- Org.nr.
- 928 507 629
- Adresse
- Skogvegen 2, 2053 Jessheim
- Hovedeier
- INVEST HELSE AS, 100 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat757 23213,4 % margin
Årsresultat589 04610,4 % margin
Egenkapital1 749 13649,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Dintannlege AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 507 629
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 22.12.2021
- Registrert
- 07.01.2022
- Adresse
- Skogvegen 2, 2053 Jessheim
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Dintannlege AS920 994 121 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegetjenester og andre produkter/tjenester som natrulig hører sammen med dette, herunder å delta I andre selskap med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- JUHAA AS07.01.2022 til 12.05.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 70 | 1 624 571 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 5 682 259 | 4 161 300 |
| Sum driftsinntekter | 5 642 963 | 5 815 633 | 5 682 329 | 5 785 870 |
| Varekostnad | - | 1 047 442 | 770 927 | 831 507 |
| Lønnskostnad | - | 1 745 418 | 1 810 499 | 2 367 717 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 56 881 | 88 202 | 124 509 |
| Annen driftskostnad | - | 1 693 802 | 1 938 980 | 1 878 284 |
| Sum driftskostnader | 4 885 731 | 4 543 543 | - | 5 202 017 |
| Driftsresultat | 757 232 | 1 272 090 | 1 073 720 | 583 854 |
| Annen renteinntekt | - | - | 275 | 65 |
| Sum finansinntekter | 121 | 268 | 275 | 65 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 212 | 355 |
| Sum finanskostnader | 1 904 | 1 657 | 1 212 | 355 |
| Netto finans | −1 783 | −1 389 | −937 | −289 |
| Resultat før skatt | 755 449 | 1 270 701 | 1 072 783 | 583 565 |
| Skattekostnad på resultat | - | 280 641 | 236 280 | 127 207 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 836 503 | 456 358 |
| Årsresultat | 589 046 | 990 060 | 836 503 | 456 358 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 836 503 | 456 358 |
| Totalresultat | - | - | 836 503 | 456 358 |
| Konsernbidrag | - | - | 245 965 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 590 538 | 456 358 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 836 503 | 456 358 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 2 544 | 20 923 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 2 544 | 20 923 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 193 176 | 193 176 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 154 484 | 193 176 |
| Sum anleggsmidler | 61 184 | 111 316 | 157 028 | 214 099 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 469 258 | - |
| Sum varer | - | - | 469 258 | 367 786 |
| Kundefordringer | - | - | - | 16 529 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 189 750 | 80 928 |
| Konsernfordringer | - | - | 1 340 820 | 527 695 |
| Sum fordringer | - | - | 1 530 570 | 625 153 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 503 448 | 198 263 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 503 448 | 198 263 |
| Sum omløpsmidler | 3 475 724 | 3 289 812 | 2 503 276 | 1 191 202 |
| Sum eiendeler | 3 536 908 | 3 401 128 | 2 660 304 | 1 405 301 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | - | 4 430 | 4 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 34 430 | 34 430 | 34 430 | 34 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 937 209 | 346 671 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 714 706 | 1 309 374 | 937 209 | 346 671 |
| Sum egenkapital | 1 749 136 | 1 343 804 | 971 639 | 381 101 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 16 267 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 16 267 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 16 267 |
| Leverandørgjeld | - | - | 268 228 | 246 361 |
| Betalbar skatt | - | - | 164 793 | 100 925 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 90 455 | 100 504 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 385 363 | 140 625 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 779 826 | 419 518 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 787 772 | 2 057 324 | 1 688 665 | 1 007 933 |
| Sum gjeld | 1 787 772 | 2 057 324 | 1 688 665 | 1 024 200 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 660 304 | 1 405 301 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,94▲ | 1,60 | 1,48 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,02▼ | 1,53 | 1,74 | 2,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,8 %▼ | 42,0 % | 52,8 % | 41,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,4 %▼ | 21,9 % | 18,9 % | 10,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,4 %▼ | 17,0 % | 14,7 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,5 %▲ | 39,5 % | 36,5 % | 27,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Dintannlege AS13,4 %
5,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.803 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
Dintannlege AS13,4 % 5,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Leon Nhat Tran Nguyen | 1981 |
| Styrets leder | Leon Nhat Tran Nguyen | 1981 |
| Styremedlem | Huong Maria Ngoc Thi Pham | 1983 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INVEST HELSE AS100,0 %Jessheim · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- INVEST HELSE AS
- Dintannlege AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.