- Org.nr.
- 998 444 527
- Telefon
- 91 39 14 63
- Adresse
- Holmenkollveien 82A, 0784 Oslo
- Hovedeier
- EAE EVEN MORE HOLDING AS, 95,3 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat−57 345ikke oppgitt
Årsresultat−406 234ikke oppgitt
Egenkapital30 0000,0 % av eiendelene
EAE HOLDING WINE & SPIRITS 2 AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 444 527
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 13.04.2012
- Registrert
- 04.06.2012
- Adresse
- Holmenkollveien 82A, 0784 Oslo
- Telefon
- 91 39 14 63
- Postadresse
- Postboks 39 Holmenkollen
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er å eie, drive import, salg av handelsvarer, og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 57 345 | - | - | 40 544 | 43 728 |
| Sum driftskostnader | 57 345 | 52 830 | 43 769 | 40 544 | 43 728 |
| Driftsresultat | −57 345 | −52 830 | −43 769 | −40 544 | −43 728 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 10 000 000 | - | - | 12 975 021 | 26 090 782 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 3 597 817 | - | - | 1 713 944 | 843 367 |
| Annen renteinntekt | 129 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 13 597 946 | 11 235 874 | 13 465 299 | 14 688 965 | 26 934 149 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 6 541 431 | - | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 5 675 000 | - | - | 3 146 023 | 2 161 159 |
| Sum finanskostnader | 12 216 431 | 5 185 656 | 3 936 808 | 3 146 023 | 2 161 159 |
| Netto finans | 1 381 515 | 6 050 218 | 9 528 491 | 11 542 942 | 24 772 990 |
| Resultat før skatt | - | 5 997 388 | 9 484 723 | 11 502 397 | 24 729 262 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −308 483 |
| Resultat før skattekostnad | 1 324 170 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 730 404 | - | - | −128 957 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 11 631 354 | 25 037 745 |
| Årsresultat | −406 234 | 4 678 000 | 7 398 095 | 11 631 354 | 25 037 745 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −406 234 | - | - | 11 631 354 | 25 037 745 |
| Totalresultat | −406 234 | - | - | 11 631 354 | 25 037 745 |
| Overføringer fra annen innskutt kapital | −8 206 234 | - | - | −1 343 666 | −1 441 281 |
| Ordinært utbytte | 2 855 278 | - | - | 12 975 021 | 25 076 830 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 402 196 |
| Avgitt konsernbidrag | 4 944 722 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −406 234 | - | - | 11 631 354 | 25 037 745 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 36 235 873 | - | - | 36 843 178 | 34 499 969 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 235 873 | - | - | 36 843 178 | 34 499 969 |
| Sum anleggsmidler | 36 235 873 | 41 586 958 | 39 296 306 | 36 843 178 | 34 499 969 |
| Andre kortsiktige fordringer | 93 375 998 | - | - | 71 118 818 | 57 759 426 |
| Sum fordringer | 93 375 998 | - | - | 71 118 818 | 57 759 426 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 165 258 | - | - | 174 921 | 176 309 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 165 258 | - | - | 174 921 | 176 309 |
| Sum omløpsmidler | 93 541 256 | 75 691 725 | 77 921 497 | 71 293 738 | 57 935 735 |
| Sum eiendeler | 129 777 129 | 117 278 683 | 117 217 803 | 108 136 916 | 92 435 704 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 1 044 280 | 2 075 628 | 30 000 | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | - | 347 569 |
| Sum egenkapital | 30 000 | 1 044 281 | 2 075 629 | 30 000 | 30 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 875 | - | - | 3 594 | 3 313 |
| Utbytte | 2 855 278 | - | - | 12 975 021 | 25 076 830 |
| Annen kortsiktig gjeld | 126 888 976 | - | - | 95 128 302 | 67 325 561 |
| Sum kortsiktig gjeld | 129 747 129 | 116 234 402 | 115 142 174 | 108 106 916 | 92 405 703 |
| Sum gjeld | 129 747 129 | 116 234 402 | 115 142 174 | 108 106 916 | 92 405 703 |
| Sum egenkapital og gjeld | 129 777 129 | - | - | 108 136 916 | 92 435 704 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▲ | 0,65 | 0,68 | 0,66 | 0,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4 324,90▲ | 111,31 | 55,47 | 3 603,56 | 3 080,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,0 %▲ | 9,5 % | 11,9 % | 14,6 % | 29,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,0 %▼ | 0,9 % | 1,8 % | 0,0 % | 0,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon Jørgensen | 1947 |
| Styrets leder | Britt Engelstad | 1950 |
| Styremedlem | Einar Arve Een Engelstad | 1953 |
| Varamedlem | Jon Jørgensen | 1947 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EAE EVEN MORE HOLDING AS95,3 %Oslo · 28 575 ordinære aksjer
- JR HOUSE OY4,75 %1 425 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EAE TOAST AS
- EAE EVEN MORE HOLDING AS95,3 %
- EAE HOLDING WINE & SPIRITS 2 AS95,3 %
- FINE BRANDS AS100,0 %
- TOAST GROUP AS100,0 %
- EAE HOLDING WINE & SPIRITS 2 AS95,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FINE BRANDS AS100,0 %998 444 462 · 30 000 ordinære aksjer
- TOAST GROUP AS100,0 %891 887 892 · 2 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.