- Org.nr.
- 924 721 146
- Adresse
- Svinesundsveien 336, 1788 Halden
- Hovedeier
- GG Næring AS, 100 %
Driftsresultat−43 722ikke oppgitt
Årsresultat−146 117ikke oppgitt
Egenkapital300 00210,8 % av eiendelene
E6 SVINESUND 4 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 721 146
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 20.11.2019
- Registrert
- 09.03.2020
- Adresse
- Svinesundsveien 336, 1788 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 226 631
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp salg og utvikling av eiendom, herunder kjøp av datterselskap og tilknyttet selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 43 722 | - | - | 1 303 | 6 212 |
| Sum driftskostnader | 43 722 | 56 697 | 1 740 | 1 303 | 6 212 |
| Driftsresultat | −43 722 | −56 697 | −1 740 | −1 303 | −6 212 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 143 608 | - | - | 72 328 | 20 843 |
| Sum finanskostnader | 143 608 | 149 025 | 126 009 | 72 328 | 20 843 |
| Netto finans | −143 608 | −149 026 | −126 009 | −72 328 | −20 843 |
| Resultat før skatt | - | −205 723 | −127 749 | −73 630 | −27 055 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −7 615 |
| Resultat før skattekostnad | −187 330 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −41 213 | - | - | −16 199 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −57 431 | −19 440 |
| Årsresultat | −146 117 | −160 464 | −99 644 | −57 431 | −19 440 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −146 117 | - | - | −57 431 | −19 440 |
| Totalresultat | −146 117 | - | - | −57 431 | −19 440 |
| Udekket tap | −146 117 | - | - | −57 431 | −19 440 |
| Sum overføringer og disponeringer | −146 117 | - | - | −57 431 | −19 440 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Lager av varer og annen beholdning | 2 591 625 | - | - | 2 591 625 | 2 591 625 |
| Sum varer | 2 591 625 | - | - | 2 591 625 | 2 591 625 |
| Konsernfordringer | 187 330 | - | - | 73 631 | 34 615 |
| Sum fordringer | 187 330 | - | - | 73 631 | 34 615 |
| Sum omløpsmidler | 2 778 955 | 2 797 348 | 2 719 374 | 2 665 256 | 2 626 240 |
| Sum eiendeler | 2 778 955 | 2 797 348 | 2 719 374 | 2 665 256 | 2 626 240 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 226 631 | - | - | 226 631 | 226 631 |
| Overkurs | 73 369 | - | - | 73 369 | 73 369 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 | - | - | 1 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 002 | 300 001 | 300 001 | 300 001 | 300 000 |
| Sum egenkapital | 300 002 | 300 001 | 300 001 | 300 001 | 300 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 844 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 477 110 | - | - | 2 365 255 | 2 326 240 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 478 953 | 2 497 347 | 2 419 373 | 2 365 255 | 2 326 240 |
| Sum gjeld | 2 478 953 | 2 497 347 | 2 419 373 | 2 365 255 | 2 326 240 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 778 955 | - | - | 2 665 256 | 2 626 240 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,12 | 1,12 | 1,12 | 1,13 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,26▼ | 8,32 | 8,06 | 7,88 | 7,75 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,6 %▲ | −2,1 % | −0,1 % | −0,0 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,8 %▲ | 10,7 % | 11,0 % | 11,3 % | 11,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Carl Haakon Garder | 1963 |
| Styrets leder | Carl Haakon Garder | 1963 |
| Styremedlem | Carl Stener Garder | 1995 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GG Næring AS100,0 %Halden · 226 631 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GG Gruppen AS
- GG Næring AS100,0 %
- Svinesund Næring AS100,0 %
- E6 SVINESUND 5 AS100,0 %
- E6 SVINESUND 3 AS100,0 %
- E6 SVINESUND 2 AS100,0 %
- E6 SVINESUND 1 AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 3 B AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 2 B AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 4 ØST B AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 1 ØST AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 4 VEST AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 1 VEST AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 2 AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 3 AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 4 ØST AS100,0 %
- VIKEN PARK BKB 1 VEST B AS100,0 %
- VIKEN PARK AS100,0 %
- VIKEN TOMT AS100,0 %
- SLITU NÆRINGS OG HANDELSPARK AS91,0 %
- E6 SVINESUND 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.