- Org.nr.
- 877 557 642
- Adresse
- Arboalleen 17, 3048 Drammen
- Hovedeier
- DMC Holding AS, 100 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat4 592 71818,7 % margin
Årsresultat3 619 15214,8 % margin
Egenkapital1 708 91316,2 % av eiendelene
Ansatte17i Aa‑registeret
DMC Regnskap AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 877 557 642
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 23.04.1997
- Registrert
- 26.05.1997
- Adresse
- Arboalleen 17, 3048 Drammen
- Postadresse
- Postboks 4125
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- DMC REGNSKAP AS AVD HURUM983 082 408 · ASKER17 ansatte
- DMC REGNSKAP AS AVD DRAMMEN920 825 729 · DRAMMEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Regnskap og konsulentvirksomhet for andre.
Tidligere navn
- DMC Regnskap AS26.05.1997 til 23.06.1997
- May-Liz Christensen DMC Regnskap AS23.06.1997 til 08.02.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 22 222 349 | 21 661 430 | 19 841 501 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 4 856 | 4 844 | - |
| Sum driftsinntekter | 24 503 862 | 22 306 921 | 22 227 206 | 21 666 274 | 19 841 501 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 13 300 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 13 806 506 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 132 024 | - | - | 32 800 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 15 367 210 | 14 798 641 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 132 024 | 164 824 | - |
| Annen driftskostnad | - | 3 579 173 | 3 290 612 | 3 126 939 | 3 000 715 |
| Sum driftskostnader | 19 911 145 | 18 462 009 | 18 789 845 | 18 090 404 | 16 853 322 |
| Driftsresultat | 4 592 718 | 3 844 912 | 3 437 360 | 3 575 870 | 2 988 179 |
| Annen renteinntekt | - | - | 23 949 | 14 565 | 3 454 |
| Annen finansinntekt | - | - | 4 859 | 3 938 | 4 114 |
| Sum finansinntekter | 47 064 | 27 738 | 28 808 | 18 503 | 7 568 |
| Annen rentekostnad | - | - | 4 645 | 1 329 | 6 |
| Sum finanskostnader | 278 | 0 | −4 645 | −1 329 | 6 |
| Netto finans | 46 786 | 27 738 | 24 163 | 17 174 | 7 562 |
| Resultat før skatt | 4 639 504 | 3 872 650 | - | - | 2 995 742 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 851 902 | - | - | 669 471 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 326 271 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 3 461 523 | 3 593 045 | - |
| Skattekostnad | - | - | 783 571 | 790 462 | - |
| Årsresultat | 3 619 152 | 3 020 748 | 2 677 952 | 2 802 583 | 2 326 271 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 326 271 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 2 652 000 | 2 730 000 | 2 340 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −13 729 |
| Annen egenkapital | - | - | 25 952 | 72 583 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 677 952 | 2 802 583 | 2 326 271 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 21 999 | 21 999 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 21 999 | 21 999 |
| Kontormaskiner | - | - | - | - | 32 801 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 1 056 193 | 1 188 217 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 056 193 | 1 188 217 | 32 801 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 792 145 | 924 169 | 1 056 193 | 1 210 216 | 54 800 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | 2 625 378 | 2 355 254 | 1 647 631 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 744 065 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 131 050 | 494 733 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 567 243 | 557 243 | 557 243 |
| Sum fordringer | - | - | 3 323 670 | 3 407 230 | 2 948 939 |
| Andeler i Byen Vår Drammen | - | - | - | - | 200 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 200 | 200 | - |
| Sum investeringer | - | - | 200 | - | 200 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 5 248 432 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 4 215 132 | 4 227 314 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 4 215 132 | 4 227 314 | 5 248 432 |
| Sum omløpsmidler | 9 743 616 | 8 209 230 | 7 539 002 | 7 634 744 | 8 197 571 |
| Sum eiendeler | 10 535 760 | 9 133 399 | 8 595 195 | 8 844 959 | 8 252 371 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 287 013 | 1 261 061 | 1 188 478 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 608 913 | 1 343 761 | 1 287 013 | 1 261 061 | 1 188 478 |
| Sum egenkapital | 1 708 913 | 1 443 761 | 1 387 013 | 1 361 061 | 1 288 478 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 8 958 | 8 958 | - |
| Leverandørgjeld | - | - | 56 069 | 245 977 | 155 768 |
| Betalbar skatt | - | - | 13 572 | 20 462 | 6 518 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 2 495 991 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 2 393 213 | 2 371 694 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 3 400 000 | 3 500 000 | 3 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 336 370 | 1 336 808 | 1 305 616 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 826 848 | 7 689 638 | 7 208 182 | 7 483 899 | 6 963 893 |
| Sum gjeld | 8 826 848 | 7 689 638 | 7 208 182 | 7 483 899 | 6 963 893 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 8 595 195 | - | 8 252 371 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▲ | 1,07 | 1,05 | 1,02 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,17▼ | 5,33 | 5,20 | 5,50 | 5,40 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,2 %▲ | 43,7 % | 39,7 % | 42,0 % | 36,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,7 %▲ | 17,2 % | 15,5 % | 16,5 % | 15,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,8 %▲ | 13,5 % | 12,0 % | 12,9 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,2 %▲ | 15,8 % | 16,1 % | 15,4 % | 15,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 441 404
- Resultat per ansatt, kroner
- 270 160
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
DMC Regnskap AS18,7 %
24,5 mill. 17 ansatte 2025
0 %5101520
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
DMC Regnskap AS18,7 % 24,5 mill.17 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | May-Liz Christensen | 1961 |
| Styrets leder | Dag Christensen | 1959 |
| Styremedlem | May-Liz Christensen | 1961 |
| Styremedlem | Jon Anders Hindhamar | 1965 |
| Revisor | SANT REVISJON AS996 123 057 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DMC Holding AS100,0 %Drammen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- DMC Holding AS
- DMC Regnskap AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BYEN VÅR DRAMMEN AS0,12 %865 936 702 · 42 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.