- Org.nr.
- 913 402 588
- Adresse
- Stangelandsvegen 170, 4354 Voll
Driftsresultat−248 266−11,2 % margin
EBITDA−1 866før av- og nedskrivninger
Årsresultat−331 721−15,0 % margin
Egenkapital2 445 51637,5 % av eiendelene
Dynsol AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 402 588
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 24.02.2014
- Registrert
- 25.03.2014
- Adresse
- Stangelandsvegen 170, 4354 Voll
- Kommune
- Klepp
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Dynsol AS913 437 519 · KLEPP
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skal som uavhengig ingeniør/konsulent tilby risiko-, sikkerhet- og miljørelatert konsulenttjeneste innen bygg, infrastruktur og industri.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 817 758 | 3 097 271 | 3 582 672 | 6 531 010 | - |
| Annen driftsinntekt | 399 995 | 419 720 | 102 000 | 180 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 217 753 | 3 516 991 | 3 684 672 | 6 711 010 | 4 599 307 |
| Varekostnad | 328 258 | 251 767 | 794 834 | 1 583 363 | 70 630 |
| Lønnskostnad | 1 561 727 | 1 718 216 | 2 506 175 | 3 300 088 | 2 314 662 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 246 400 | 246 400 | 246 400 | - | - |
| Annen driftskostnad | 329 634 | 1 100 616 | 388 749 | 597 449 | 442 409 |
| Sum driftskostnader | 2 466 019 | 3 317 000 | 3 936 158 | 5 480 900 | 2 827 700 |
| Driftsresultat | −248 266 | 199 991 | −251 486 | 1 230 110 | 1 771 607 |
| Annen renteinntekt | 16 747 | 60 848 | 68 828 | 11 261 | - |
| Annen finansinntekt | 32 986 | 6 954 | 156 087 | 293 392 | - |
| Sum finansinntekter | 49 733 | 67 802 | 224 915 | 304 653 | 5 182 |
| Annen rentekostnad | 112 589 | 156 089 | 111 036 | 67 843 | - |
| Annen finanskostnad | 20 599 | 6 671 | 30 460 | 153 568 | - |
| Sum finanskostnader | 133 189 | 162 760 | 141 496 | 221 411 | 90 475 |
| Netto finans | −83 456 | −94 958 | 83 419 | 83 242 | −85 293 |
| Resultat før skatt | - | - | −168 068 | 1 313 352 | 1 686 313 |
| Resultat før skattekostnad | −331 721 | 105 033 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 76 030 | 17 228 | 289 736 | 370 989 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −185 296 | 1 023 616 | - |
| Årsresultat | −331 721 | 29 003 | −185 296 | 1 023 616 | 1 315 324 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −331 721 | 29 003 | −185 296 | 1 023 616 | - |
| Totalresultat | −331 721 | 29 003 | −185 296 | 1 023 616 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −331 721 | 29 003 | −185 296 | 1 023 616 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −331 721 | 29 003 | −185 296 | 1 023 616 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 421 742 | 5 668 142 | 5 914 542 | 6 160 942 | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 421 742 | 5 668 142 | 5 914 542 | 6 160 942 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 102 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 390 181 | 390 181 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 390 181 | 390 181 | - | 102 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 811 923 | 6 058 323 | 5 914 542 | 6 161 044 | 6 160 942 |
| Kundefordringer | - | 118 519 | 122 416 | 1 157 869 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 53 948 | 45 433 | 39 270 | 249 392 | - |
| Sum fordringer | 53 948 | 163 952 | 161 686 | 1 407 261 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 650 726 | 1 042 524 | 2 396 727 | 2 841 161 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 650 726 | 1 042 524 | 2 396 727 | 2 841 161 | - |
| Sum omløpsmidler | 704 674 | 1 206 476 | 2 558 412 | 4 248 422 | 1 910 658 |
| Sum eiendeler | 6 516 597 | 7 264 799 | 8 472 954 | 10 409 466 | 8 071 600 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 415 516 | 2 747 238 | 2 718 235 | 2 903 530 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 415 516 | 2 747 238 | 2 718 235 | 2 903 530 | 1 879 914 |
| Sum egenkapital | 2 445 516 | 2 777 238 | 2 748 235 | 2 933 530 | 1 909 914 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 413 076 | 1 462 652 | 1 508 137 | 1 555 498 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 413 076 | 1 462 652 | 1 508 137 | 1 555 498 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 413 076 | 1 462 652 | 1 508 137 | 1 555 498 | 1 612 442 |
| Leverandørgjeld | 116 315 | 21 896 | 30 566 | 984 548 | - |
| Betalbar skatt | - | 76 030 | 17 228 | 289 736 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 45 428 | 133 550 | 424 493 | 418 248 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 496 262 | 2 793 433 | 3 744 296 | 4 227 905 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 658 005 | 3 024 909 | 4 216 583 | 5 920 438 | 4 549 243 |
| Sum gjeld | 4 071 080 | 4 487 561 | 5 724 720 | 7 475 936 | 6 161 685 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 516 597 | 7 264 799 | 8 472 954 | 10 409 466 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,27▼ | 0,40 | 0,61 | 0,72 | 0,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,66▲ | 1,62 | 2,08 | 2,55 | 3,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,9 %▼ | 3,4 % | −0,3 % | 16,6 % | 22,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −11,2 %▼ | 5,7 % | −6,8 % | 18,3 % | 38,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,0 %▼ | 0,8 % | −5,0 % | 15,3 % | 28,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,5 %▼ | 38,2 % | 32,4 % | 28,2 % | 23,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Dynsol AS−11,2 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
Dynsol AS−11,2 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gisle Obrestad | 1965 |
| Styremedlem | A F M Kamrul Islam | 1977 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- A F M KAMRUL ISLAM80,0 %f. 1977 · Stavanger · 800 ordinære aksjer
- GISLE OBRESTAD20,0 %f. 1965 · Voll · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.