- Org.nr.
- 920 024 092
- Adresse
- Hognesaunvegen 96, 7513 Stjørdal
- Hovedeier
- Hastadklev Holding AS, 75,2 %
Driftsresultat804 2232,7 % margin
EBITDA839 655før av- og nedskrivninger
Årsresultat449 8201,5 % margin
Egenkapital2 804 52020,5 % av eiendelene
Dravia AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 024 092
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 22.11.2017
- Registrert
- 05.12.2017
- Adresse
- Hognesaunvegen 96, 7513 Stjørdal
- Kommune
- Stjørdal
- Aksjekapital
- 39 900
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Dravia AS920 050 697 · STJØRDAL7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av hengere, bilrekvisita og utstyr til motorkjøretøy, samt det som naturlig følger med slik virksomhet.
Tidligere navn
- Hastadklev AS05.12.2017 til 18.03.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 29 848 451 | 25 667 582 | 23 595 005 | 24 792 755 | - |
| Annen driftsinntekt | 13 678 | 40 451 | 353 828 | 29 388 | - |
| Sum driftsinntekter | 29 862 129 | 25 708 033 | 23 948 833 | 24 822 143 | 26 424 065 |
| Varekostnad | 20 945 097 | 17 526 111 | 16 000 776 | 16 808 481 | 18 406 112 |
| Lønnskostnad | 4 389 552 | 3 889 472 | 3 855 664 | 3 096 664 | 2 553 390 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 35 432 | 171 897 | 233 576 | 290 825 | 255 467 |
| Annen driftskostnad | 3 687 824 | 2 143 160 | 5 563 538 | 4 207 945 | 3 247 232 |
| Sum driftskostnader | 29 057 905 | 23 730 640 | 25 653 554 | 24 403 914 | 24 462 200 |
| Driftsresultat | 804 223 | 1 977 393 | −1 704 721 | 418 229 | 1 961 864 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | −907 580 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 26 609 | 26 714 | 13 190 | 10 611 | - |
| Annen finansinntekt | 14 981 | 7 483 | 119 801 | 41 785 | - |
| Sum finansinntekter | 41 590 | −873 383 | 132 991 | 52 396 | 36 168 |
| Annen rentekostnad | 220 500 | 192 467 | 243 164 | 164 336 | - |
| Annen finanskostnad | 48 621 | 53 329 | 34 667 | 27 514 | - |
| Sum finanskostnader | 269 121 | 245 796 | 277 830 | 191 849 | 197 238 |
| Netto finans | −227 532 | −1 119 179 | −144 839 | −139 453 | −161 070 |
| Resultat før skatt | 576 692 | 858 214 | −1 849 561 | 278 776 | 1 800 794 |
| Skattekostnad | 126 872 | 188 714 | −406 702 | 61 420 | 396 175 |
| Årsresultat | 449 820 | 669 500 | −1 442 858 | 217 356 | 1 404 619 |
| Annen egenkapital | 449 820 | 669 500 | −1 442 858 | 217 356 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −1 442 858 | 217 356 | - |
| Utsatt skattefordel | 136 197 | 263 069 | 451 783 | 45 081 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 136 197 | 263 069 | 451 783 | 45 081 | - |
| Maskiner og anlegg | 13 267 | - | 29 187 | 37 147 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 6 093 | 33 565 | 162 104 | 430 078 | - |
| Sum varige driftsmidler | 19 360 | 54 792 | 191 291 | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | 907 850 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 907 850 | - |
| Sum anleggsmidler | 155 557 | 317 861 | 643 074 | 1 420 156 | 1 238 912 |
| Varer | 10 205 839 | 8 301 070 | 9 060 524 | 9 499 556 | - |
| Sum varer | - | - | 9 060 524 | 9 499 556 | - |
| Kundefordringer | 1 945 521 | 785 897 | 1 044 182 | 976 386 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 531 996 | 399 608 | 347 303 | 243 115 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 2 477 517 | 1 185 505 | 1 391 485 | 1 219 501 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 834 808 | 1 079 059 | 103 403 | 182 443 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 834 808 | 1 079 059 | 103 403 | 182 443 | - |
| Sum omløpsmidler | 13 518 164 | 10 565 634 | 10 555 412 | 10 901 500 | 9 750 075 |
| Sum eiendeler | 13 673 721 | 10 883 495 | 11 198 487 | 12 321 656 | 10 988 987 |
| Aksjekapital | 39 900 | 39 900 | 39 900 | 39 900 | - |
| Overkurs | 240 100 | 240 100 | 240 100 | 240 100 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 280 000 | - | 280 000 | - | 280 000 |
| Annen egenkapital | 2 524 520 | 2 074 701 | 1 405 201 | 2 848 059 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 524 520 | - | 1 405 201 | - | 2 630 703 |
| Sum egenkapital | 2 804 520 | 2 354 701 | 1 685 201 | 3 128 059 | 2 910 703 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Obligasjonslån | 2 832 000 | - | 1 223 557 | 2 326 346 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 137 740 | 832 983 | 495 327 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 967 956 | - | 3 181 869 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 799 956 | 4 284 654 | 4 405 426 | 4 736 903 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 405 426 | 4 736 903 | 3 331 541 |
| Leverandørgjeld | 4 899 158 | 2 594 950 | 2 790 171 | - | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 83 139 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 329 764 | 877 179 | 814 029 | 654 601 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 840 323 | - | 670 677 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 069 245 | 4 244 140 | 5 107 861 | 4 456 694 | 4 746 743 |
| Sum gjeld | 10 869 200 | 8 528 794 | 9 513 286 | 9 193 597 | 8 078 284 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 673 721 | 10 883 495 | 11 198 487 | 12 321 656 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,91▼ | 2,49 | 2,07 | 2,45 | 2,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,88▲ | 3,62 | 5,65 | 2,94 | 2,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▼ | 10,0 % | −13,4 % | 4,0 % | 18,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,7 %▼ | 7,7 % | −7,1 % | 1,7 % | 7,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▼ | 2,6 % | −6,0 % | 0,9 % | 5,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,5 %▼ | 21,6 % | 15,0 % | 25,4 % | 26,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 266 018
- Resultat per ansatt, kroner
- 114 889
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Dravia AS2,7 %
29,9 mill. 7 ansatte 2025
−10 %−505
Bestdrive Norway AS−7,8 % 835,7 mill.270 ansatte 2025
Vianor AS2,5 % 1 585,1 mill.483 ansatte 2025
Dravia AS2,7 % 29,9 mill.7 ansatte 2025
Thansen AS4,9 % 1 143,6 mill.485 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.820.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Gunnar Ødegård | 1978 |
| Styrets leder | Thomas Lidal Jamne | 1976 |
| Styremedlem | Jan Håvard Hastadklev | 1971 |
| Styremedlem | Bente Ertsgaard | 1962 |
| Styremedlem | Jan Gunnar Ødegård | 1978 |
| Styremedlem | Leif Anders Hastadklev | 1976 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hastadklev Holding AS75,2 %Stjørdal · 100 ordinære aksjer
- Marmic AS24,8 %Hell · 33 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hastadklev Holding AS
- Industrivegen 6 Stjørdal AS100,0 %
- Hognesaunveien 98 AS100,0 %
- MERÅKER BIL OG FRITID AS80,0 %
- Valborgveien 1 AS75,0 %
- VENUSVEIEN 8B AS75,0 %
- ONIT AS60,0 %
- Dravia AS75,2 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.