- Org.nr.
- 929 234 367
- Adresse
- Jon Sivertsens veg 4A, 7022 Trondheim
- Hovedeier
- Delsen Holding AS, 80 %
Driftsresultat−631 486−6,7 % margin
EBITDA−624 886før av- og nedskrivninger
Årsresultat−749 548−8,0 % margin
Egenkapital−1 150 085−25,6 % av eiendelene
Dsolve AS er et aksjeselskap innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, under avvikling, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 234 367
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.04.2022
- Registrert
- 20.05.2022
- Adresse
- Jon Sivertsens veg 4A, 7022 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 72.100 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Trondheim (130)
- Aksjekapital
- 34 334
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Dsolve AS929 250 036 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
dSolve er et selskap som fokuserer på å utvikle teknologi som skal brukes i brønnintervensjon og plugging av petroleumsbrønner.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 416 096 | 2 120 000 | 360 000 | 0 |
| Annen driftsinntekt | - | 3 166 536 | 1 785 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 9 416 096 | 5 286 536 | 2 145 000 | 0 |
| Varekostnad | 6 550 929 | - | - | - |
| Lønnskostnad | −24 635 | 472 830 | 1 737 | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 600 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 514 688 | 5 968 775 | 2 003 849 | 2 |
| Sum driftskostnader | 10 047 582 | 6 441 605 | 2 005 586 | 2 |
| Driftsresultat | −631 486 | −1 155 069 | 139 414 | −2 |
| Annen renteinntekt | 78 351 | 82 684 | - | - |
| Annen finansinntekt | 917 | 628 | 19 | - |
| Sum finansinntekter | 79 268 | 83 312 | 19 | 0 |
| Annen finanskostnad | 4 707 | 718 | 143 | - |
| Sum finanskostnader | 4 707 | 718 | 143 | 0 |
| Netto finans | 74 560 | 82 595 | −124 | 0 |
| Resultat før skatt | −556 926 | −1 072 475 | 139 290 | −2 |
| Skattekostnad | - | - | −762 | −1 225 |
| Skattekostnad på resultat | 192 622 | −314 718 | - | - |
| Årsresultat | −749 548 | −757 757 | 140 052 | 1 224 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −749 548 | −757 757 | - | - |
| Totalresultat | −749 548 | −757 757 | - | - |
| Udekket tap | −749 548 | −757 757 | 140 052 | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 1 224 |
| Sum overføringer og disponeringer | −749 548 | −757 757 | 140 052 | 1 224 |
| Utsatt skattefordel | 124 084 | 316 706 | 1 987 | 1 225 |
| Sum immaterielle eiendeler | 124 084 | 316 706 | 1 987 | 1 225 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 33 382 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 33 382 | - | 0 | 0 |
| Andre langsiktige fordringer | 421 615 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 421 615 | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 579 080 | 316 706 | 1 987 | 1 225 |
| Kundefordringer | 1 921 400 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 231 092 | 1 043 537 | 385 521 | - |
| Konsernfordringer | - | 18 245 | - | - |
| Sum fordringer | 2 152 492 | 1 061 782 | 385 521 | 0 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 3 275 026 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 764 300 | 2 452 454 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 764 300 | 2 452 454 | 3 275 026 | 24 429 |
| Sum omløpsmidler | 3 916 792 | 3 514 236 | 3 660 547 | 24 429 |
| Sum eiendeler | 4 495 872 | 3 830 942 | 3 662 535 | 25 654 |
| Aksjekapital | 34 334 | 34 334 | 30 000 | - |
| Overkurs | 1 295 866 | 1 295 866 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 324 630 | 1 324 630 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 1 224 |
| Udekket tap | 2 474 715 | 1 725 167 | 967 411 | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 474 715 | −1 725 167 | −967 411 | 1 224 |
| Sum egenkapital | −1 150 085 | −400 537 | −942 981 | 25 654 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 219 830 | 3 838 075 | 3 838 075 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 219 830 | 3 838 075 | 3 838 075 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 219 830 | 3 838 075 | 3 838 075 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 410 111 | 340 088 | 283 219 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 6 260 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 016 016 | 47 055 | 484 221 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 426 127 | 393 404 | 767 440 | 0 |
| Sum gjeld | 5 645 957 | 4 231 479 | 4 605 515 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 495 872 | 3 830 942 | 3 662 535 | 25 654 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,88▼ | 8,93 | 4,77 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,91▲ | −10,56 | −4,88 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,3 %▲ | −28,6 % | 7,6 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,7 %▲ | −21,8 % | 6,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,0 %▲ | −14,3 % | 6,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,6 %▼ | −10,5 % | −25,7 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Dsolve AS−6,7 %
9,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−7,5 %−5,0−2,50,02,5
Dsolve AS−6,7 % 9,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NORCE RESEARCH AS−6,7 % 1 303,6 mill.725 ansatte 2025
INSTITUTT FOR ENERGITEKNIKK STI1,0 % 1 097,2 mill.559 ansatte 2025
Sintef AS1,3 % 2 987,4 mill.1 514 ansatte 2025
−7,5 %−5,0−2,50,02,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 72.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Carlos Javier Delgado | 1975 |
| Styrets leder | Carlos Javier Delgado | 1975 |
| Styremedlem | Adam Mark Alexander Todd | 1977 |
| Regnskapsfører | TRONES CONSULTING & ACCOUNTING SERVICES AS923 003 703 | - |
| Bostyrer | Ikke oppgitt | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Delsen Holding AS80,0 %Trondheim · 27 467 ordinære aksjer
- ARCHER NORGE AS20,0 %Sandnes · 6 867 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Delsen Holding AS
- Dsolve AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.