- Org.nr.
- 996 311 627
- Adresse
- Kovesand 1, 3864 Rauland
Driftsresultat28 0916,7 % margin
Årsresultat7 929 368
Egenkapital769 873 14199,1 % av eiendelene
Dyranut AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 311 627
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 25.08.2010
- Registrert
- 18.12.2010
- Adresse
- Kovesand 1, 3864 Rauland
- Postadresse
- c/o Ard Group AS, Tollbugata 49
- Kommune
- Vinje
- Aksjekapital
- 2 475 800
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Dyranut AS929 455 371 · VINJE · Engroshandel med andre næringsmidler
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og forvaltning av selskaper, aksjer og eiendommer og alt som naturlig hører inn under dette.
Tidligere navn
- NLI UTVIKLING I AS21.12.2010 til 02.10.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 420 000 | - | - | 220 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 420 000 | 600 000 | 300 000 | 220 000 | - |
| Lønnskostnad | 334 701 | - | - | 237 016 | - |
| Annen driftskostnad | 57 208 | - | - | 464 575 | 1 020 583 |
| Sum driftskostnader | 391 909 | 564 139 | 419 619 | 701 591 | 1 020 583 |
| Driftsresultat | 28 091 | 35 861 | −119 619 | −481 591 | −1 020 583 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 899 127 | - | - | - | 15 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 140 412 | - | - | 1 468 720 | 307 266 |
| Annen renteinntekt | 313 508 | - | - | 373 406 | 200 035 |
| Annen finansinntekt | 335 122 | - | - | - | 3 101 713 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 3 266 643 |
| Gevinst finansielle investeringer | 515 194 | - | - | 1 079 355 | - |
| Verdiendring markedsbaserte omløpsmidler | 5 619 333 | - | - | −4 774 803 | - |
| Sum finansinntekter | 8 822 696 | 10 958 186 | 10 139 248 | −1 853 322 | 6 890 657 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 2 553 | - |
| Annen finanskostnad | 520 584 | - | - | 793 832 | 315 769 |
| Sum finanskostnader | 520 584 | 242 199 | 268 925 | 796 384 | 315 769 |
| Netto finans | 8 302 112 | 10 715 987 | 9 870 323 | −2 649 706 | 6 574 888 |
| Resultat før skatt | - | 10 751 848 | 9 750 704 | −3 131 297 | 5 554 305 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 087 808 |
| Resultat før skattekostnad | 8 330 203 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 400 835 | - | - | 560 562 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −3 691 859 | 6 642 113 |
| Årsresultat | 7 929 368 | 9 829 571 | 9 363 881 | −3 691 859 | 6 642 113 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −3 691 859 | 6 642 113 |
| Totalresultat | - | - | - | −3 691 859 | 6 642 113 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −3 691 859 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 929 369 | - | - | - | 6 642 113 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 929 369 | - | - | −3 691 859 | 6 642 113 |
| Utsatt skattefordel | 465 864 | - | - | 1 301 672 | 1 862 234 |
| Sum immaterielle eiendeler | 465 864 | - | - | 1 301 672 | 1 862 234 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 | - | - | 1 | 1 |
| Anlegg under utførelse | - | - | - | 2 135 839 | 2 135 839 |
| Sum varige driftsmidler | 1 | - | - | 2 135 840 | 2 135 840 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Obligasjoner | 2 135 839 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 16 880 513 | - | - | 18 259 057 | 21 528 542 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 19 016 352 | - | - | 18 259 057 | 21 528 542 |
| Sum anleggsmidler | 19 482 217 | 12 191 776 | 15 407 027 | 21 696 569 | 25 526 616 |
| Kundefordringer på datterselskap | 37 500 | - | - | 125 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 85 956 | - | - | 85 956 | 85 956 |
| Sum fordringer | 148 456 | - | - | 210 956 | 100 956 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 685 222 098 | - | - | 685 222 098 | 685 222 098 |
| Markedsbaserte aksjer | 53 556 379 | - | - | 31 898 859 | 34 936 342 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 17 979 390 | - | - | 26 272 137 | 24 517 149 |
| Sum investeringer | 756 757 867 | - | - | 743 393 094 | 744 675 589 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 197 954 | - | - | 135 573 | 2 786 013 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 197 954 | - | - | 135 573 | 2 786 013 |
| Sum omløpsmidler | 757 104 277 | 761 458 106 | 752 946 264 | 743 739 623 | 747 562 558 |
| Sum eiendeler | 776 586 494 | 773 649 882 | 768 353 291 | 765 436 191 | 773 089 174 |
| Aksjekapital | 2 475 800 | - | - | 2 375 800 | 2 375 800 |
| Overkurs | 275 261 934 | - | - | 275 261 934 | 275 261 934 |
| Sum innskutt egenkapital | 277 737 734 | 277 737 734 | 277 737 734 | 277 637 734 | 277 637 734 |
| Annen egenkapital | 492 135 407 | - | - | 465 012 587 | 468 704 446 |
| Sum opptjent egenkapital | 492 135 407 | 484 206 039 | 474 376 468 | 465 012 587 | 468 704 446 |
| Sum egenkapital | 769 873 141 | 761 943 773 | 752 114 202 | 742 650 320 | 746 342 180 |
| Gjeld til aksjonær | 6 397 673 | - | - | 22 497 673 | 26 497 673 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 397 673 | - | - | 22 497 673 | 26 497 673 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 397 673 | 11 405 101 | 15 897 673 | 22 497 673 | 26 497 673 |
| Leverandørgjeld | 34 628 | - | - | 34 628 | 38 941 |
| Skyldig offentlige avgifter | 32 638 | - | - | 40 852 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 24 933 | - | - | 288 | 12 250 |
| Annen kortsiktig gjeld | 223 480 | - | - | 212 430 | 198 130 |
| Sum kortsiktig gjeld | 315 679 | 301 008 | 341 416 | 288 198 | 249 321 |
| Sum gjeld | 6 713 352 | 11 706 109 | 16 239 089 | 22 785 871 | 26 746 994 |
| Sum egenkapital og gjeld | 776 586 493 | - | - | 765 436 191 | 773 089 174 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2 398,34▼ | 2 529,69 | 2 205,36 | 2 580,66 | 2 998,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,02 | 0,02 | 0,03 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,1 %▼ | 1,4 % | 1,3 % | −0,3 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,7 %▲ | 6,0 % | −39,9 % | −218,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 887,9 %▲ | 1 638,3 % | 3 121,3 % | −1 678,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,1 %▲ | 98,5 % | 97,9 % | 97,0 % | 96,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Dyranut AS6,7 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
BRAVIDA NORGE AS4,9 % 5 746,4 mill.3 384 ansatte 2025
Dyranut AS6,7 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ONECO ELEKTRO AS7,2 % 1 961,0 mill.624 ansatte 2025
CAVERION NORGE AS9,0 % 3 809,2 mill.1 831 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Børre Loe Nordheim-Larsen | 1955 |
| Styrets leder | Børre Loe Nordheim-Larsen | 1955 |
| Styremedlem | Olaug Ryen | 1959 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BØRRE LOE NORDHEIM-LARSEN100,0 %f. 1955 · Rauland · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ARD GROUP AS100,0 %998 474 272 · 3 500 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.