- Org.nr.
- 921 404 352
- Adresse
- Operagata 18, 0194 Oslo
- Hovedeier
- Norsund Gruppen AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med apotekvarer
Driftsresultat2 983 5579,0 % margin
EBITDA3 024 453før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 207 7596,7 % margin
Egenkapital1 124 0649,1 % av eiendelene
DITT APOTEK OPERA AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med apotekvarer, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 404 352
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.08.2026
- Stiftet
- 09.08.2018
- Registrert
- 15.09.2018
- Adresse
- Operagata 18, 0194 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- DITT APOTEK OPERA AS921 424 221 · OSLO7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierskap og drift av apotek, handel med apotekvarer og relaterte produkter, aktuelle konsulent og rådgivningstjenester.
Tidligere navn
- DITT APOTEK NANSEN OSLO AS15.09.2018 til 04.02.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 32 819 879 | - | - | 16 250 422 | 13 652 570 |
| Annen driftsinntekt | 315 589 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 33 135 468 | 25 143 990 | 19 649 011 | 16 250 422 | 13 652 570 |
| Varekostnad | 18 657 026 | - | - | 10 855 105 | 9 160 247 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 2 545 889 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 167 283 |
| Lønnskostnad | 4 874 067 | - | - | 3 386 160 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 40 896 | - | - | 177 636 | - |
| Annen driftskostnad | 6 579 922 | - | - | 2 119 453 | 1 637 417 |
| Sum driftskostnader | 30 151 911 | 24 077 501 | 19 225 528 | 16 538 353 | 13 510 836 |
| Driftsresultat | 2 983 557 | 1 066 489 | 423 483 | −287 932 | 141 734 |
| Annen renteinntekt | 3 147 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 496 | - | - | 1 275 | - |
| Sum finansinntekter | 7 643 | 3 363 | 2 809 | 1 275 | - |
| Annen rentekostnad | 104 126 | - | - | 79 994 | 52 802 |
| Annen finanskostnad | 66 416 | - | - | - | 1 559 |
| Sum finanskostnader | 170 542 | 131 583 | 113 924 | 79 994 | 54 362 |
| Netto finans | −162 899 | −128 220 | −111 115 | −78 719 | −54 362 |
| Resultat før skatt | - | 938 269 | 312 368 | −366 651 | 87 372 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 19 222 |
| Resultat før skattekostnad | 2 820 658 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 612 899 | - | - | −80 649 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −286 002 | 68 150 |
| Årsresultat | 2 207 759 | 722 297 | 224 906 | −286 002 | 68 150 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 207 759 | - | - | −286 002 | - |
| Totalresultat | 2 207 759 | - | - | −286 002 | - |
| Udekket tap | 1 456 523 | - | - | −286 002 | 68 150 |
| Avsatt til annen egenkapital | 751 236 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 207 759 | - | - | −286 002 | 68 150 |
| Utvikling | 12 334 | - | - | 24 334 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 12 334 | - | - | 24 334 | 28 334 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 26 833 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 563 186 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 833 | - | - | 23 333 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 88 900 | - | - | 418 598 | - |
| Sum varige driftsmidler | 101 733 | - | - | 441 931 | 590 019 |
| Lån til foretak i samme konsern | 7 406 239 | - | - | 2 789 489 | 1 524 488 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 200 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 406 239 | - | - | 2 989 489 | 1 524 488 |
| Sum anleggsmidler | 7 520 306 | 5 369 642 | 4 574 121 | 3 455 754 | 2 142 841 |
| Varer | - | - | - | - | 1 456 048 |
| Sum varer | 3 044 809 | - | - | 1 619 989 | 1 456 048 |
| Kundefordringer | 378 595 | - | - | 281 581 | 340 778 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 138 535 |
| Andre kortsiktige fordringer | 37 803 | - | - | 50 107 | - |
| Konsernfordringer | 400 000 | - | - | 1 696 001 | - |
| Sum fordringer | 816 397 | - | - | 2 027 689 | 479 313 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 388 909 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 936 418 | - | - | 885 147 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 936 418 | - | - | 885 147 | 388 909 |
| Sum omløpsmidler | 4 797 624 | 3 108 731 | 2 901 470 | 4 532 826 | 2 324 271 |
| Sum eiendeler | 12 317 929 | 8 478 373 | 7 475 590 | 7 988 580 | 4 467 112 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | - | - | 28 334 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 590 292 | - | - | 2 831 503 | 1 508 622 |
| Sum innskutt egenkapital | 620 292 | 2 545 833 | 2 545 833 | 2 861 503 | 1 538 622 |
| Udekket tap | - | - | - | 1 638 008 | 1 352 006 |
| Annen egenkapital | 503 772 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 503 772 | −1 456 523 | −1 413 102 | −1 638 008 | −1 352 006 |
| Sum egenkapital | 1 124 064 | 1 089 310 | 1 132 731 | 1 223 495 | 186 616 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 1 573 | 16 561 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 1 573 | 16 561 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 000 004 | - | - | 1 214 288 | 1 285 716 |
| Langsiktig konserngjeld | 5 599 963 | - | - | 2 156 590 | 1 553 455 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 599 967 | - | - | 3 370 878 | 2 839 171 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 599 967 | 3 993 388 | 3 231 639 | 3 372 451 | 2 855 732 |
| Leverandørgjeld | 3 482 001 | - | - | 2 217 553 | 867 448 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 307 459 | 27 613 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 327 488 |
| Skyldig offentlige avgifter | 371 591 | - | - | 295 063 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 740 306 | - | - | 572 560 | 202 216 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 593 899 | 3 395 674 | 3 111 220 | 3 392 634 | 1 424 764 |
| Sum gjeld | 11 193 865 | 7 389 063 | 6 342 859 | 6 765 085 | 4 280 496 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 317 929 | - | - | 7 988 580 | 4 467 112 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,04▲ | 0,92 | 0,93 | 1,34 | 1,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,96▲ | 6,78 | 5,60 | 5,53 | 22,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,8 %▲ | 13,4 % | 5,5 % | −4,6 % | 3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,0 %▲ | 4,2 % | 2,2 % | −1,8 % | 1,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,7 %▲ | 2,9 % | 1,1 % | −1,8 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,1 %▼ | 12,8 % | 15,2 % | 15,3 % | 4,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 733 638
- Resultat per ansatt, kroner
- 426 222
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DITT APOTEK OPERA AS9,0 %
33,1 mill. 7 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ALLIANCE HEALTHCARE NORGE APOTEKDRIFT AS0,8 % 4 994,9 mill.1 599 ansatte 2025
NORSK MEDISINALDEPOT AS5,1 % 12 766,7 mill.3 777 ansatte 2026
Apotek 1 Gruppen AS5,7 % 19 647,5 mill.7 101 ansatte 2025
DITT APOTEK OPERA AS9,0 % 33,1 mill.7 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.730.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Yunlin Zhan | 1969 |
| Revisor | SKI REVISJON AS984 638 531 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Norsund Gruppen AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Norsund Gruppen AS
- Vitalis Pharma AS100,0 %
- SIAS RUBRO AS100,0 %
- Vitalis Apotek AS100,0 %
- DITT APOTEK RÅDHUSET AS100,0 %
- Norsund Travel AS100,0 %
- Rådhuset Smykke AS100,0 %
- ECCO RÅDHUSET AS100,0 %
- Freyja Taxfree AS100,0 %
- NORSUND DRIFT AS100,0 %
- Imoonor AS100,0 %
- NANSEN OUTDOOR STORE TROMSØ AS100,0 %
- Fridtjof Freyja AS100,0 %
- FJORDER & FJELL AS100,0 %
- Aurora Taxfree AS100,0 %
- Norsund Eiendom AS100,0 %
- Norsund Restaurantdrift AS100,0 %
- Norsund Dagligvarer AS100,0 %
- FREYJA OSLO AS100,0 %
- NANSEN OUTDOOR STORE AS100,0 %
- NANSEN OUTDOOR STORE BERGEN AS70,0 %
- DITT APOTEK OPERA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.