- Org.nr.
- 987 736 410
- Adresse
- Trollåsveien 36, 1414 Trollåsen
Driftsresultat1 679 0254,7 % margin
Årsresultat1 574 2964,4 % margin
Egenkapital2 496 43538,6 % av eiendelene
Eberspächer AB NUF er et norskregistrert utenlandsk foretak innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 987 736 410
- Organisasjonsform
- Norskregistrert utenlandsk foretak
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- Ikke oppgitt
- Registrert
- 09.02.2005
- Adresse
- Trollåsveien 36, 1414 Trollåsen
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyrEngroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Nordre Follo (16)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Eberspächer AB NUF987 859 881 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 47 194 031 | 55 540 012 | 66 174 538 |
| Sum driftsinntekter | 35 967 314 | 40 460 926 | 47 194 031 | 55 540 012 | 66 174 538 |
| Varekostnad | - | 28 211 385 | 28 678 030 | 30 937 113 | 40 025 558 |
| Lønnskostnad | - | 2 056 244 | 5 853 540 | 6 506 582 | 7 329 282 |
| Annen driftskostnad | - | 7 796 514 | 12 106 181 | 12 146 377 | 11 194 091 |
| Sum driftskostnader | 34 288 289 | 38 064 142 | 46 637 751 | 49 590 072 | 58 548 931 |
| Driftsresultat | 1 679 025 | 2 396 784 | 556 280 | 5 949 940 | 7 625 607 |
| Annen finansinntekt | - | - | 3 105 525 | 2 196 392 | 569 553 |
| Sum finansinntekter | 2 234 014 | 2 457 439 | 3 105 525 | 2 196 392 | 569 553 |
| Annen finanskostnad | - | - | 2 168 012 | 2 035 489 | 1 374 981 |
| Sum finanskostnader | 1 889 458 | 2 141 077 | 2 168 012 | 2 035 489 | 1 374 981 |
| Netto finans | 344 556 | 316 362 | 937 513 | 160 903 | −805 428 |
| Resultat før skatt | 2 023 581 | 2 713 146 | 1 493 793 | 6 110 843 | 6 820 179 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 619 410 | 335 136 | 1 241 311 | 1 503 526 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 158 657 | 4 869 532 | 5 316 653 |
| Årsresultat | 1 574 296 | 2 093 736 | 1 158 657 | 4 869 532 | 5 316 653 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 5 316 653 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 5 316 653 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 87 120 | 97 745 | 114 318 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 87 120 | 97 745 | 114 318 |
| Sum anleggsmidler | 108 137 | 131 501 | 87 120 | 97 745 | 114 318 |
| Kundefordringer | - | - | 5 671 564 | 6 058 046 | 7 080 428 |
| Andre fordringer | - | - | 270 766 | 136 290 | 188 020 |
| Sum fordringer | - | - | 5 942 330 | 6 194 336 | 7 268 448 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 706 507 | 873 129 | 990 694 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 706 507 | 873 129 | 990 694 |
| Sum omløpsmidler | 6 364 727 | 5 228 205 | 6 648 837 | 7 067 465 | 8 259 142 |
| Sum eiendeler | 6 472 864 | 5 359 706 | 6 735 957 | 7 165 210 | 8 373 460 |
| Mellomværende med morsselskap | - | - | −19 044 528 | −18 201 851 | - |
| Akkumulert resultat | - | - | 20 921 622 | 19 762 964 | 15 002 792 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 496 435 | - | - | - | 1 981 900 |
| Sum innskutt egenkapital | - | 1 437 416 | 1 877 094 | 1 561 113 | - |
| Sum egenkapital | 2 496 435 | 1 437 416 | 1 877 094 | 1 561 113 | 1 981 900 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 136 202 | 128 375 | 105 962 |
| Betalbar skatt | - | - | 324 511 | 1 334 097 | 1 519 010 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 2 855 670 | 2 602 200 | 2 469 539 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 542 480 | 1 539 425 | 2 297 050 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 976 429 | 3 922 290 | 4 858 863 | 5 604 097 | 6 391 561 |
| Sum gjeld | 3 976 429 | 3 922 290 | 4 858 863 | 5 604 097 | 6 391 561 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 6 735 957 | 7 165 210 | 8 373 461 |
| Mellomværende med morselskap | - | - | - | - | −13 020 892 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,60▲ | 1,33 | 1,37 | 1,26 | 1,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,59▼ | 2,73 | 2,59 | 3,59 | 3,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 66,1 %▼ | 80,3 % | 52,7 % | 104,9 % | 97,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▼ | 5,9 % | 1,2 % | 10,7 % | 11,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,4 %▼ | 5,2 % | 2,5 % | 8,8 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,6 %▲ | 26,8 % | 27,9 % | 21,8 % | 23,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Eberspächer AB NUF4,7 %
36,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−505
Heidenreich AS−9,2 % 2 237,9 mill.313 ansatte 2025
Brødrene Dahl A/S−0,1 % 7 126,8 mill.901 ansatte 2025
AHLSELL NORGE AS1,6 % 8 302,7 mill.1 209 ansatte 2025
Eberspächer AB NUF4,7 % 36,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.840.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rolf Henning Jensen | 1964 |
| Revisor | FORVIS MAZARS AS979 605 994 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
| Oppl om foretaket i hjemlandet | EBERSPÄCHER AKTIEBOLAG987 736 445 | - |