- Org.nr.
- 927 152 002
- Adresse
- c/o Øyvind Skar, Smørsoppveien 28, 1476 Rasta
Driftsresultat−9 210ikke oppgitt
Årsresultat574 140ikke oppgitt
Egenkapital4 282 27198,8 % av eiendelene
Dpoint AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 152 002
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 23.04.2021
- Registrert
- 26.05.2021
- Adresse
- c/o Øyvind Skar, Smørsoppveien 28, 1476 Rasta
- Kommune
- Lørenskog
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Lørenskog (278)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Dpoint AS927 176 327 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenester innen ledelse, finansiell informasjon, digitalisering og analyse, utvikling av programvare og analyseprodukter, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette. Deltagelse og investering i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | 1 500 000 | 2 175 450 |
| Annen driftskostnad | 9 210 | 10 201 | 9 156 | 20 697 | 12 389 |
| Sum driftskostnader | 9 210 | 10 201 | 9 156 | 20 697 | 12 389 |
| Driftsresultat | −9 210 | −10 201 | −9 156 | 1 479 303 | 2 163 061 |
| Annen renteinntekt | 754 | 605 | 139 | 288 | - |
| Annen finansinntekt | 396 542 | 974 448 | 287 923 | 141 596 | 8 750 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 548 348 | 925 566 | 426 940 | 152 699 | 252 000 |
| Sum finansinntekter | 945 644 | 1 900 619 | 715 002 | 294 583 | 260 750 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 900 257 | 531 681 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 0 | 1 145 | - |
| Annen finanskostnad | 362 294 | 806 598 | 68 599 | - | 1 395 |
| Sum finanskostnader | 362 294 | 1 706 855 | 600 280 | 1 145 | 1 395 |
| Netto finans | 583 350 | 193 764 | 114 722 | 293 438 | 259 355 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 2 422 416 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 477 492 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 944 924 |
| Resultat før skattekostnad | 574 140 | 183 563 | 105 566 | 1 772 741 | - |
| Skattekostnad | - | - | 1 186 | 321 907 | - |
| Årsresultat | 574 140 | 183 563 | 104 380 | 1 450 834 | 1 944 924 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 574 140 | 183 563 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 574 140 | 183 563 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 574 140 | 183 563 | 104 379 | 1 450 834 | 1 944 925 |
| Sum overføringer og disponeringer | 574 140 | 183 563 | 104 379 | 1 450 834 | 1 944 925 |
| Salgsinntekt | - | - | 0 | 1 500 000 | 2 175 450 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | −233 000 | - | −163 000 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | −233 000 | −233 000 | −163 000 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | −233 000 | −233 000 | −163 000 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 712 500 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 372 | 372 | 1 059 | 0 | - |
| Sum fordringer | 372 | 372 | 1 059 | 0 | 712 500 |
| Markedsbaserte aksjer | 4 193 705 | 3 942 380 | 3 922 480 | 3 468 575 | 2 010 612 |
| Andre finansielle instrumenter | 353 777 | 353 777 | 353 777 | 353 777 | 418 777 |
| Sum investeringer | 4 547 482 | 4 296 157 | 4 276 257 | 3 822 352 | 2 429 389 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 17 417 | 344 602 | 110 252 | 622 837 | 320 843 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 17 417 | 344 602 | 110 252 | 622 837 | 320 843 |
| Sum omløpsmidler | 4 565 271 | 4 641 131 | 4 387 568 | 4 445 189 | 3 462 732 |
| Sum eiendeler | 4 332 271 | 4 408 131 | 4 224 568 | 4 445 189 | 3 462 732 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 4 252 271 | 3 678 131 | 3 494 568 | 3 390 188 | 1 944 925 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 252 271 | 3 678 131 | 3 494 568 | 3 390 188 | 1 944 925 |
| Sum egenkapital | 4 282 271 | 3 708 131 | 3 524 568 | 3 420 188 | 1 969 355 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 50 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 800 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 50 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 800 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 50 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 800 000 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 325 000 | 477 492 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 215 886 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 325 000 | 693 378 |
| Sum gjeld | 50 000 | 700 000 | 700 000 | 1 025 000 | 1 493 378 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 332 271 | 4 408 131 | 4 224 568 | 4 445 188 | 3 462 733 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | 13,68 | 4,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,19 | 0,20 | 0,30 | 0,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,4 %▼ | 43,8 % | 16,3 % | 44,9 % | 70,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 98,6 % | 99,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 96,7 % | 89,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,8 %▲ | 84,1 % | 83,4 % | 76,9 % | 56,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Skar | 1974 |
| Styrets leder | Øyvind Skar | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ØYVIND SKAR100,0 %f. 1974 · Rasta · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SATS ASA0,01 %996 739 848 · 30 000 ordinære aksjer
- ELMERA GROUP ASA0,01 %920 153 577 · 10 000 ordinære aksjer
- Nordic Semiconductor ASA0,01 %966 011 726 · 16 000 ordinære aksjer
- Protector Forsikring ASA0,00 %985 279 721 · 830 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.