- Org.nr.
- 914 552 117
- Telefon
- 473011113
- Adresse
- Flyplassveien 36, 8536 Evenes
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Driftsresultat939 7025,6 % margin
EBITDA1 085 452før av- og nedskrivninger
Årsresultat735 9464,4 % margin
Egenkapital3 896 15376,7 % av eiendelene
DISCOVER NORTH AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 552 117
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 06.11.2014
- Registrert
- 04.12.2014
- Adresse
- Flyplassveien 36, 8536 Evenes
- Telefon
- 473011113
- Postadresse
- Myrveien 4
- Kommune
- Evenes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.lofotentours.com
Underenheter
1
- DISCOVER NORTH AS914 580 722 · EVENES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med fotografvirksomhet, herunder guiding av fotografer, gjennomføring av fotokurs og workshop, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette. I tillegg til generell fotovirksomhet vil selskapet også drive med kunst og utsmykning. Selskapet skal også kunne delta i andre selskaper med økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 845 140 | - | 10 146 014 | 8 036 334 | 2 304 122 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 381 249 | 85 029 | 450 000 |
| Sum driftsinntekter | 16 845 140 | 14 954 315 | 10 527 264 | 8 121 363 | 2 754 122 |
| Varekostnad | 11 384 199 | - | 6 902 564 | 4 172 304 | 1 374 560 |
| Lønnskostnad | 3 270 691 | - | 2 361 255 | 1 751 902 | 256 525 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 86 690 | 78 705 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 145 750 | - | 192 927 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 104 797 | - | 937 923 | 1 726 727 | 565 905 |
| Sum driftskostnader | 15 905 438 | 13 736 824 | 10 394 670 | 7 737 623 | 2 275 695 |
| Driftsresultat | 939 702 | 1 217 491 | 132 594 | 383 740 | 478 428 |
| Annen renteinntekt | 27 484 | - | 659 | 129 | - |
| Annen finansinntekt | 19 284 | - | 278 | 429 | 4 837 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 152 113 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 198 881 | 59 680 | 937 | 558 | 4 837 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | −107 762 | - | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 91 844 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 7 045 | - | 44 517 | 19 957 | 12 498 |
| Annen finanskostnad | 96 556 | - | 294 333 | −5 232 | 23 896 |
| Sum finanskostnader | 195 444 | 38 066 | 231 088 | 14 725 | 36 394 |
| Netto finans | 3 437 | 21 614 | −230 151 | −14 167 | −31 557 |
| Resultat før skatt | - | 1 239 105 | −97 557 | 369 573 | 446 871 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 81 277 | 98 312 |
| Resultat før skattekostnad | 943 139 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 207 193 | - | 10 658 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −108 215 | 288 296 | 348 559 |
| Årsresultat | 735 946 | 957 003 | −108 215 | 288 296 | 348 559 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 735 946 | - | −108 215 | 288 296 | 348 559 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 288 296 | 348 559 |
| Totalresultat | 735 946 | - | −108 215 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 735 946 | - | −108 215 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 735 946 | - | −108 215 | 288 296 | 348 559 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 895 869 | - | 1 401 873 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 750 119 | - | 1 401 873 | 1 488 383 | 486 312 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 149 224 | 149 224 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 149 224 | 149 224 |
| Sum anleggsmidler | 750 119 | 895 869 | 1 401 873 | 1 637 607 | 635 536 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 11 052 |
| Andre kortsiktige fordringer | 126 875 | - | 58 107 | 33 908 | 40 596 |
| Sum fordringer | 126 875 | - | 58 107 | 33 908 | 51 648 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 989 139 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 989 139 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 211 472 | - | 2 179 569 | 2 545 607 | 2 022 437 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 211 472 | - | 2 179 569 | 2 545 607 | 2 022 437 |
| Sum omløpsmidler | 4 327 486 | 3 581 276 | 2 237 676 | 2 579 516 | 2 074 085 |
| Sum eiendeler | 5 077 605 | 4 477 145 | 3 639 549 | 4 217 123 | 2 709 622 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 1 488 383 | 486 312 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 866 153 | - | 2 173 204 | 2 281 420 | 1 993 124 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 866 153 | 3 130 207 | 2 173 204 | 2 281 420 | 1 993 124 |
| Sum egenkapital | 3 896 153 | 3 160 207 | 2 203 204 | 2 311 420 | 2 023 124 |
| Utsatt skatt | 59 893 | - | 89 116 | 78 458 | 34 345 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 59 893 | - | 89 116 | 78 458 | 34 345 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 857 920 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 377 927 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 377 927 | 857 920 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 59 893 | 65 675 | 467 043 | 936 378 | 34 345 |
| Leverandørgjeld | 13 237 | - | 84 897 | 38 083 | 21 282 |
| Betalbar skatt | 212 975 | - | - | 37 164 | 98 346 |
| Skyldig offentlige avgifter | 419 006 | - | 292 580 | 211 466 | 17 492 |
| Annen kortsiktig gjeld | 476 340 | - | 591 825 | 682 612 | 515 033 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 121 559 | 1 251 263 | 969 302 | 969 325 | 652 152 |
| Sum gjeld | 1 181 452 | 1 316 938 | 1 436 345 | 1 905 703 | 686 497 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 077 605 | - | 3 639 549 | 4 217 123 | 2 709 622 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,86▲ | 2,86 | 2,31 | 2,66 | 3,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,30▼ | 0,42 | 0,65 | 0,82 | 0,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,8 %▼ | 31,5 % | 3,4 % | 11,1 % | 17,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,6 %▼ | 8,1 % | 1,3 % | 4,7 % | 17,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,4 %▼ | 6,4 % | −1,0 % | 3,5 % | 12,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,7 %▲ | 70,6 % | 60,5 % | 54,8 % | 74,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DISCOVER NORTH AS5,6 %
16,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
DISCOVER NORTH AS5,6 % 16,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Maersk Training AS10,7 % 174,2 mill.190 ansatte 2025
Trainor Elsikkerhet AS22,7 % 187,2 mill.85 ansatte 2025
Calian Europe AS25,4 % 195,6 mill.16 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Michael Klo | 1980 |
| Styrets leder | Arild Heitmann | 1978 |
| Styremedlem | Stian Michael Klo | 1980 |
| Revisor | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARILD HEITMANN50,0 %f. 1978 · Evenskjer · 15 ordinære aksjer
- STIAN MICHAEL KLO50,0 %f. 1980 · Harstad · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.