- Org.nr.
- 994 829 661
- Adresse
- Tangvallveien 131, 3961 Stathelle
- Hovedeier
- VIDAR HEGGE-OLSEN HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat650 3424,6 % margin
EBITDA666 104før av- og nedskrivninger
Årsresultat383 2492,7 % margin
Egenkapital946 49313,6 % av eiendelene
Doormax AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 829 661
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 25.11.2009
- Registrert
- 30.11.2009
- Adresse
- Tangvallveien 131, 3961 Stathelle
- Kommune
- Bamble
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Doormax AS984 778 198 · BAMBLE8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg, montering og service av industriporter og villaporter samt det som naturlig knytter seg til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 061 726 | 13 752 850 | - | 13 533 525 | - |
| Annen driftsinntekt | 61 692 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 14 123 418 | 13 752 850 | 13 237 076 | 13 533 525 | 13 709 349 |
| Varekostnad | 5 874 714 | 5 451 280 | 6 540 644 | 6 602 311 | 5 961 873 |
| Lønnskostnad Il, | 4 816 792 | 5 095 697 | - | 4 734 766 | - |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 20 598 | 19 764 | 9 315 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 15 762 | 20 591 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 765 809 | 2 710 483 | 2 464 575 | 2 610 660 | 2 486 679 |
| Sum driftskostnader | 13 473 076 | 13 278 051 | 13 663 586 | 13 967 501 | - |
| Driftsresultat | 650 342 | 474 799 | −426 510 | −433 977 | 1 021 643 |
| Annen renteinntekt | 16 201 | 3 119 | - | 22 190 | - |
| Sum finansinntekter | 16 201 | 3 119 | 8 385 | 22 190 | 38 756 |
| Annen rentekostnad | 170 163 | 159 481 | - | 96 074 | - |
| Sum finanskostnader | 170 163 | 159 481 | 113 689 | 96 074 | 88 056 |
| Netto finans | −153 962 | −156 361 | −105 304 | −73 884 | −49 300 |
| Resultat før skatt | - | - | −531 814 | −507 861 | 972 344 |
| Resultat før skattekostnad | 496 380 | 318 438 | - | - | - |
| Skattekostnad | 113 131 | 75 315 | −1 441 | −111 656 | 213 915 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −396 204 | - |
| Årsresultat | 383 249 | 243 123 | −530 373 | −396 205 | 758 429 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −396 205 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −396 205 | - |
| Overføring annen innskutt egenkapital | −401 102 | 0 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 401 102 | 267 027 | - | - | - |
| Udekket tap | 23 904 | −23 904 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 359 344 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 12 090 | 27 852 | - | 69 041 | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 090 | 27 852 | - | 69 041 | - |
| Andre fordringer | - | - | - | 140 668 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | 140 668 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 090 | 27 852 | 189 111 | 209 709 | 204 473 |
| Varer | 2 973 396 | 2 503 765 | - | 2 116 673 | - |
| Sum varer | - | - | - | 2 116 673 | - |
| Kundefordringer | 1 864 116 | 1 299 063 | - | 1 479 324 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 152 439 | 223 991 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 355 000 | 1 528 517 | - | 2 282 977 | - |
| Sum fordringer | 3 371 555 | 3 051 571 | - | 3 991 545 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 618 876 | 196 025 | - | 374 303 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 618 876 | 196 025 | - | 374 303 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 963 827 | 5 751 361 | 7 443 825 | 6 482 521 | 6 400 276 |
| Sum eiendeler | 6 975 917 | 5 779 213 | 7 632 936 | 6 692 230 | 6 604 750 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | - | 872 097 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | - | 988 251 | 972 097 | 638 004 |
| Annen egenkapital | 846 493 | 888 251 | - | 40 373 | - |
| Udekket tap | 0 | 23 904 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 846 493 | - | 0 | 40 373 | 436 578 |
| Sum egenkapital | 946 493 | 964 346 | 988 251 | 1 012 470 | 1 074 582 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 1 441 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 1 441 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 062 888 | 1 255 829 | - | 983 813 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 062 888 | 1 255 829 | - | 983 813 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 429 293 | 985 254 | 1 175 736 |
| Leverandørgjeld | 2 069 443 | - | - | 2 418 020 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 677 529 | - | - | 1 600 411 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 514 233 | 948 054 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 705 332 | 762 897 | - | 676 075 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 966 537 | 3 559 038 | 5 215 393 | 4 694 506 | 4 354 432 |
| Sum gjeld | 6 029 425 | 4 814 867 | 6 644 686 | 5 679 760 | 5 530 168 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 975 918 | 5 779 213 | - | 6 692 230 | - |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | 100 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,40▼ | 1,62 | 1,43 | 1,38 | 1,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,37▲ | 4,99 | 6,72 | 5,61 | 5,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,5 %▲ | 7,1 % | −5,8 % | −6,2 % | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▲ | 3,5 % | −3,2 % | −3,2 % | 7,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,7 %▲ | 1,8 % | −4,0 % | −2,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,6 %▼ | 16,7 % | 12,9 % | 15,1 % | 16,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 569 269
- Resultat per ansatt, kroner
- 72 260
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Doormax AS4,6 %
14,1 mill. 9 ansatte 2025
−2 %0246
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 375 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 661 ansatte 2025
Doormax AS4,6 % 14,1 mill.9 ansatte 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.666 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vidar Hegge-Olsen | 1975 |
| Varamedlem | Børre-Stian Johnsen | 1974 |
| Revisor | EVJEN REVISJON AS915 638 384 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIDAR HEGGE-OLSEN HOLDING AS100,0 %Stathelle · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VIDAR HEGGE-OLSEN HOLDING AS
- Grenland Vaktmesterkompani AS100,0 %
- GVK Maskin AS100,0 %
- Doormax AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.