934 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.010.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Edwin Diaz | 1977 |
| Regnskapsfører | SAFE ACCOUNTING Khuram Shazad994 469 665 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EDWIN DIAZ100,0 %f. 1977 · Kløfta · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.