- Org.nr.
- 920 623 395
- Adresse
- Heidmanns gate 84, 2317 Hamar
Driftsresultat−1 530ikke oppgitt
Årsresultat2 707 632ikke oppgitt
Egenkapital1 944 37623,4 % av eiendelene
DRAG AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 623 395
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 10.03.2018
- Registrert
- 20.03.2018
- Adresse
- Heidmanns gate 84, 2317 Hamar
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Hamar (479)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i eiendom, aksjer og hva hermed står i forbindelse, samt drive utleie av bebygget fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 6 | 17 |
| Sum driftskostnader | 1 530 | - | - | 6 | 17 |
| Driftsresultat | −1 530 | - | - | −6 | −17 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 300 000 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 180 000 | - |
| Sum finansinntekter | 3 115 882 | 641 | - | 180 000 | 300 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 146 427 | 123 943 |
| Sum finanskostnader | 406 720 | 599 089 | 213 048 | 146 427 | 123 943 |
| Netto finans | 2 709 162 | −598 448 | - | 33 573 | 176 057 |
| Resultat før skatt | 2 707 632 | −598 448 | −213 048 | 33 568 | 176 041 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 33 568 | 176 041 |
| Årsresultat | 2 707 632 | −598 448 | −213 048 | 33 568 | 176 041 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 33 568 | 176 041 |
| Totalresultat | - | - | - | 33 568 | 176 041 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 176 041 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 33 568 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 33 568 | 176 041 |
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 5 927 000 | 4 228 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 5 927 000 | 4 228 000 |
| Sum anleggsmidler | 8 236 589 | 5 794 811 | 5 927 000 | 5 927 000 | 4 228 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 44 531 | 34 436 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 44 531 | 34 436 |
| Sum omløpsmidler | 59 879 | 44 531 | 44 531 | 44 531 | 34 436 |
| Sum eiendeler | 8 296 468 | 5 839 342 | 5 971 531 | 5 971 531 | 4 262 436 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | - | - | 4 430 | 4 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 34 430 | 34 430 | 34 430 | 34 430 | 34 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 13 810 | −19 758 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 909 946 | −797 686 | −199 238 | 13 810 | −19 758 |
| Sum egenkapital | 1 944 376 | −763 256 | −164 808 | 48 240 | 14 672 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 5 923 291 | 4 247 764 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 5 923 291 | 4 247 764 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 350 574 | 6 602 598 | 6 136 339 | 5 923 291 | 4 247 764 |
| Sum gjeld | 6 352 093 | 6 602 598 | 6 136 339 | 5 923 291 | 4 247 764 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 5 971 531 | 4 262 436 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 519 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 39,42 | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,27▲ | −8,65 | −37,23 | 122,79 | 289,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,1 % | - | - | 3,5 % | 7,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,4 %▲ | −13,1 % | −2,8 % | 0,8 % | 0,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gard Utkilen | 1972 |
| Styrets leder | Gard Utkilen | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GARD UTKILEN100,0 %f. 1972 · Hamar · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Nordlys Management AS10,3 %925 314 641 · 2 000 A-aksjer
- Industriveien 30 AS6,00 %825 132 902 · 600 A-aksjer
- ABLER AS5,00 %928 176 606 · 5 000 ordinære aksjer
- M37 HOLDING AS2,00 %920 044 778 · 200 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.