- Org.nr.
- 989 228 080
- Telefon
- 99271851
- Adresse
- Camilla Colletts vei 21, 3612 Kongsberg
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−38 220ikke oppgitt
Årsresultat307 918ikke oppgitt
Egenkapital2 872 30599,8 % av eiendelene
Dramdal Holding AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er investering og deltakelse i andre virksomheter og det som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 38 220 | 36 484 | 30 635 | 23 325 | 21 606 |
| Sum driftskostnader | 38 220 | 36 484 | 30 635 | 23 325 | 21 606 |
| Driftsresultat | −38 220 | −36 484 | −30 635 | −23 325 | −21 606 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 50 857 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 300 000 | 300 000 | 400 000 | 400 000 | - |
| Annen renteinntekt | 48 208 | 43 747 | 34 869 | 10 814 | 3 658 |
| Annen finansinntekt | - | - | 326 | 291 | 378 652 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 8 942 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 84 | - | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 26 738 | 29 568 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 348 208 | 370 569 | 464 763 | 411 105 | 442 109 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 24 | 0 | 0 | 34 445 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 7 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 24 | 7 | 0 | 34 445 | - |
| Netto finans | 348 184 | 370 562 | 464 763 | 376 660 | 442 109 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 420 502 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 420 502 |
| Resultat før skattekostnad | 309 964 | 334 077 | 434 128 | 353 336 | - |
| Skattekostnad | 2 046 | 0 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | 307 918 | 334 077 | 434 128 | 353 336 | 420 502 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 420 502 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 420 502 |
| Tilleggsutbytte | 0 | 0 | 470 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 307 918 | 334 077 | −35 872 | 353 336 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 434 128 | 353 336 | 420 502 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 104 337 | 104 337 | 104 337 | 104 337 | 104 337 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 337 | 104 337 | 104 337 | 104 337 | 104 337 |
| Sum anleggsmidler | 104 337 | 104 337 | 104 337 | 104 337 | 104 337 |
| Konsernfordringer | 1 099 686 | 799 686 | 899 686 | 899 686 | 499 686 |
| Sum fordringer | 1 099 686 | 799 686 | 899 686 | 899 686 | 499 686 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 180 684 |
| Andre finansielle instrumenter | 200 968 | 200 992 | 174 912 | 145 750 | - |
| Sum investeringer | 200 968 | 200 992 | 174 912 | 145 750 | 180 684 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 128 138 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 472 726 | 1 461 397 | 1 051 374 | 1 122 056 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 472 726 | 1 461 397 | 1 051 374 | 1 122 056 | 1 128 138 |
| Sum omløpsmidler | 2 773 380 | 2 462 075 | 2 125 972 | 2 167 492 | 1 808 509 |
| Sum eiendeler | 2 877 717 | 2 566 412 | 2 230 309 | 2 271 829 | 1 912 846 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 52 939 | 52 939 | 52 939 | 52 939 | 52 939 |
| Sum innskutt egenkapital | 152 939 | 152 939 | 152 939 | 152 939 | 152 939 |
| Annen egenkapital | 2 719 366 | 2 411 448 | 2 077 370 | 2 113 242 | 1 759 907 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 719 366 | 2 411 448 | 2 077 370 | 2 113 242 | 1 759 907 |
| Sum egenkapital | 2 872 305 | 2 564 387 | 2 230 309 | 2 266 181 | 1 912 846 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 5 648 | - |
| Leverandørgjeld | 3 366 | 2 025 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 2 046 | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 412 | 2 025 | 0 | 5 648 | - |
| Sum gjeld | 5 412 | 2 025 | 0 | 5 648 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 877 717 | 2 566 412 | 2 230 309 | 2 271 829 | 1 912 846 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 512,45▼ | 1 215,84 | - | 383,76 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,4 %▼ | 13,9 % | 19,3 % | 18,5 % | 22,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▼ | 99,9 % | 100,0 % | 99,8 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bent Dramdal | 1963 |
| Varamedlem | Hans-Arne Risnes | 1957 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | MERKUR REGNSKAP SA985 836 949 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BENT DRAMDAL100,0 %f. 1963 · Kongsberg · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TANNLEGE BENT DRAMDAL AS100,0 %912 066 274 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.